fbpx

Про нас

Шато Чизай – легендарна історія
про любов і вино. Найкращі українські вина від виноробів Закарпаття.

Чому Шато?

Шато – це заміський маєток, оточений виноградниками. Саме цим французьким поняттям і його естетикою ми надихалися, коли створювали Chateau Chizay, що біля старовинного містечка Берегово.

Закарпаття- це історичний виноградний край. Схили вулканічних Карпат, багато сонця і достатньо води зумовили розвиток виноробства на цих землях з давніх часів. Закарпатські вина постачалися до дворів середньовічних королів та вельмож, ба навіть президентів сучасних держав.

Культура Закарпатського виноробства унікальна, тому що протягом історичних перипетій об’єднала в собі угорську, італійську та австрійську традиції. Саме результат цього культурного сплаву дав такий цікавий і колоритний продукт – як Закарпатське вино.

 • 272 гектари
  винограду
 • 1,3 мільйона
  пляшок в рік
 • 300 бочок
  в наших підвалах
І ми у Шато Чизай робимо його виключно із свого Закарпатського винограду. 272 гектари винограду на досконалих теруарах Закарпаття.  Майстри, які поважають місцеві традиції, і навчилися в Європі сучасного виноробства. Натхнення від історії, енергія для майбутнього. Це все додано в букет наших вин.

Виноробний комплекс Шато Чизай заснований 1995-го року в урочищі Чизай, що біля міста Берегово на Закарпатті. Ми побудували сучасне виробництво з нуля, але з увагою до місцевої історії виноробства. Наші принципи – це працелюбність і чесність, повага до природи і любов до своєї справи.

Робити просто якісні вина – цікаво, але ми хочемо більшого. Нас не влаштовує бути тільки найкращими. Має бути унікальним. Ми творимо нову історію виноробства Закарпаття та Європи, і сьогодні Chateau Chizay – це не винзавод, а виноробне містечко, осередок благородного ремесла і рукотворне диво Закарпаття.

Так, ми робимо вино. Але – більше, ніж вино. Творимо емоції. І – нову славу Закарпатського Вина. Це – філософія Chateau Chizay. Вміємо і любимо! Ласкаво просимо у наш світ!

ПОДИВИТИСЬ МУЗЕЙ
about-us about-us about-us

Де починається
історія?

Знайомтеся: засновник Виноробного комплексу Геннадій Йосипович Гутман із портретом діда, який навчив любити вино і рідну землю. Та почалося все набагато раніше…

Початок XIII століття. Король Угорщини Іштван II дарує землю своєму підданому на ім’я Чепан. У 1230 році спадкоємцем стає син Чиз. Володіння називають Чиз-тай, “маєток Чиза”. Згодом урочище називатимуть «Чизай».

XV століття. Виноробний маєток в урочищі Чизай з’являється на угорських мапах. Це постачальник вина володарям Мукачівського замку, королівським дворам Європи та царям північних земель.

ХVIII і XIX століття. Доба Австро-Угорщини – час розквіту. Місцеві винороби вдосконалюють свої вміння, вина регіону відомі в Європі.

1870-ті роки. З новими лозами на Закарпаття потрапляє філоксера. Шкідник винищує більше половини виноградників в Європі.

Кінець XIX – поч. XX століття. Технології виноградарства і виноробства розвиваються. На Закарпатті закладають плантації європейських і локальних сортів.

1919 – Берегово, що недовго було під владою румунів, перейшло до Чехословаччини.

1938 – 1944 роки триває угорська доба, а разом з нею і виноробні традиції.

1945 – Закарпаття приєднане до Радянського Союзу. Нова система руйнує звичне господарювання, але традиції не втрачені. Створення сільськогосподарських підприємств сприяє розширенню площ виноградників.

1950-60-ті роки. Промислові площі винограду в регіоні – понад 14000 гектарів.

1985-1988. «Антиалкогольна кампанія». На Закарпатті винищили більшість виноградників, вирубали європейські сорти, їхнє місце посіла Ізабелла. Закарпаття досі не відновило втрачене.

1995 – На місці старовинного виноробного маєтку Чизай будують нове підприємство.

2000 – Випустили мільйон пляшок вина у місяць.

2005 – Будівля отримує вигляд заміського палацу. Шато Чизай набуває статусу туристичного об’єкту.

2006 – Закладаємо власні виноградні плантації. Площа виноградників Шато Чизай – 272 гектари. Це 1 мільйон 88 тисяч саджанців.

2016 – Найкращі червоні вина закладаємо у баріки з французького дубу. У 2018-му продовжуємо виготовляти преміальну колекцію витриманих вин, розширивши палітру білими сортами.

2018 – Розпочали освітній проект Chateau Chizay Academy. Розвиваємо бренд «Закарпатське Вино» з мрією про розквіт нашого виноградарського і виноробного краю. Започаткували Пряму Дистрибуцію вин із Шато.

2019 – Відкрито “Музей винороба Чиза”, розпочата програма “Бордо-Закарпаття“, створено яскравий захід “Свято молодого вина” в Шато Чизай. Засновано Винний забіг Chizay Wine Run.

2020 незважаючи на кризу і карантин, ми випустили новий унікальний продукт – міцний виноградний напій Grape White Blend, створений з локальних сортів Фурмінт і Черсегі. Збудували винний погріб для преміальних вин. Виноградниками Шато Чизай на Малій Горі прокладений туристичний маршрут.

