news-img

Опубліковано: 31.08.2023

Найкрасивіший забіг України – Chizay Wine Run 2023 – відбувся на День Незалежності

Найкрасивіший забіг України на День Незалежності – відбувся уже вчетверте на мальовничих виноградниках Шато Чизай в урочищі Мала Гора поблизу Берегова. Цьогоріч забіг виноградниками має назву Chizay Sparkling Wine Run – присвячений ігристому вину Carpathian Sekt. Перший український забіг виноградниками, заснований 2019 року, пройшов саме 24 серпня 2023 року з метою підтримати ЗСУ. Півсотні учасників стартували і фінішували під прапором України, з вірою у Перемогу.

 

 

Як і щоразу, чудова організація Ужгородського бігового клубу – Uzhhorod Running Club. І – складніші виклики на маршруті. Адже дистанцію збільшили – це були мальовничі, але геть непрості, з підйомами і спусками 4,5 або ж подвійно 9 кілометрів. Які принесли незабутні емоції кожному, хто на це зважився.

Chizay Wine Run – перший український винний забіг, й одразу його назвали і найкрасивішим в Україні.

Унікальність у тому, що забіг відбувається просто у  наймальовничіших виноградниках – в урочищі Мала Гора, що поблизу Берегова, на Закарпатті.

Заснований 2019 р. з ініціативи Шато Чизай і легендарного Федора Шандора (професор з окопу) й спільно з Ужгородським біговим клубом.

bottle

Carpathian Sekt Chersegi

Carpathian Sekt

199 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

У забігу нашими виноградниками історія така ж глибока, як сягає коріння  лози! За 150 років до першого Wine Run, у 1869 році, молоді берегівські вчителі створили перше на Закарпатті спортивне товариство й влаштували перший забіг в урочищі Чизай.

Уже у 2021 році в забігу брали участь 64 людини віком від 10 до 60 років із різних куточків України та США, Франції, Німеччини і Чехії.

Після перерви у 2022 році забіг повернувся! У 2023 році Chizay Wine Run, авжеж, присвячений Україні, незламності та єдності українців, підтримці Сил оборони.

Ужгородський біговий клуб зібрав 12500 гривень, які спрямують для нагальних потреб 73 батальйону 101 Закарпатської бригади ТрО, що виконує бойові задачі на передовій.

Цьогоріч забіг виноградниками має назву Chizay Sparkling Wine Run – присвячений ігристому вину Carpathian Sekt.

Учасники й бігли між лозами винограду Черсегі і Трамінер рожевий – двох із сортів, з яких створене це ігристе, а переможці отримали відповідні призи.

Найкращими на дистанції 4,5 км стали:

серед жінок Христина Славич, Христина Лендєл, Людмила Данко-Товтин; серед чоловіків – Василь Цогла, Ярослав Сивохоп і Денис Ізай.

Дистанцію 9 км найуспішніше подолали:

Євгенія Афанасьєва, Марта Котул, Ольга Пєшкова та Михайло Гуранін, Олександр Сухоруков і Олександр Чолак.

news-img

Як розповіла Христина Славич зі Львівщини, враження – неймовірні:

«Супер, це так гарно бігти попри виноград! Це майже трейл, я вперше беру участь, бо зазвичай бігаю по шосе, й тут нові чудові відчуття. Радію, що наважилася і вирішила реєструватися, схопила останній квиток на потяг і фактично прибігла сюди!».

Закарпатець Дмитро Будинський, який має досвід складних міжнародних забігів, так описує відчуття на фініші:

«По-перше, виноградники! Коли їх бачиш, точно обиратимеш вино, яке створюється тут! По-друге, у мене є рецепт найсмачнішого винограду. У спеку 35 градусів пробігаєте 9 км серед виноградників, берете ягоди і це буде найсмачніший виноград у світі! Це якась атомна бомба смаку! Класна дистанція, класна організація, класний захід!».

Ольга Рижко, керівниця відділу туризму Шато Чизай, ділиться емоціями:

«Я, звісно, не бігла, опікувалася організацією, але мені було дуже цікаво на цьому дійстві. Передусім – побачити людей, які це люблять, зарядитися їхньою енергією! Вони цим горять, цим живуть! Спостерігала за фінішами, видно, що це дуже важко – учасники неймовірні! Так, наша локація надзвичайно красива, але й складна, забіг – аж ніяк не прогулянка, і це точно треба любити!

Враження – фантастичні! Мрію, щоби ця традиція тривала, подія набирала обертів, учасників щороку ставало більше й щоби вони їхали з усієї України на Закарпаття, тут є що побачити та відчути цікавого!».

Після збігу Ольга провела для учасників та підтримки екскурсію та дегустацію в Шато Чизай, познайомивши гостей з історією і культурою виноробства.

Забіг виноградниками – не просто розвага і не тільки про спорт. Це одна з подій для розвитку туризму на Закарпатті. Виноградарство і виноробство – в ДНК Закарпаття, тож забіг виноградниками – яскрава та важлива для регіону подія. Тим паче, що виноградники Шато Чизай – один із символів краю.

Chizay Wine Run поклав початок оригінальним біговим подіям на Закарпатті – так званим флористичним, присвяченим рослинам. Є забіги під сакурами та по лавандовому полю, а Федір Шандор анонсує новий цікавий забіг ще цьогоріч.

Закарпатська туристична асоціація пропонує зробити Chizay Sparkling Wine Run щорічним і проводити саме на День Незалежності.

Площа виноградників Малої Гори сягає 80 гектарів. Є задум влаштовувати більш масштабні забіги, аж до напівмарафону у перспективі.

Мріємо про подальші красиві і масштабні події у Шато Чизай. І не тільки віримо, але й стараємося наближати Перемогу! Бути добру!

Фото: Сергій Денисенко