Про нас

Шато Чизай – легендарна історія
про любов і вино. Високоякісні українські вина від провідної виноробні Закарпаття.

Чому Шато?

Шато – це заміський маєток, оточений виноградниками. Саме цим французьким поняттям і його естетикою ми надихалися, коли створювали Chateau Chizay, що біля старовинного містечка Берегово.

Закарпаття – історичний виноградний край. Схили вулканічних Карпат, багато сонця і достатньо води зумовили розвиток виноробства на цих землях з давніх часів. Закарпатські вина постачалися до дворів середньовічних королів та вельмож, ба навіть президентів сучасних держав.

Культура Закарпатського виноробства унікальна, тому що протягом історичних перипетій об’єднала в собі угорську, італійську та австрійську традиції. Саме результат цього культурного сплаву дав такий цікавий і колоритний продукт – Закарпатське вино.

 • 272 гектари
  винограду
 • До мільйона
  пляшок в рік
 • 500 бочок
  у наших підвалах
І ми у Шато Чизай робимо його виключно із свого Закарпатського винограду. 272 гектари винограду на досконалих теруарах Закарпаття.  Майстри, які поважають місцеві традиції, і навчилися в Європі сучасного виноробства. Натхнення від історії, енергія для майбутнього. Це все додано в букет наших вин.

Виноробний комплекс Шато Чизай заснований 1995-го року в урочищі Чизай, що біля міста Берегово на Закарпатті. Ми побудували сучасне виробництво з нуля, але з увагою до місцевої історії виноробства. Наші принципи – це працелюбність і чесність, повага до природи і любов до своєї справи.

Робити просто якісні вина – цікаво, але ми хочемо більшого. Нас не влаштовує бути тільки найкращими. Має бути унікальним. Ми творимо нову історію виноробства Закарпаття та Європи, і сьогодні Chateau Chizay – це не винзавод, а виноробне містечко, осередок благородного ремесла і рукотворне диво Закарпаття.

Так, ми робимо вино. Але – більше, ніж вино. Творимо емоції. І – нову славу Закарпатського Вина. Це – філософія Chateau Chizay. Вміємо і любимо! Ласкаво просимо у наш світ!

ПОДИВИТИСЬ МУЗЕЙ
about-us about-us about-us

Де починається
історія?

Знайомтеся: засновник Виноробного комплексу Геннадій Йосипович Гутман із портретом діда, який навчив любити вино і рідну землю. Та почалося все набагато раніше…

Початок XIII століття. Король Угорщини Іштван II дарує землю своєму підданому на ім’я Чепан. У 1230 році спадкоємцем стає син Чиз. Володіння називають Чиз-тай, “маєток Чиза”. Згодом урочище називатимуть «Чизай».

XV століття. Виноробний маєток в урочищі Чизай з’являється на угорських мапах. Це постачальник вина володарям Мукачівського замку, королівським дворам Європи та царям північних земель.

ХVIII і XIX століття. Доба Австро-Угорщини – час розквіту. Місцеві винороби вдосконалюють свої вміння, вина регіону відомі в Європі.

1870-ті роки. З новими лозами на Закарпаття потрапляє філоксера. Шкідник винищує більше половини виноградників в Європі.

Кінець XIX – поч. XX століття. Технології виноградарства і виноробства розвиваються. На Закарпатті закладають плантації європейських і локальних сортів.

1919 – Берегово, що недовго було під владою румунів, перейшло до Чехословаччини.

1938 – 1944 роки. Триває угорська доба, а разом з нею і виноробні традиції.

1945 – Закарпаття приєднане до Радянського Союзу. Нова система руйнує звичне господарювання, але традиції не втрачені. Створення сільськогосподарських підприємств сприяє розширенню площ виноградників.

1950-60-ті роки. Промислові площі винограду в регіоні – понад 14000 гектарів.

