news-img

Опубліковано: 30.03.2024

Гранд Золото і Золото – винам України на Mondial des Vins Blancs Strasbourg. Нагороди для Шато Чизай – за Late Harvest та Ice Wine

Із французького Страсбурга, з конкурсу найкращих білих вин світу – Mondial des Vins Blancs Strasbourg – маємо дві високі нагороди для Шато Чизай. Золоту та Велику золоту медалі отримали наші особливі солодкі вина, створені за складною технологією: Ice Wine та Late Harvest.

 

Конкурс Mondial des Vins Blancs Strasbourg відбувся вже в 26-й раз.

Це єдине у світі змагання, де оцінюють тільки білі вина, які для участі у конкурсі надсилають з 5 континентів.

Журі включає 70 міжнародних експертів із 25 країн світу, їм на розсуд цього разу надіслали 651 взірець вин з усього світу.

Цього року учасницями були 20 країн, серед яких великі виноробні держави.

Нагороджені на конкурсі 14 країн і дуже приємно та почесно, що Україна в цьому числі та ми гідно представили національне виноробство на світовій події.

bottle

Furmint Late Harvest

Золота колекція

697 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

🌟 Солодке вино Furmint Late Harvest отримало Велику Золоту медаль «Mondial des Vins Blancs Strasbourg – 2024».

Щоби створити це вино пізнього збору, ми чекали більше 5 років – коли складуться всі умови для унікального явища ботритизації.

Виноград сорту Фурмінт провів на лозі довший час до утворення благородної плісняви Botrytis cinerea. Вона збагатила аромат і смак вина тонами цитрусових, стиглої айви, соковитого персика, груші, родзинок і меду.

Вино має чудовий баланс характерної солодкавості і яскравої кислотності.

🌟 Ice Wine – солодке, із сорту Рислінг рейнський – має Золоту медаль.

Це унікальне й дуже цінне льодове вино. Ice Wine (Айсвайн) – природно солодке вино з винограду, якого торкнувся мороз. Виноград надто пізнього збору, сприятливі погодні фактори, велика удача виноградарів та висока майстерність виноробів – лише зі збігом усіх факторів можна створити Ice Wine, що трапляється не частіше, ніж раз на 3 роки.

Спершу виноград підв’ялюється на лозі, і лише після заморозків його збирають. Таким чином, вода із ягід виморожується, а сік стає концентратом цукрів, кислот та ароматичних складових.

Уявіть: у кожній пляшці – близько 5 кілограмів виноградних ягід!

Вражає, що солодкий сік лишається дуже свіжим в смаку (наче нюхаєш мед, а куштуєш лимонний сік) – за це цінителі й люблять льодове вино.

Не дарма ці вина належать до нашої Золотої колекції, щороку здобувають нові престижні нагороди відповідного кольору.

news-img

Вікторія Агромакова, засновниця та CEO виставки Wine & Spirits Ukraine, яку було запрошено до суддівської колегії, так прокоментувала подію виданню Drinks+:

«Конкурс білих вин у Страсбурзі – унікальний! І де ще його проводити, як не в Ельзасі – одному з найкращих у світі регіонів, де виробляють неймовірні білі вина! Я, як учасниця журі, хотіла б відзначити, що якість та рівень вин на конкурсі були неймовірно високими. Але з гордістю можу констатувати – і результати конкурсу тому підтвердження, – що вина України гідно тримають цей рівень і можуть вже сьогодні становити конкуренцію відомим брендам. Я впевнена, що надалі кількість нагород для наших вин у цьому та інших міжнародних конкурсах постійно зростатиме. Нам є чого прагнути і є чим пишатись!».

Конкурс відбувається під егідою Міжнародної організації винограду та вина (OIV), належить до VINOFED, Міжнародної федерації Grand Concours Mondiaux de Vins et Spirits.

Ми вдячні Mondial des Vins Blancs Strasbourg за якнайвищий організаційний і професійний рівень. Щасливі, що маємо честь представляти Україну на провідному світовому конкурсі та здобути золоті нагороди. Вписуємо Україну на карту виноробних країн світу та доводимо: українське – це висока якість і вишукані смаки!

Кожна перемога України зараз важлива, доки очікуємо нашу омріяну головну Перемогу 💛💙