news-img

Опубліковано: 01.02.2024

Сорт-виклик і сорт-натхнення: такий різний Фурмінт

Складний, багатогранний і … чудовий! Це – про сорт Фурмінт, один із наших улюбленців. Рідкісний для України і водночас не чужий теруару Закарпаття! Тут цей примхливий виноград прекрасно почувається і дає врожай, який надихає на творчі експерименти. А затим перетворюється на улюблене вино багатьох, і таке, що представляє українське виноробство закордоном. 1 лютого відзначають міжнародний День Фурмінту. Розказуємо про легенду регіону Токай та «зірку» Австро-Угорської імперії, яке тепер є яскравим вином України.

 

Найбільше цей сорт у світі знають через знамениті складні солодкі вина регіону Токай, які полюбляв наш Григорій Сковорода.

Походження сорту не встановлене достеменно, його вважають випадковою «дитиною» малопоширених зараз сортів, а ще пов’язують появу із Італією.

Окрім Угорщини, сорт культивують в Австрії, Словаччині, Хорватії, Румунії, Словенії. В Україні – тільки на Закарпатті.

Фурмінт цінують за спроможність бути дуже різним залежно від врожаю та стилю, який обере винороб, а ще за здатність радувати складними ароматами.

І з ним дуже цікаво працювати та експериментувати!

bottle

Furmint Late Harvest

Золота колекція

697 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

Олеся Спіцина, комерційна директорка Шато Чизай, говорить:

«За що я люблю Фурмінт? За багатогранність!

Це примхливий сорт, який при правильній роботі з ним розкриває особливі якості.

Коли вино пройде розвиток, то поєднує розкішну гаму фруктових ароматів і водночас має потужну структуру, виразну кислотність і мінеральність.

З цим вином цікаво «гратися», відкривати його, пізнавати – і воно завжди дивує та радує.

Цей сорт – виклик для винороба! Геть непростий, але з чудовим потенціалом. І якщо є вміння і пощастить, можна створити особливі вина, що справді стануть «зірками». Фурмінт здатен проявити себе дуже по-різному в різних стилях.

Це доводять наші вина з цього сорту: витримане сухе Furmint, перше наше Orange Wine та солодке Furmint Late Harvest. Вони відрізняються радикально, наче зовсім не родичі. Але всі – чудові!».

news-img

Історію роботи із сортом Фурмінт у Шато Чизай розповідає засновник і власник компанії Геннадій Гутман:

«Коли ми починали працювати з Фурмінтом, про сорт дуже мало знали в Україні. Але ми відкрили його як ще одну унікальну особливість виноробні.

Саме компанія Шато Чизай першою в Україні почала не тільки створювати це сортове вино, а й сміливо експериментувати з ним.

Витримане сухе стало подією вітчизняної виноробної сфери. Власне, і сьогодні біле вино, витримане в дубі – це не поширене явище на вітчизняному ринку.

Коли нам телефонували партнери та сомельє, які скуштували це вино та були позитивно вражені, коли воно було «зіркою» на виставках і конкурсах, коли з’являлися поціновувачі, для яких воно ставало улюбленим… Це все дуже надихало (і продовжує надихати!) команду Шато Чизай.

Якось мене в інтерв’ю спитали: якби довелося все життя пити тільки одне вино, яке б я обрав? І я сказав одразу: наш витриманий Фурмінт!

А лози зростали, і ми мали ще ідеї. Знову ж такий першими спробували створити Orange Wine сорту Фурмінт. Буду відвертий: спочатку не вдалося так, щоби ми були задоволені. Але вже 2023-го випустили це вино і продали весь реліз за пару місяців. Очікуйте новий у 2024 році!

Наступний експеримент – вино в стилі Late Harvest, яке можна створити тільки ризикнувши і коли погода та виноробська удача тобі усміхнуться. Більше 5 років очікувань і планів. Це сталося «того самого» 2022 року, і ми нарешті зробили Furmint Late Harvest – вино з ботритизованого винограду пізнього збору, враженого благородною цвіллю.

Воно стало амбасадором українського виноробства у світовому Центрі культури вина у La Cité du Vin (Бордо, Франція).

Сьогодні наші вина із сорту Furmint часто замовляють на подарунки закордон, як вино-враження, яке представляє Закарпаття та Україну».