news-img

Опубліковано: 24.07.2023

Виноробня Шато Чизай вироблятиме виноградні спирти і напої за коньячною технологією – відкрили новий завод на Закарпатті

Провідна виноробна компанія Закарпаття та одна з найвідоміших виноробень України – Шато Чизай – заснувала підприємство, де створюватиме виноградні спирти і напої за коньячною технологією. Новий виробничий майданчик компанії у селі Оросієво, що на Берегівщині, відкрив власник Геннадій Гутман і голова Закарпатської ОВА Віктор Микита. Він вважає знаковим, що навіть під час війни в регіон вкладаються інвестиції та створюється нове виробництво.

 

Новий завод від флагмана виноробства Закарпаття – це класичне і водночас сучасне виробництво, базою для якого є досвід компанії та винятково власний виноград, який Шато Чизай вирощує на 272 гектарах.

Сертифікат готовності об’єкта для виробництва компанія отримала 21 лютого 2022 року. Першу дистиляцію провели у жовтні 2022-го.

Щодо потужностей нового виробництва, то місткість спиртосховища становить 600 тисяч літрів, продуктивність дистиляційного відділення 1800 л на добу, а максимальна річна виробнича потужність – 2,5 мільйона умовних пляшок.

Для витримки міцних напоїв на новому виробництві встановлені 60 дубових бариків, у планах – 300.

bottle

GRAPE WHITE BLEND

Міцні напої

239 Грн

КУПИТИ
news-img

19 липня офіційний старт роботі підприємства власник разом з керівником ОВА дали символічним запуском пари для зігрівання дистиляційного апарату.

Засновник виноробної компанії Шато Чизай та інвестор нового виробництва Геннадій Гутман говорить:

«Ідея створювати з власного винограду також і міцні напої у нашої команди вже кілька років. Рішення розпочати будівництво нового виробництва в часи, коли тривала світова пандемія, було непростим. А з початком повномасштабної війни майже готовий до запуску проєкт мав всі ризики опинитися на паузі.

Утім, ще давні мудреці казали, що криза повинна бути можливістю. І ми вирішили, що не варто зупинятися, а слід продовжувати розвивати економіку, будувати виробництво, створювати робочі місяця, наповнювати податками бюджет. Я вирішив показати, також і для закордонних партнерів, що Україна і в часи війни є державою, куди варто інвестувати.

Сталося так, що будівництво і сертифікацію ми завершили напередодні повномасштабної війни. Відтак остаточно облаштували виробничі потужності. Цьогоріч обладнали цехи та встановили барики для витримки продукту.

Особливість виробництва у першу чергу в тому, що ми використовуємо високоякісну сировину з власного винограду, також і з місцевих сортів. Тобто, це локальний продукт. А ще в основі нового заводу лежить все українське – від проєкту і до обладнання, компетенцій і технологій. Це перше на Закарпатті справді сучасне виробництво напоїв за коньячною технологією за світовими стандартами».

Віктор Микита зазначив: «Знаково, що підприємство започатковане в умовах воєнного стану. Ми показуємо українцям і всьому світу, що інвестиції в Закарпаття – шлях розвитку в сприятливому економічному кліматі, надійне партнерство та всебічна підтримка з боку всіх залучених інституцій.

Попри війну разом рухаємося вперед, зміцнюємо економіку країни, робимо спроможними громади й створюємо базу для підтримки наших Збройних сил.

Віра в Україну, власні сили, свою команду і підтримка держави стали основою для рішення щодо інвестування в нове виробництво».

Напої за коньячною технологією (вони зараз офіційно звуться коньяками України) витримуватимуться у бариках з-під вин Шато Чизай, серед яких бочки, в яких «дозрівала» легендарна «Троянда Карпат», що надаватиме продукту особливої ароматично-смакової гами. І це знову про унікальність.

«Так, серед продуктів будуть особливі витримані напої, які стануть колекційними. Вони говоритимуть про наш край, про історію Закарпаття. Адже для Шато Чизай важливо створювати не просто найякісніші, світового рівня продукти, а й унікальні, з власним характером.

Бачу розвиток компанії саме як мультипродуктової, коли портфель включає всі види виноробної продукції – від виноградного соку до витриманого виноградного бренді.

Тож пропоную стежити за новинками від Шато Чизай. А головне – обирати українське, бо воно того варте», – стверджує Геннадій Гутман.

Перші виноградні бренді, створені на новому виробництві, компанія випустить уже цьогоріч.

***

Заснована 1995 року у Берегові компанія Шато Чизай – перша приватна виноробня України, створена з нуля.

У 2006 році компанія заклала власні виноградники на Закарпатті (мальовничий масив Мала Гора є одним із символів області). У 2012 році тримаючи курс на високоякісне виноробство перейшла на виробництва вин тільки з власного винограду.

Сьогодні компанія перемагає на міжнародних конкурсах і представляє якісне українське виноробство у світі. Вина Шато Чизай є амбасадорами виноробства України у музеї La Cité du Vin (Бордо, Франція).

Шато Чизай експортує у майже 20 країн – від США і до Японії, нещодавно цей список поповнили Норвегія, Бельгія, Італія і Франція.

Компанія є не тільки виробником, а й активно розвиває культуру вина та туризм Закарпаття, втілює освітні, екологічні та соціальні проєкти.

Фото: Євген Оборевич