Екологія: The Porto Protocol

Шато Чизай – перша в Україні виноробня, прийнята в міжнародну екологічну організацію The Porto Protocol.

Прокрутіть для отримання додаткової інформації

The Porto Protocol: екологічні ініціативи Шато Чизай

The Porto Protocol – міжнародна організація, котра об’єднує компанії виноробної галузі, які здійснюють і пропагують належні екологічні практики. Спілку створили у відповідь на зміни клімату, мета – згуртувати відповідальних виробників для збереження і покращення стану довкілля.

Першою в Україні до Протоколу Порто приєдналася виноробна компанія Шато Чизай. Лист принципів Протоколу Порто підписав її засновник Геннадій Гутман. Комісія Порто Протоколу ретельно вивчила екологічну політику виноробні, оцінила втілені та заплановані проєкти, провела співбесіди й офіційно прийняла рішення про вхід Шато Чизай в організацію.

Компанія втілює багато ідей для збереження і покращення стану довкілля регіону. Ось про деякі з них:

  • Розпочався проєкт часткового переходу на електричний транспорт. Компанія поступово замінює автомобілі і техніку на електричну і планує повністю замінити весь автопарк, що значно знизить викиди вуглецю від життєдіяльності компанії.
  • На стадії розробки перехід на використання сонячної енергії у цеху розливу, складах і офісах із поступовим збільшенням долі зеленої енергії в роботі.
  • Діють провідні світові протоколи обробки винограду. 
  • Не використовується спалювання обрізків лози. Зрізану лозу подрібнюють, перетворюють на мульчу, повертають в ґрунт як органічне добриво.  
  • Шато Чизай пропагує дружні до довкілля практики у своїй інформаційній діяльності. Просуває ідею повної заборони спалювання сухої трави та стерня у сільських господарствах та боротьбу з пластиковим засміченням населених пунктів, агротериторій, лісів і водойм.

Виноградники Шато Чизай є здоровою екосистемою і домом для фауни: на плантаціях безпечно мешкають фазани, зайці, лисиці, козулі та інші тварини і знаходяться під наглядом працівників напрямку сільського господарства компанії.

Шато Чизай має намір активно працювати у рамках Порто Протоколу з учасниками організації  та планує розширення екологічних ініціатив. Це стосується і щоденної роботі на виноградниках, виробництві, в офісі, і діяльності як лобістів, що поширюють еко-ідеї серед бізнесів, агропідприємств і жителів Закарпаття. Шато Чизай бере на себе ініціативу сприяння покращення екології у всьому регіоні, і вдячна комітету Порто Протоколу за визнання нашої позиції.

restaurant-img
restaurant-img
restaurant-img
restaurant-img
restaurant-img
restaurant-img
restaurant-img
restaurant-img
restaurant-img
restaurant-img

Де ми знаходимось