fbpx
news-img

Опубліковано: 29.07.2024

Виноградний масив Мідяниця. Ексклюзивні лози для ігристого та благородна пліснява для дива

У 2024 році виноградники Шато Чизай стають повнолітніми – їм виповнюється 18 років. З цієї нагоди розповідаємо все цікаве про наші виноградники. Найбільший виноградний масив Шато Чизай – плантації площею 121 гектар поблизу села Мідяниця Берегівського району Закарпатської області. Там компанія вирощує ексклюзивні для України сорти, якими пишається: Черсегі Фюсереш, Блауфранкіш, Фурмінт. Також у Мідяниці зростають класичні європейські сорти винограду, як-от Каберне Совіньйон, Піно Блан, Рислінг Італійський, Піно Гріджио. І саме в цьому масиві народився Furmint Late Harvest – вино, на яке чекали 5 років: природа нарешті дозволила створити це диво…

 

Мікротеруар Мідяниці належить до Карпатського горбогір’я.

Якість винограду забезпечують ґрунти (бурі гірсько-лісові, лучно-буроземні), хороша інсоляція (середньорічна температура 3180 градусів Цельсія), достатня кількість опадів (середньорічна складає 956 мм).

Ці фактори, а також відчутні перепади температури впродовж доби у результаті дозволяють вину розвинути приємну свіжість і комплексні аромат і смак.

Найкраще теруар підходить для вирощування винограду для молодих ординарних вин. Й особливо – ігристих, для створення яких застосовують ранній збір, як от із сортом Черсегі Фюсереш (Черсегі Пряний) для вин Carpathian Sekt і Sekt Selection.

bottle

Furmint

Витримані сухі вина

327 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

Головний агроном масиву Мідяниця – професійний виноградар Іван Погориляк. Досвідчений майстер закоханий у свою справу.

Найбільшу симпатію має до одного з улюблених сортів компанії – Черсегі, угорської селекції, та до винограду Блауфранкіш (Кейкфранкош), австрійського походження, який популярний у Центральній Європі.

«Люблю дивитися, як виноград росте, дозріває, люблю його доглядати.

Для мене лоза – як дитина, як член родини.

Робота на винограднику триває цілий рік: і навесні, і влітку, і восени та взимку. Але рік від року відрізняється. Погода… Буває, що град поб’є лозу. Буває, що переживаємо через пізні заморозки або затяжні дощі.

Виноградарство – складна та кропітка праця. Але дуже любима.

Коли бачиш гарний врожай – це радість! І так цікаво й гордо через кілька місяців скуштувати гарне вино, над створенням якого попрацював своїми руками, звісно, разом з природою, колегами виноградарями та виноробами», – говорить Іван Іванович.

news-img

Окрасою та гордістю масиву Мідяниця є сорт Фурмінт – шляхетний виноград, що чудово себе почуває в цій мікрозоні. Неподалік насаджень вибагливого європейського сорту є озеро, яке допомагає створити особливий мікроклімат.

І саме мікроклімату виноградника Мідяниця завдячуємо цікавому та цінному природному процесу – ботритизації винограду Фурмінт. Це ураження виноградних ягід благородною цвіллю Botrytis cinerеa. Грибок підсушує виноград, і потім вино з таких ягід отримує нові розкішні аромати та смаки, народжуються складність і гармонія.

З такого винограду Шато Чизай створює витримане сухе вино Фурмінт та солодке вино Furmint Late Harvest, використовуючи весь потенціал цього чудового – примхливого, але перспективного – сорту.

Для того, щоби створити складне солодке вино пізнього збору, компанія пішла на ризик.

Власник Шато Чизай Геннадій Гутман розповідає:

«У 2022 році ми вирішили залишити врожай Фурмінта на лозі аж до жовтня. Через це могли втратити весь виноград, проте таки вирішили ризикнути. Адже мріяли про таке «золоте вино» щонайменше 5 років і чекали найкращої нагоди.

Відомо: хто не ризикує – той не п’є Carpathian Sekt! І наш експеримент вдався: врожай був як мрія.

Хоч дехто на нас і дивився косо, не розуміючи, чому дозволили винограду «зав’ялитися» на лозі, думаючи, що виноград «зіпсувався». Це можна зрозуміти – на Закарпатті, м’яко кажучи, нечасто працюють з ботритизованими ягодами…

Солодке вино Furmint Late Harvest отримало оригінальний і дуже багатий ароматично-смаковий профіль.

Воно увійшло до Золотої колекції «Шато Чизай» і стало однією з наших «зірок».

Це вино має кілька престижних міжнародних нагород, зокрема Mondial des Vins Blancs Strasbourg і Decanter World Wine Awards. І саме воно – амбасадор виноробства України у головному музеї вина у світі La Cité du Vin у французькому Бордо.

Я цим дуже пишаюся і дякую нашій команді за відданість справі!».