1985-1988. «Антиалкогольна кампанія». На Закарпатті винищили більшість виноградників, вирубали європейські сорти, їхнє місце посіла Ізабелла. Закарпаття досі не відновило втрачене.

1995 – На місці старовинного виноробного маєтку Чизай будують нове підприємство.

2000 – Випустили мільйон пляшок вина у місяць.

2005 – Будівля отримує вигляд заміського палацу. Шато Чизай набуває статусу туристичного об’єкту.

2006 – Закладаємо власні виноградні плантації. Площа виноградників Шато Чизай – 272 гектари. Це 1 мільйон 88 тисяч саджанців.

2016 – Найкращі червоні вина закладаємо у барики з французького дуба. У 2018-му продовжуємо виготовляти преміальну колекцію витриманих вин, розширивши палітру білими сортами.

2018 – Розпочали освітній проект Chateau Chizay Academy. Розвиваємо бренд «Закарпатське Вино» з мрією про розквіт нашого виноградарського і виноробного краю. Започаткували Пряму Дистрибуцію вин із Шато.

2019 – Відкрито “Музей винороба Чиза”, розпочата програма “Бордо-Закарпаття“, створено яскравий захід “Свято молодого вина” в Шато Чизай. Засновано Винний забіг Chizay Wine Run.

2020 – незважаючи на кризу і карантин, ми випустили новий унікальний продукт – міцний виноградний напій Grape White Blend, створений дистиляту вина з локальних сортів Фурмінт і Черсегі. Збудували винний погріб для преміальних вин. Виноградниками Шато Чизай на Малій Горі прокладений туристичний маршрут.

2021 – Три Срібні медалі London Wine Competition (плюс відзнака за якість для Троянди Карпат). 13 медалей «Wine & Spirits Ukraine Awards», (з них 5 «золотих»). Багато справ під девізом «вперше в Україні»: йога-тури й арт-пікнік на винограднику; сертифікація веганських вин і виноградного соку від Vegan Society. Винний тур «Країна Мрій» з Олегом Скрипкою.

2022 – страшна війна, попри весь біль, не зупинила роботу Компанії. 24 лютого заклали ігристе за класичною технологією, віримо, що це буде вино Перемоги. Завершили будівництво виробничого комплексу для виноградних спиртів і бренді. Отримали медалі престижного Decanter World Wine Awards. Carpathian Sekt Chersegi та «Троянда Карпат» – амбасадори України у La Cité du Vin, головному музеї вина у світі. Працюємо, створюємо, підтримуємо! 💛💙

2023 – випустили своє перше помаранчеве вино Furmint Orange, єдине в Україні з цього сорту. Дві Срібні медалі суворого конкурсу Mundus Vini. Розширили список експорту: це також Естонія, Латвія, Данія, Бельгія, Норвегія, Італія і Франція. Carpathian Sekt Chersegi і Furmint Late Harvest – амбасадори в La Cité du Vin. Учетверте відбувся забіг виноградниками Chizay Sparkling Wine Run – 2023. Відкрили новий завод зі створення міцних виноградних напоїв. «Троянда Карпат» отримала Золоту медаль Concours Mondial de Bruxelles. Створили Sekt Selection – перші ігристі Закарпаття, створені за Традиційним методом з ексклюзивних для України сортів винограду Черсегі та Блауфранкіш вінтажу 2021 року. Закладені у пляшки для другої ферментації 24 лютого 2022 року… Продовжуємо представляти українські вина в світі, усюди розповідаємо про Україну, яка неодмінно переможе!

