news-img

Опубліковано: 18.09.2023

Золото зі столиці Європи – для українського вина! «Троянда Карпат» отримала медаль Concours Mondial de Bruxelles – 2023

У легендарного українського вина – нова нагорода. «Троянда Карпат» отримала Золоту медаль престижного міжнародного змагання вина Concours Mondial de Bruxelles – 2023. Черговий успіх як знаменитості від Шато Чизай, так і загалом вина України.

 

Вино брало участь у конкурсі в сесії солодких і кріплених вин, де були представлені 410 вин із 20 країн.

У столиці ЄС Брюсселі їх оцінювало міжнародне журі із 28 суддів.

Конкурс окремо виділив вино від Шато Чизай, сказавши, що «видатний виступ України заслуговує на особливу увагу».

Concours Mondial de Bruxelles — міжнародне професійне змагання, на яке виробники подають понад 10 000 вин, які група експертів оцінює, керуючись принципом – виділяти вина бездоганної якості без упередженості. Це одна з найбільш значущих міжнародних подій такого роду.

bottle

Троянда Карпат

Золота колекція

677 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

Геннадій Гутман, засновник компанії Шато Чизай, а також й ініціатор відродження цього вина, каже:

«Вітаю команду Шато Чизай із новим успіхом! Золота медаль престижного міжнародного змагання вина Concours Mondial de Bruxelles 2023 року – бажана та важлива перемога. У першу чергу щире спасибі за велику самовіддану і професійну працю нашим виноградарям: Геннадію Вачилі, Аттілі Товту, Іванові Погоріляку, всім, хто доклав рук, щоби виростити найкращий Трамінер Рожевий, який можна уявити.

І, авжеж, технологам і виноробам на чолі з Золтаном Удваргельї й Інгою Лебідь. Також дякую міжнародним консультантам: Золтану Шлезаку і Дьордю Ровжі, їх внесок дуже цінний.

Коли створюємо «Троянду Карпат», наш головний винороб Золтан, буває, буквально живе на виноробні, щоби стежити за всіма деталями процесу та зупинити бродіння саме в потрібну мить. Це вино від початку створення і до розливу в пляшки потребує максимум уваги.

Перемога з Брюсселя, з самого серця Європи, з міста, що є столицею ЄС, поповнить не тільки список найцінніших нагород Шато Чизай. Я бачу в цьому привід радіти за усе українське виноробство, яке яскраво заявляє про себе в світі. Авжеж, це особливо надихає нашу команду.

І поділюся планами на цей сезон. Так, ми в Шато Чизай рідко даємо прогнози щодо майбутнього врожаю: я люблю говорити про вино вже тоді, коли воно в бочках! Але сьогодні бачимо всі перспективи створити «Троянду Карпат» і врожаю-2023. Так говорить прогноз погоди, так кажуть наші спеціалісти, які тепер постійно роблять проби винограду.

«Троянда» вдається не щороку: виноград має набрати щонайменше 24% цукристості. Трамінер уже натякає, що зможе це, а ми робимо все, аби не зібрати його зарано. Наприклад, починаємо додаткові операції для найкращої інсоляції та провітрювання кущів, на яких дозрівають ягоди.

Відверто: сьогодні я щасливий, що в 2005 році вирішив відродити вино – легенду Закарпаття. Ми шукали найкращі саджанці Європи, у 2006 році заклали плантації, відтворили рецепт, і в 2010 році вперше створили це вино, яке побачило світ 2012-го. У бочках нашого виносховища на витримці зараз «Троянда Карпат» 2021-го року врожаю. Легенда живе! Бути добру!».

news-img

 

«Троянда Карпат» – десертне марочне кріплене вино, візитівка виноробів Закарпаття, що створюється за рецептом 1959 року, який відтворила виноробня Шато Чизай.

У 2022 році вино стало амбасадором виноробства України в Центрі культури вина La Cité du Vin.

Вино можна зробити не щороку, а тільки тоді, коли виноград Трамінер Рожевий отримає необхідну високу природну цукристість.

Створення «Троянди Карпат» вимагає високого професіоналізму та прискіпливості в роботі. Винороб буквально ночує на виноробні, щоби зупинити бродіння саме в потрібну мить. А після вініфікації вино витримують у бариках зі французького дуба не менше 24 місяців, відтак воно отримує статус «марочне».

«Троянда Карпат» – гордість виноробні, одне з найтитулованіших вин України та улюблене для багатьох за неповторний багатий букет.

Справжнє рідке золото! Так також називають «Троянду Карпат». Неймовірна інтенсивність аромату, сповненого складними нотами фруктів, сухофруктів і солодощів триває в густому потужному смаку з розкішним посмаком.

Колись жартували, що пляшка «Троянди» із Закарпаття відкриває двері будь-якого кабінету та створює можливості для потрібних рішень. А тепер це вважають ідеальним подарунком з України для закордонних друзів, яких щоразу вражає розкіш вина.

Тож цінуймо своє якісне особливе українське та пишаймося тим, що його визнає Європа і загалом світ!