news-img

Опубліковано: 16.06.2024

Тарілка сирів до вина

Сииииир… Смаковитий, що радує кожнісіньким шматочком, а ще – такий різноманітний! Справжня радість для гурманів та, звісно, ідеальний супровід для келиха вина. У нашому ресторані «Chizay. Мала Гора» ми пропонуємо вам справжню гастрономічну насолоду – це тарілка крафтових місцевих сирів, які створюють чудове поєднання з винами виноробні Шато Чизай. Знавці кажуть – місцеві продукти найкраще «дружать». Радимо відчути, як «звучить» ця пара: найкраще вино Закарпаття і сир Карпат.

 

Локальні сири та вина – це смак Закарпаття!

Кожен сир у нашій нарізці — це витвір мистецтва місцевих сироварів, які дбайливо зберігають традиції виготовлення сиру.

Вони відбирають найкраще молоко з екологічно чистих районів, щоб створити продукт, який втілює в собі смак і аромат Закарпаття.

Наші сири — це справжня гордість регіону, і ми раді поділитися ними з вами.

Авжеж, до тарілки сирів варто замовити вино, наприклад, витримане сухе червоне Мерло, багате на відтінки ягід і прянощів, із м’якими танінами.

avatar

Віктор Михайлов

Відомий ресторатор

На Закарпатті ми дослідили і вподобали м’які сири та такий спеціалітет як бринза. Але для створення твердих сирів, що передбачають дозрівання, вважаємо найкращими європейські технології. Безмежно шаную кухню Закарпаття, зокрема і сироваріння, та не думаю, що залучити найкращі світові рецепти – це щось неправильне. Ми вивчали, купували технології, експериментували… Взяти технології створення сиру, наприклад, із Франції й Італії та готувати їх із нашого локального молока руками закарпатців – як на мене, цікаво і перспективно. І бачимо, що це дарує новий вишуканий смак. Зараз у нас в меню 8 видів сирів, із них два м’які і традиційно закарпатські, а 6 – європейського типу із тривалішим дозріванням. Кожен вартий уваги! Ми додали в рецепти локальність та ауру нашого рідного краю. Збагачуємо смаки Закарпаття! І найкраще ці сири смакують із найкращим вином, створеним на Закарпатті – Шато Чизай. Дуже цікаво поєднувати вино та сир у найсмачніші пари! Цінуйте якісне й оригінальне!
bottle

Merlot

Витримані сухі вина

497 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

Склад Тарілки сирів:

«Латорца шойт». Напівтвердий сир зі блакитною пліснявою із коров’ячого молока, створений за типом Рокфор. Витримка від 2 місяців. Волога та розсипчаста текстура. Смак солонуватий з приємною гірчинкою, має виражений грибний присмак.

«Мункач шойт». М’який сир із коров’ячого молока з характерною пліснявою скоринкою, за типом Толеджіо. Витримка від 3 тижнів. Має яскравий сирний аромат, притаманний типу.

«Графський». Напівтвердий сир із коров’ячого молока за типом Качотта. Витримка від 14 днів. Має кремоподібну текстуру, ніжний м’який вершковий смак. Подаємо такий сир у варіаціях: із пажитником, що надає горіхового відтінку смаку, з сушеними томатами або квітами лаванди.

«Transkarpatia». Напівтвердий сир із коров’ячого молока з додаванням овечого ферменту, створений за типом Пекорино. Витримка від 1 місяця. Яскраво-жовтий колір завдяки шафрану. Вершковий смак з приємною гірчинкою (робимо сир із додаванням чорного перцю).

«Паланківський». Напівтвердий сир зі коров’ячого молока типу Фонталь. Витримка від 1 місяця. Солом’яного кольору, із маслянистою текстурою, має ніжний вершковий смак.

«Мартін шойт». Твердий сир із коров’ячого молока, створений за типом Чеддер. Витримка від 3 місяців. Має вишуканий горіхово-пряний смак.

«Silver шойт». М’який сир із коров’ячого молока, тип Брі. Витримка від 2 тижнів. Має білу гладеньку та пружну скоринку. Сир кремового відтінку з м’якою текстурою, можуть бути маленькі вічка. Молочний і грибний аромати, характерний ніжний смак.

news-img

Ідеальне поєднання з винами Шато Чизай

Щоб ваша сирна нарізка заграла всіма барвами смаку, ми рекомендуємо експериментувати з різними винами. Ось кілька наших рекомендацій:

Черсегі (сухе біле вино з ексклюзивного сорту). Це вино має легкий і свіжий смак, який ідеально доповнює м’які та ніжні сири.

Класичне сухе Каберне. Більш насичене червоне вино, що чудово поєднується з витриманими та пікантними сирами.

Витримане червоне Мерло. Його багатий смак ідеально підходить до сиру «Мартін Шойт», створюючи гармонію смакових відчуттів.

Влаштуйте собі справжню дегустацію, відкриваючи аромати і смаки локальних продуктів у ресторані посеред виноградників «Chizay. Мала Гора». Це не просто трапеза, а справжня подорож у світ сироваріння та виноробства Закарпаття.

Унікальність і сезонність

Зверніть увагу, що у нашій сирній нарізці одночасно присутні не всі види сиру – компонуємо тарілку залежно від наявності. Адже наші унікальні сири – це сезонний і крафтовий продукт. Це означає, що кожного разу ви можете відкрити для себе щось нове і неповторне.

Запрошуємо до ресторану «Chizay. Мала Гора»!

Наш ресторан – це місце, де кожна страва створюється з любов’ю до локальних продуктів і традицій. Завітайте до нас, щоб насолодитися неповторною атмосферою виноградників і відчути справжній смак Закарпаття.

Куштуйте наші сири з місцевими винами, експериментуйте та відкривайте для себе нові гастрономічні враження.

P.S. Звісно, ви можете влаштувати винно-сирне свято смаку й удома. Це завжди чудова ідея! А ми з радістю порекомендуємо вам пари, які принесуть найбільше задоволення!