2024 – Шато Чизай випускає Коньяк Закарпаття 5 «зірок» і Коньяк Закарпаття «Мала Гора» 7 «зірок», на основі цінних спиртів, витриманих у власних бочках з-під вин. І так починається нова історія. Компанія успішно представляє виноробство України на великій міжнародній виставці ProWein Dusseldorf. Перемоги у конкурсі білих вин Mondial des Vins Blancs Strasbourg (Франція): медаль Grand Gold для Furmint Late Harvest і медаль Gold для Ice Wine. Строгий і престижний конкурс Mundus Vini (Німеччина): Золоту медаль отримало марочне десертне біле вино «Троянда Карпат» вінтажу 2021 року (91 бал зі 100). Срібна медаль (88 балів) – марочне десертне червоне вино «Троянда Карпат». Всеукраїнський професійний дегустаційний конкурс Independent Craft (премія Ukrainian Craft Spirits Awards – 2024) відзначив міцні виноградні напої. Зокрема, Коньяк Закарпаття «Мала Гора» 7* отримав медаль Grand Gold і статус Найкращий напій у категорії бренді. Дегустаційний конкурс Ukraine Wine & Spirits Awards – 2024, що відбувся у Києві, приніс 7 медалей.

Історія триває…

ПОДИВИТИСЬ ТУРИ
about-us about-us about-us about-us about-us about-us

272 гектари дива

Виноградники Chateau Chizay – рукотворне диво Закарпаття. Щоби створити їх, ми поєднали людську працю, щедру природу і новітні знання.

Ми облаштували плантації на тих землях регіону, що були виноградарськими традиційно, і тих, чиї умови визнані наукою досконалими для вирощування лози.

Найкращі ґрунти, переважно вулканічного походження, південні схили пагорбів та м’який клімат, який дозволяє не поливати виноград штучно – місця розташування наших виноградників мають статус унікального карпатського теруару.

 • Три виноградники
  в Закарпатті
 • Більше мільйона
  саджанців
 • 14 сортів
  винограду

Посадка виноградників Chateau Chizay  у 2006-му році стала подією в Україні. Ми заклали свої плантації за новою технологією за допомоги найкращих австрійських спеціалістів, технологій і саджанців.

Уже наступного сезону допомагали колегам інших регіонів України, які запросили поділитися досвідом.

Зараз наші 272 гектари – це 1 мільйон 88 тисяч виноградних кущів, по одній лозі на кожного закарпатця.

Це білі і червоні європейські сорти винограду. Трамінер рожевий, Рислінг Рейнський, Мускат Оттонель, Каберне Совіньйон, Мерло, Піно Нуар і Піно Блан – з наших улюблених, але не єдиних. Ми вдосконалюємо і розширюємо сортовий склад плантацій, приділяючи увагу класичним і локальним виноградам.

На Закарпатті кажуть: «Вино любить сонце і тінь господаря». Кількість сонячних днів на наших виноградниках найбільша у регіоні, а наші майстри підходять до кожного куща щонайменше 5 разів за сезон.

Сьогодні наші виноградники – це не тільки плантації, де зростає сировина для вина. Це туристична атракція і найкрасивіша місце, де Chateau Chizay приймає гостей. Прогулянка виноградниками – це не тільки яскраві фото. Ми впевнені: тут живе дух Закарпаття, тут натхнення нашої справи. Вміємо і любимо!

ВИБРАТИ ВИНА
about-us about-us about-us

Міжнародні нагороди Шато Чизай

Подаючи свій продукт на суд авторитетному журі, ми чекаємо незалежної оцінки. Для того, щоби розуміти – чи правильний наш шлях, чи вдалі творчі пошуки, чи відгукуються експертам результати наших експериментів.

На професійних світових змаганнях, що проходять у режимі “дегустацій наосліп”, ми перевіряємо – наші вина, наш виноград, наші технології, роботу нашої команди, наші рішення. А ще ми робимо важливу справу: доводимо, що Україна – виноробна держава, знайомимо світ з Україною через вино!

В нашій скарбничці медалі із найпрестижніших та найсуворіших міжнародних конкурсів – Decanter та London Wine Competition, Paris Wine Cup, Japan Wine Challenge, Mundus Vini Dusseldorf, Concours Mondial de Bruxelles та інші.

