news-img

Опубліковано: 03.06.2024

Вина Закарпаття отримали Географічне зазначення. Чому це так важливо для виноробства України?

Історична подія для виноробства Закарпаття – надане Географічне зазначення «Закарпаття/Закарпатське вино». 30 травня Громадська спілка «Виноградарі та винороби Закарпаття» офіційно отримала свідоцтво про це. Захищеність походження – світова практика для вин та інших особливих продуктів, які розповідають людям про свій регіон. Позначка на пляшці вина свідчить і про якість, і про унікальність. Це сигнал зі світових полиць споживачу – варто звернути увагу, перед вами щось цікаве. Й відсьогодні ця перспектива і для вин Закарпаття.

 

Подія знакова і вона стала урочистою, відбулася в атріумі Закарпатської обласної ради за участі поважних гостей, зокрема, голови Закарпатської ОВА Віктора Микити, генерального директора корпорації «Укрвинпром» Володимира Кучеренка й інших.

«Це крок до визнання та збереження унікальної виноробної спадщини нашого регіону. Щиро дякую кожному та кожній, хто попри війну не опускає рук, рухається далі, робить мрії та плани реальністю, об’єднує людей та зміцнює Україну», – сказав керівник ОВА.

«Важливий крок у розвитку цього виноробного регіону, оскільки не лише підкреслює унікальність закарпатських вин, але й сприяє зміцненню позицій на міжнародному ринку», – зазначив пан Кучеренко.

bottle

Chersegi

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

Важливо і радісно для всієї галузі виноградарства і виноробства Закарпаття: це нові можливості та перспективи для вин, створених на «Землі, наближеній до неба», як називають наш край.

А ще – щаслива мить для нашої компанії. Минуло більше 5 років, як мрія стала реальністю завдяки зусиллям багатьох людей, команди, яку стимулював рухатися до мети засновник Шато Чизай Геннадій Гутман.

Він каже: «Тепер новий етап. Розробляємо чіткі правила надання права позначати ГЗ вина виробників Закарпаття. Запитали методики у французьких й угорських колег, щоби використати найкращі практики.

Мета – надати виробникам максимально детальну і зрозумілу «дорожню карту». Абсолютно прозоро».

Географічне зазначення – аналог європейської системи PGI, вина контрольованого найменування.

Географічне зазначення здійснює захист унікальності, допомагає міжнародним успіхам, сприяє збереженню виноробства як частини культури, підвищує цінність.

Ось детально, чому географічне зазначення (ГЗ) важливе для Закарпаття:

🍇 Захист унікальності – ГЗ гарантує, що назва використовується виключно для вин, вироблених у регіоні, забезпечуючи автентичність і захищаючи від підробок.

🍇 Вина з ГЗ несуть в собі історію та культуру регіону, стаючи частиною його спадщини.

🍇 Економічна вигода – ГЗ може підвищити вартість вина на ринку, сприяючи економічному зростанню та створенню робочих місць.

🍇 Міжнародне визнання – вина з ГЗ отримують більше уваги на світових ринках, збільшуючи експортні можливості.

🍇 Збереження біорізноманіття – ГЗ спонукає виноробів підтримувати традиційні методи виноградарства, що сприяє збереженню локальних сортів.

Отже, отримання географічного зазначення для закарпатських вин – крок до визнання та збереження унікальної виноробної спадщини регіону.

news-img

Цей тривалий і важливий шлях Громадська спілка «Виноробів і виноградарів Закарпаття» пройшла з неймовірною командою спеціалістів та експертів. Ось люди, яких просимо прийняти особливі подяки:

🤍 Анатолій Полосков, багаторічний генеральний директор Шато Чизай і патріот виноробства України

🤍 Саверіо Савіо, керівник проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні»

🤍 Експерти: Олена Мотузенко, Дарко Якшич, Ганна Антонюк, Женя Ніколайчук

🤍 Корпорація Укрвинпром і Володимир Кучеренко

🤍 Юлія Прохода, юристка – патентна повірена

🤍 Юрій Бандурович, директор ЗФ ДУ «Інститут охорони ґрунтів України».

Без цих чудових професіоналів та без ініціативи Геннадія Гутмана і його команди, людей, які тримали процес під контролем і жили цією працею, цього б не сталося.

Анатолій Полосков так коментує подію: «Багато років тому Геннадій Йосипович Гутман доручив мені розпочати цю роботу. Разом з представниками європейської місії ми пройшли довгий шлях. Я виконав доручення в межах свого розуміння важливості механізмів географічних зазначень, і днями в Ужгороді відбулися урочистості з цього приводу.

Масштаб урочистостей відповідав історичності події: перше винне ГЗ Закарпаття зареєстроване. Далі можуть бути десятки інших зареєстрованих зазначень, але це ГЗ назавжди буде головним і першим. Тому в мене є відчуття якісно зробленого першого етапу роботи. Саме першого етапу, бо якщо зараз зупинитися, то все закінчиться наявністю красивого Свідоцтва про реєстрацію винного ГЗ «Закарпаття/Закарпатське вино». Отже, крок за кроком, треба підкорювати наступні етапи, які призведуть до головного – вина з географічним зазначенням Закарпаття будуть підвищувати авторитет і додану вартість через свою унікальність.

Наявність Свідоцтва про реєстрацію ГЗ не зробить вино кращим. Це є інструментом для просування кращих вин на міжнародному і внутрішньому ринку. Тому виноградарям і виноробам роботи тільки додалося. Але й перспектив – також».

Вітаємо всю галузь виноградарства та виноробства Закарпаття! Бути добру!