news-img

Опубліковано: 09.09.2022

Вина Шато Чизай – амбасадори виноробства України в La Cité du Vin

Україна та її виноробство – мамо честь представляти їх у головному музеї вина в світі. Українське вино в La Cité du Vin! Два особливі вина Шато Чизай – ігристе Carpathian Sekt Chersegi та «Троянда Карпат» – амбасадори всієї галузі серед вин, що належать до світової культурної спадщини.

 

У рамках проєкту «Українське вино – частина світової культурної спадщини вина La Cité du Vin» пройшов конкурс, на якому поважне журі обирало вина українських виноробів для почесної місії.

bottle

Троянда Карпат

Золота колекція

677 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

Оцінювали взірці технологи провідних виноробних підприємств і сомельє. Вони обрали 21 вино, яке відтепер презентуватиме Україну в музеї у винному регіоні №1 – у французькому Бордо.

La Cité du Vin (Місто вина) – унікальне місце, щороку музей відвідує близько півмільйона людей, а його енотека зберігає вина, що належать до світової спадщини.

Чому так важливо бути там? Так Україна засвідчує свій статус виноробної держави, де народжуються вина світового рівня!

Всеукраїнський відбір відбувся у науковому центрі «Український інститут вина». Усього на конкурс подали 68 вин, дегустаційна комісія обрала 21 вино від 12 виноробень.

Найкращі зразки, які стали «посольськими винами, представлятимуть Україну в унікальному культурному центрі вина La Cité du Vin у французькому місті Бордо. Цей проект є некомерційним та довгостроковим. Постійна присутність українських вин в La Cité du Vin забезпечить презентацію України як виноробної держави з багатою скарбницею національного виноробства перед усією світовою спільнотою.

Проєкт організувала і провела корпорація «Укрвинпром», яка виступає офіційним партнером Фонду Винної Культури та Цивілізацій Вина (Fondation pour la Culture et les Civilisations du Vin), що керує центром La Cité du Vin, та його амбасадором в Україні.

news-img

 

Володимир Кучеренко, генеральний директор корпорації «Укрвинпром», прокоментував безпрецедентну для вин України подію:

«Післясмак важливої події – це коли перший результат великого проєкту перевершує усі сподівання; коли втілюється найсміливіша ідея; коли усвідомлюєш, що  новий, масштабний, значимий напрямок з розвитку та презентації Українського вина у міжнародному просторі лише набирає обертів.

Завдяки зусиллям українських професіоналів-виноробів, їхній невтомній діяльності у пошуку і реалізації нових стилів, удосконаленні методів зі створення унікальних вин, – відтепер найкращі плоди їхньої праці презентуватимуть усю Україну на світовому рівні».

Інга Лебідь, завідувачка лабораторією компанії Шато Чизай (та учасниця дегустаційної комісії Укрвинпрому та Українського інституту вина з 2013 року), розповідає:

«Це був особливий конкурс. Відбір дуже складний: усі до одного взірці відмінної якості і траплялося, що результат вирішували тисячні долі бала.

Звісно, Карпатський Сект з унікального для України сорту Черсегі оцінили належно. Та, авжеж, наша «Троянда Карпат» підкорила всіх, потім колеги мали питання, як ми створюємо таке особливе вино.

Велика приємність в професійному колі оцінювати найкращі з кращих українські вина. Вітаю виноробів і стверджую: Україна може пишатися своїми винами!»

Вітаємо колег, точніше, друзів, з чудовою подією і радіємо! Вина України підкорюють світ і ми дякуємо, що ви обираєте українське! 💛💙

 

P.S.  До слова, в Шато Чизай також є свій музей – один із двох закладів в Україні, які розповідають про історію і культуру виноградарства і виноробства. Будете неподалік – неодмінно завітайте в Музей винороба Чиза: там легко і цікаво ділимося секретами нашої справи. А завершити екскурсію неодмінно варто дегустацією вина із сомельє!