news-img

Опубліковано: 31.08.2023

Вина Шато Чизай – амбасадори виноробства України у світовому Центрі культури вина

Два вина Шато Чизай із честю та (не будьмо нині надто скромними) високими балами обрані як вина-амбасадори. Це означає, що вони репрезентують національну винну галузь на міжнародному рівні серед найкращих вин планети. Відтепер українське виноробство й українське вино у головному музеї вина в світі La Cité du Vin (Франція) представлятимуть брют Carpathian Sekt Chersegi і солодке вино Furmint Late Harvest.

 

Уже вдруге вина Шато Чизай відібрали як «посольські» на Національному конкурсі, який пройшов у Києві. Там взірці від провідних виноробень наосліп оцінювали найкращі технологи, сомельє і винні експерти.

Музей «Місто вина» La Cité du Vin у регіоні Бордо – світовий центр винної культури. Він зберігає історію і культуру виноградарства і виноробства, і розвиває її та пропагує, знайомить з найкращим зі всього світу, збирає й охороняє світову спадщину виноробства.

Торік у «Місті вина» своє місце посіла й наша держава, і гості й експерти винної сфери мали змогу познайомитися з найкращими винами України, серед яких Carpathian Sekt і легендарне десертне вино «Троянда Карпат».

bottle

Furmint Late Harvest

Золота колекція

697 Грн

КУПИТИ
news-img

 

Цьогоріч, поруч з ігристим Carpathian Sekt, амбасадором обрано й новинку Шато Чизай – солодке вино спеціального типу Late Harvest. Що тішить, саме це вино отримало найкращий результат серед усіх переможців відбору: 90,5 балів.

Отже, коротко про амбасадорів від Шато Чизай:

🥂 Брют Carpathian Sekt Chersegi – популярне і водночас оригінальне, перше вино в колекції моносортових ігристих, створених за європейською технологією Шарма-Мартінотті. Легке, свіже, разом із тим характерне, з цікавими тонами квітів, фруктів і приємною гірчинкою.

🥂 Вино Furmint Late Harvest створене з винограду, що провів на лозі довший час до утворення благородної плісняви botrytis cinerea. Вона збагатила аромат і смак тонами цитрусових, айви, персика, груші, родзинок і меду. Це особливе вино, технологія унікальна і ризикована – такого результату в Шато Чизай чекали 5 років.

У корпорації «Укрвинпром», яка опікувалася організацією національного конкурсу, акцентують: «Відібрані зразки не лише вражають своєю неповторною якістю та смаковою палітрою, а й мають глибокий зв’язок з нашою землею, культурою та традиціями. Піклуючись про різноманіття виноробних регіонів та сортів винограду нашої країни, було обрано 21 вино, гідне презентувати Україну у La Cité du Vin у Бордо».

Засновник виноробної компанії Шато Чизай Геннадій Гутман говорить:

«Винна дипломатія – таке поняття почали активно вживати кілька років тому. Це про велику роботу ентузіастів вина та виробників для просування українських вин у світі. Так, про Україну можна розповідати і вином!

З початком великої війни, коли в світі максимально зросла увага до України, міжнародні винні події, конкурси також стали майданчиком для знайомства з нашою державою. Представляючи вина made in Ukraine, що цікаві професійній світовій спільноті, заявляємо про Україну як країну, де створюються якісні продукти, як виноробну державу, де працюють відповідальні та творчі люди.

І, звісно, усі зустрічі, усі контакти використовуються також і для розповідей про те, що відбувається в Україні. Винна дипломатія працює! Українські винороби переконалися в цьому на багатьох подіях, серед яких і Pro Wein у Дюссельдорфі – найбільша винна виставка у світі, де провідні українські виробники виступили єдиним стендом. Ми бачили ажіотаж і відчували потужну підтримку!

Конкурс посольських вин і як результат представлення вин України в головному музеї вина La Cité du Vin у Франції – черговий крок на цьому шляху. Почесно бути виробником вин-амбасадорів. Вітаю колег і всю галузь виноробства України. Бути добру!».

Вдячні ініціаторам й організаторам проєкту «Українське вино – частина світової культурної спадщини вина La Cité du Vin», корпорації Укрвинпром, експертам за професійність, патріотизм і довіру! 💛💙