НАГОРОДИ 2024

Mondial des Vins Blancs Strasbourg (Франція, березень 2024)

Поважний конкурс у Франції, у легендарному регіоні Ельзас, де змагаються тільки білі вина, приніс дві найвищі нагороди.

Furmint Late Harvest – солодке вино спеціального типу пізнього збору – Велика Золота медаль.

Ice Wine – солодке «льодове» вино, із сорту Рислінг рейнський – Золота медаль.

Mundus Vini (Німеччина, лютий 2024)

Дуже суворий і дуже престижний світовий конкурс вина Mundus Vini – наче Чемпіонат світу з виноробства і звідти у Шато Чизай дві медалі, зокрема «золото»!

Легендарна «Троянда Карпат» отримала Золоту медаль: марочне десертне біле вино вінтажу 2021 року з витримкою 24 місяці здобуло 91 бал зі 100.

Марочне десертне червоне вино «Троянда Карпат» – Срібна медаль (88 балів) .

Ukraine Wine & Spirits Awards (Київ, травень 2024)

Дегустаційний конкурс Ukraine Wine & Spirits Awards – 2024 приніс 7 медалей – за кожен із сімох взірців від Шато Чизай.

Золоті медалі: Коньяк Закарпаття «Мала Гора» 7 «зірок»; Furmint Orange з рекордними 87,57 бала; марочне десертне біле вино «Троянда Карпат» і витримане сухе червоне вино Pinot Noir врожаю 2019 року.

Срібні медалі: ігристе брют розе Carpathian Sekt сорту Блауфранкіш; витримане сухе червоне вино Cuvée (Кюве) врожаю-2020; Коньяк Закарпаття 5 «зірок».

Ukrainian Craft Spirits Awards (Київ, квітень 2024)

Міцні напої Шато Чизай отримали найкращі нагороди 5-го Всеукраїнського професійного дегустаційного конкурсу Independent Craft (премія Ukrainian Craft Spirits Awards – 2024).

Міцні виноградні напої – Grape Red Blend, Коньяк України «Закарпаття» 5*, Коньяк Закарпаття «Мала Гора» 7* – принесли у скарбничку компанії медалі Gold, Grand Gold та статуси Найкращих у своїх категоріях (виноградні дистиляти та бренді).

НАГОРОДИ 2023

Wine & Spirits Ukraine Awards (Київ, листопад 2023)

 • «Троянда Карпат» (десертне марочне вино, вінтаж 2021) – Платинова медаль
 • Carpathian Sekt Chersegi (ігристе біле extra dry) – Золота медаль
 • Sekt Selection Chersegi (ігристе brut nature, традиційний метод) – Золота медаль
 • Grape White Blend (міцний виноградний напій) – Золота медаль
 • Grape Gold Blend (міцний виноградний напій, 6 міс. витриманий у бариках з-під «Троянди Карпат») – Золота медаль
 • Вишнева наливка «Cherry» – Золота медаль

 

Ukranian Craft Spiris Awards (Київ, жовтень 2023)

 

Japan Wine Challenge (Японія, жовтень 2023)

Уперше виноробня України взяла участь у найдавнішому та найпрестижнішому конкурсі Азії Japan Wine Challenge, який відбувся у 26-й раз у Токіо:

 • «Троянда Карпат» (марочне десертне вино, вінтаж 2021) – Платинова медаль
 • Chersegi Chateau Chizay (сухе біле вино) – Бронзова медаль

 

Concours Mondial de Bruxelles (Бельгія, вересень 2023)

 

Вина – амбасадори у La Cité du Vin (Бордо, Франція, серпень 2023)

 

Decanter (Велика Британія, травень 2023)

 • Cabernet Franc 2018 (сухе витримане червоне вино) – Бронзова медаль

 

Paris Wine Cup (Паризький винний кубок) (квітень 2023)