2021 – Три Срібні медалі London Wine Competition (плюс відзнака за якість для Троянди Карпат). 13 медалей «Wine & Spirits Ukraine Awards», (з них 5 «золотих»). Багато справ під девізом «вперше в Україні»: йога-тури й арт-пікнік на винограднику; сертифікація веганських вин і виноградного соку від Vegan Society. Винний тур «Країна Мрій» з Олегом Скрипкою.

2022 – страшна війна, попри весь біль, не зупинила роботу Компанії. 24 лютого заклали ігристе за класичною технологією, віримо, що це буде вино Перемоги. Завершили будівництво виробничого комплексу для виноградних спиртів і бренді. Отримали медалі престижного Decanter World Wine Awards. Carpathian Sekt Chersegi та «Троянда Карпат» – амбасадори України у La Cité du Vin, головному музеї вина у світі. Працюємо, створюємо, підтримуємо! 💛💙

2023 – випустили своє перше помаранчеве вино Furmint Orange, єдине в Україні з цього сорту. Дві Срібні медалі суворого конкурсу Mundus Vini. Розширили список експорту: це також Естонія, Латвія, Данія, Бельгія, Норвегія, Італія і Франція. Carpathian Sekt Chersegi і Furmint Late Harvest – амбасадори в La Cité du Vin. Учетверте відбувся забіг виноградниками Chizay Sparkling Wine Run – 2023. Відкрили новий завод зі створення міцних виноградних напоїв. Продовжуємо представляти українські вина в світі, усюди розповідаємо про Україну, яка неодмінно переможе!

Історія триває…

ПОДИВИТИСЬ ТУРИ
about-us about-us about-us about-us

272 Гектари дива

Виноградники Chateau Chizay – рукотворне диво Закарпаття.Щоби створити їх, ми поєднали людську працю, щедру природу і новітні знання.

Ми облаштували плантації на тих землях регіону, що були виноградарськими традиційно, і тих, чиї умови визнані наукою досконалими для вирощування лози.

Найкращі ґрунти, переважно вулканічного походження, південні схили пагорбів та м’який клімат, який дозволяє не поливати виноград штучно – місця розташування наших виноградників мають статус унікального карпатського теруару.

 • Три виноградники
  в Закарпатті
 • Більше мільйона
  саджанців
 • 14 сортів
  винограду

Посадка виноградників Chateau Chizay  у 2006-му році стала подією в Україні. Ми заклали свої плантації за новою технологією за допомоги найкращих австрійських спеціалістів, технологій і саджанців.

Уже наступного сезону допомагали колегам інших регіонів України, які запросили поділитися досвідом.

Зараз наші 272 гектари – це 1 мільйон 88 тисяч виноградних кущів, по одній лозі на кожного закарпатця.

Це білі і червоні європейські сорти винограду. Трамінер рожевий, Рислінг Рейнський, Мускат Оттонель, Каберне Совіньйон, Мерло, Піно Нуар і Піно Блан – з наших улюблених, але не єдиних. Ми вдосконалюємо і розширюємо сортовий склад плантацій, приділяючи увагу класичним і локальним виноградам.

На Закарпатті кажуть: «Вино любить сонце і тінь господаря». Кількість сонячних днів на наших виноградниках найбільша у регіоні, а наші майстри підходять до кожного куща щонайменше 5 разів за сезон.

Сьогодні наші виноградники – це не тільки плантації, де зростає сировина для вина. Це туристична атракція і найкрасивіша місце, де Chateau Chizay приймає гостей. Прогулянка виноградниками – це не тільки яскраві фото. Ми впевнені: тут живе дух Закарпаття, тут натхнення нашої справи. Вміємо і любимо!

ВИБРАТИ ВИНА
about-us about-us about-us

Знайомтеся, команда Шато Чизай!

Наш колектив – це різні люди, яких об’єднує спільна справа.

Дехто працює від дня заснування і пам’ятає, як будували виноробню, а хтось – віднедавна. Та любов тут одна на всіх, на ім’я Шато Чизай.

Цю команду створив засновник виноробної компанії Геннадій Гутман, котрий є «граючим тренером», який контролює всі творчі та робочі процеси. 

І, схоже, цій команді все під силу:

 • доглядати 272 гектари виноградників
 • створювати легендарне вино
 • забезпечувати виробництво, супроводжувати вино від лози і до келиха
 • представляти вино в Україні і закордоном
 • приймати гостей
 • організовувати міжнародні проєкти
 • влаштовувати яскраві свята…

 

З деким ви вже знайомі, а про когось, хто трудиться на своїй відповідальній ділянці, ще не знаєте.

Менеджери, технологи, працівниці лабораторії, робітники цеху розливу та складу, ведучі дегустацій, інженери, охоронці, електрики, водії, адміністратори, логісти, економісти – сучасна компанія об’єднує фахівців багатьох спеціальностей із різноманітними кваліфікаціями.

Особлива повага – нашим виноградарям, адже вино народжується на винограднику.

Досвід і молода енергія, знання і бажання розвитку, сумлінність, відповідальність і натхнення – це все про команду Шато Чизай. 

Адже місія компанії – відродити славу вина України, народженого на Закарпатті.

Познайомтеся з тими, чия відданість справі робить вина Шато Чизай особливими!

Звісно, в цій міні-галереї не всі з команди: декого просто дуже важко спіймати для фото між роботою, але ми над цим працюємо…

Обрати вино
about-us about-us about-us