news-img

Опубліковано: 04.07.2022

Європеєць Блауфранкіш. Рожеве ігристе Carpathian Sekt і червоне вино: сомельє про те, чому новинки Шато Чизай стають улюбленцями українців

Виноград – живе створіння, істота, й у кожного сорту свій характер, свої періоди розквіту, свої примхи та свої успіхи. У 2019 році команду Шато Чизай особливо порадував урожай сорту Блауфранкіш. У 2020-му ми вперше в Україні випустили вино з легендарного центральноєвропейського сорту: червоне напівсухе. А торік вирішили створити унікальне рожеве ігристе брют Carpathian Sekt Blaufrankisch. Як воно вдалося – розповідає сомельє Віталій Ковач.

avatar

Віталій Ковач

Відомий український сомельє

«Ігристе – найтендітніша категорія рожевих вин, зробити їх ефектними нелегка справа. І результат мене здивував, я мав дуже приємні емоції під час дегустації. Це абсолютний ексклюзив, адже в Україні ніхто не створює вино Блауфранкіш, і тим паче ігристе розе. Локальне – тренд, тобто те, що цікаве, що варто скуштувати. Перше варте уваги – те, що транслює вино через колір, і це про молоде вино, тендітність. Рожеве володіє ароматикою червоного і свіжістю білого. І коли є вдале розе – йдеться про те, що точно закохає. Тут ми це отримали, і плюс категорія брют, яка особливо вдала для теплої пори. Здебільшого у нас ігристе п’ють на свята, відзначаючи певну подію, або ж – щоби втамувати спрагу, освіжитися. І вихід цього вина у перший день літа став чудовим рішенням».
bottle

Carpathian Sekt Blaufrankisch

Carpathian Sekt

199 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

Якщо раніше Блауфранкіш використовували для створення купажних вин, то в сезон-2019 лози, які подорослішали, подарували ягоди з чудовою перспективою сортового вина. Щойно з’явившись, наше перше вино з сорту Blaufrankisch, новинка 2020 року – напівсухе червоне – зачарувало гамою аромату і смаку: у келиху вино розкривається ягідно-фруктовими нотами.

Вино здобуло прихильників завдяки оригінальності і гармонійному соковитому букету. Враження від цього вина порівнюють з кошиком дарів літнього саду.

Та ми пішли далі. Carpathian Sekt Blaufrankisch – новинка від Шато Чизай 2022 року, що стала бестселером.

Це ігристе рожеве брют, створене за методом Шарма-Мартінотті. За такою технологію роблять й італійське просеко – спосіб забезпечує легкість при помірній ігристості та гарантує вину свіжість.

«Carpathian Sekt Blaufrankisch – відкриття літа-2022: ефектне, класне. Свіжість вина відображається у кольорі, який ніжний, витончений, колір кохання. Влаштую дегустацію наосліп для своїх вибагливих друзів.

Цікаво побачити реакцію, але вже впевнений, що їх здивує. Доведу, що українське вино від Шато Чизай як мінімум не поступається популярному просеко!», – говорить Віталій Ковач.

 

news-img

 

Сомельє нагадує, що Блауфранкіш – особливий сорт, який мало знають в Україні. Тож ми трохи розповімо.

Про походження винограду нема однієї думки. Батьківщиною Блауфранкіша називають і Сербію, і Далмацію (історичний регіон на перетині Австрії й Угорщини). Йому приписують родинні зв’язки з виноградом Піно Нуар і довели цікаве батьківство: від Блауфранкіша походить улюбленець угорців Цвайгельт.

Вірогідно, корінь «фран» сорт отримав від давнього німецького регіону Франконія. Нині ж найчастіше Блауфранкіш (також Лембергер, Франковка, Боргонія та інші наймення у різних країнах) називають австрійським. Там навіть є мікрорегіон  Блауфранкішланд (Blaufränkischland). Під іменем Кейкфранкош сорт добре знають на Закарпатті.

І рожевий брют з благородного сорту із центра Європи вдало продовжив лінійку справжніх ігристих із Закарпаття – Carpathian Sekt. Назву цих вин компанія відродила на честь європейських традицій виноробства регіону: наприкінці XIX століття у нашому краї відзначали події і просто смакували саме сектами –  якісними сортовими ігристими. Наш Блау (так ніжно називаємо його в Шато Чизай) повністю відповідає цій ідеї.

Створені в Шато Чизай червоне й ігристе рожеве Блауфранкіш – оригінальні, яскраві, з власним характером – не просто вина. Це цікава історія про вино, про традиції, і це ще один аргумент для вас – обирайте українське, воно цього варте!

Куштуючи келих унікального вина від Шато Чизай ви пізнаєте історію Європи, єдині з Європою, і, авжеж, підтримуєте Україну.