news-img

Опубліковано: 20.06.2024

Виноградні равлики по-закарпатськи

Ескарго, чи запечені равлики – делікатес, яким вас здивує кухня Закарпаття. Так-так, сьогодні цю страву цілком можна вважати місцевим спеціалітетом. І найкраще вони смакують саме у ресторані посеред виноградників «Chizay. Мала Гора», де ескарго – вишукані запечені виноградні равлики – фірмова страва.

Є кілька причин скуштувати.

По-перше, це трохи й екзотика, але безпечна. Кухарі ресторану довели страву до досконалості. Люди спеціально приїжджають скуштувати саме ці виноградні равлики!

Цей делікатес відомий своїм ніжним смаком і високою поживною цінністю. Нуль холестерину, цінний білок, палітра вітамінів і мінералів, які з цього продукту чудово засвоюються…

Усі переваги підкреслені дбайливим приготуванням.

Процес створення страви починається з уважного відбору та очищення виноградних равликів. П’ятикратне варіння у воді, а потім в білому сухому вині, що додає особливий аромат і текстуру. затим равлики заправляють вершковим маслом, свіжою зеленню, часником і сиром Пармезан.

Завершальним етапом є запікання, що робить страву такою апетитною.

bottle

Chersegi

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

Також популярною стравою у ресторані «Chizay. Мала Гора» є равлики, запечені під сиром. Така ароматна смакота!

Здавалося б, що запечені равлики – ескарго – страва цілком запозичена й «імпортна» для Закарпаття. Та це тільки на перший погляд!

Насправді делікатес має глибокі коріння в історії Закарпаття. На початку XIX століття Закарпаття входило до складу Австрійської імперії (ще до часів Австро-Угорщини), і саме тоді, за легендою, група французьких офіцерів, полонених після поразки Наполеона, оселилася в Турянській долині, у селі Тур’я-Ремета.

Саме ці французи першими стали готувати ескарго із равликів, яких шукали на місцевості, зокрема на виноградниках. Вочевидь, екзотичний наїдок викликав цікавість. І особлива страва – запечені виноградні равлики – потрапила в місцеву кухню (до слова, так само сталося із жаб’ячими лапками).

Запечені виноградні равлики по-закарпатськи найкраще смакують із вином з місцевого сорту Черсегі. Так помножується ексклюзивність обох страв, та й аромат і смак вина найкраще підходять до чудового апетайзера – пікантних і водночас ніжних равликів.

Ресторан «Chizay. Мала Гора» радо пропонує вам насолодитися екзотично-традиційною стравою в сучасному виконанні під келих вина з винограду, що зростає просто поруч.

Наші шеф-кухарі не лише дотримуються класичного рецепту, а й додають власні штрихи, щоби ви видобули з мушлі своє найсмачніше враження.

Відчуйте новий смаковий досвід і майте радість!