 

Wine & Spirits Ukraine Awards (Київ, березень 2023)

 • «Країна Мрій» Pinot Noir 2019 (сухе червоне витримане вино) – Золота медаль
 • Pinot Noir 2018 (витримане сухе червоне вино) – Золота медаль
 • Carpathian Sekt Rose Blaufrankisch (ігристе рожеве брют) – Золота медаль
 • Furmint Orange (помаранчеве сухе вино, skin-contact) – Срібна медаль
 • Furmint Late Harvest (солодке вино спеціального типу пізнього збору) – Бронзова медаль
 • Carpathian Sekt Chersegi (ігристе біле брют) – Бронзова медаль

 

Mundus Vini Dusseldorf (Німеччина, березень 2023)

 • Merlot 2018 (витримане сухе червоне вино) – Срібна медаль
 • Pinot Noir 2018 (витримане сухе червоне вино) – Срібна медаль

 

НАГОРОДИ 2022

Паризький винний кубок Paris Wine Cup:

 • Troyanda Carpat 2017 – 91 бал, Золота медаль
 • Furmint 2019 – 68 балів, Бронзова медаль
 • Cabernet Franc 2018 – 71 бал, Бронзова медаль
 • «Троянда Карпат» визнана найкращим вином конкурсу за якістю – Best Wine By Quality Award.

Decanter World Wine Awards – найвпливовіший дегустаційний конкурс у світі:

 • Cabernet Franc 2018 –  Срібна медаль
 • Furmint 2019 – Бронзова медаль

Уперше в 2022 році два вина Шато Чизай стають амбасадорами виноробства України у світовому Центрі культури вина La Cité du Vin:

London Wine Competition: Черсегі, Furmint 2019 і «Троянда Карпат» – Срібні медалі

Wine & Spirits Ukraine Awards: 13 медалей, з яких 5 золотих:

Pinot Noir 2018, Cuvée (Кюве) 2018, Furmint 2019, Кагор Закарпатський 2018, «Країна Мрій» Pinot Noir 2018.

ЗОЛОТА КОЛЕКЦІЯ
about-us about-us about-us about-us about-us about-us about-us about-us

Знайомтеся, команда Шато Чизай!

Наш колектив – це різні люди, яких об’єднує спільна справа.

Дехто працює від дня заснування і пам’ятає, як будували виноробню, а хтось – віднедавна. Та любов тут одна на всіх, на ім’я Шато Чизай.

Цю команду створив засновник виноробної компанії Геннадій Гутман, котрий є «граючим тренером», який контролює всі творчі та робочі процеси. 

І, схоже, цій команді все під силу:

 • доглядати 272 гектари виноградників
 • створювати легендарне вино
 • забезпечувати виробництво, супроводжувати вино від лози і до келиха
 • представляти вино в Україні і закордоном
 • приймати гостей
 • організовувати міжнародні проєкти
 • влаштовувати яскраві свята…

 

З деким ви вже знайомі, а про когось, хто трудиться на своїй відповідальній ділянці, ще не знаєте.

Менеджери, технологи, працівниці лабораторії, робітники цеху розливу та складу, ведучі дегустацій, інженери, охоронці, електрики, водії, адміністратори, логісти, економісти – сучасна компанія об’єднує фахівців багатьох спеціальностей із різноманітними кваліфікаціями.

Особлива повага – нашим виноградарям, адже вино народжується на винограднику.

Досвід і молода енергія, знання і бажання розвитку, сумлінність, відповідальність і натхнення – це все про команду Шато Чизай. 

Адже місія компанії – відродити славу вина України, народженого на Закарпатті.

Познайомтеся з тими, чия відданість справі робить вина Шато Чизай особливими!

Звісно, в цій міні-галереї не всі з команди: декого просто дуже важко спіймати для фото між роботою, але ми над цим працюємо…

Обрати вино
about-us about-us about-us