news-img

Опубліковано: 12.10.2023

«Зірка» виноробні Шато Чизай – сорт Черсегі. За що його любимо?

Черсегі – особливий сорт винограду для нашої виноробні. Це ексклюзивний для України виноград, який добре почувається на наших мікротеруарах і дає гарний врожай і результат у вині. А ще наші виноградарі і винороби люблять його за красиві соковиті грона і можливість експериментувати. А експерти і поціновувачі вина – за особливий характер: і біле сухе вино, і Carpathian Sekt сорту Черсегі яскраву вдачу. Отже, чому в нього закохуються? Познайоммося ближче з Chersegi!

 

Закладаючи виноградники Шато Чизай у 2006-му році, ми вирішили приділити особливу увагу не тільки класичним європейським сортам, як-от Каберне Совіньйон, Совіньйон Блан, Піно Нуар, Мерло…

Також – Трамінеру Рожевому (щоби відродити легендарне десертне вино Закарпаття – «Троянду Карпат»).

А ще пішли на експеримент і заклали не відомий тоді в Україні сорт угорського походження, для якого підходять наші умови, бо цей виноград рідний для Карпатського макротеруару.

Надії на цікавий результат виправдали себе й ми почали створювати вино Chersegi та знайомити з ним Україну і світ. І – відповідати тренду на яскраве і локальне.

bottle

Chersegi

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ
news-img

Як же з’явився Черсегі?

Сорту більше півстоліття, він – гість з Угорщини. 1960-го року селекціонер Карой Баконі вивів новий виноград, схрестивши благородні Трамінер Рожевий та Іршаї Олівер. Повна назва сорту – Черсегі Фюсереш (Cserszegi fűszeres, з угорської – Черсегі Пряний). Саме ж слово Черсегі – від назви рідного села селекціонера.

За що люблять цей сорт?

Директор з виноградарства Шато Чизай Геннадій Вачиля каже:

«Наш Черсегі – не найпримхливіший з усіх, наприклад, Рислінги більш капризні. І люблю цей сорт за красиві, наче золоті, грона. За гарну врожайність. В останні роки ми збираємо цей виноград у два етапи: ранній збір для ігристого (там важливо зберегти саме яскраву кислотність, свіжість) і десь за два тижні – для тихого вина. Черсегі росте на двох із наших масивів: Мідяниця і Мала Гора.

Під час догляду за лозою, у тому числі і сорту Черсегі, виноградарі Шато Чизай застосовують технологію обмеження врожайності. Мета – не давати перевантаження кущу й у результаті отримати найкраще вино.

Чим меншим є врожай з куща винограду, тим кращою, ціннішою є кожна ягода. Це – європейська практика, і це принцип, який застосовуємо на виноробні.

Справді, не обмежуючи врожайність, можна зробити більше вина. Але для створення найкращого вина ця операція є обов’язковою. І результати застосування цієї практики радують наш виноробний цех, а потім споживачів».

Головний винороб Золтан Удваргельї теж освідчується сорту в любові:

«Чудовий виноград! Він дає простір для творчості. Можна експериментувати і отримувати різний, але щоразу цікавий і яскравий результат!».

Сьогодні, окрім сухого вина в колекції Chateau Chizay, Шато Чизай створює два ігристі вина Carpathian Sekt Chersegi у стилях брют і екстра драй. Експерти і цінителі вина люблять ці вина за виразну свіжість та характерну приємну пікантність.

Засновник Шато Чизай Геннадій Гутман вважає: Черсегі повністю відповідає філософії компанії: робити вино не просто виняткової якості, а особливе, таке, що має власний характер.

І вина сорту Chersegi гідно представляють виноробню в Україні і закордоном, уже ставши однією з візиток компанії і загалом виноробства Закарпаття й усієї держави.

Наприклад, ігристе брют Carpathian Sekt сорту Черсегі є амбасадором національного виноробства у світовому Центрі культури вина – La Cité du Vin (Бордо, Франція).

І, без сумнівів, пляшка вина із сорту Черсегі є відмінним подарунком із Закарпаття й усієї України!