news-img

Опубліковано: 24.03.2020

З вином на «ти»! На Закарпатті уперше відбулася Школа сомельє

Місяць інтенсиву, 15 лекцій та 77 ексклюзивних взірців для дегустацій. У найзахіднішому регіоні України на базі виноробні Шато Чизай пройшло навчання у Школі найвідомішого сомельє України Віталія Ковача. Винна культура – тема, варта уваги.

Школа сомельє Віталія Ковача дає можливість фахово розбиратися у вині та міцному алкоголі, у професійній подачі та навіть технологіях виготовлення напоїв.

Найважливіші знання про виноградарство, виноробство, типологію і подачу вин, вивчення ароматів і смаків вина, ознайомлення з міцними напоями світу, з пивом і сигарами – неповний перелік тем Школи.

Закарпаття є виноробним краєм, але досі тут не було сомельє і ніколи не навчали цій професії. І, об’єднавши зусилля, Шато Чизай із Віталієм Ковачем втілили проєкт для розвитку винної культури.

Зібрати групу для навчання на Закарпатті було особливо відповідально –  розповідає найвідоміший сомельє України, член Асоціації сомельє Італії, засновник і лектор Школи Віталій Ковач.

bottle

Chersegi

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

«Це мій рідний край! Тому цей курс винятковий ще й емоційно. Тут було найбільше такого, що за 10 років роботи Школи сталося вперше. Уперше ми займалися на базі виноробні, практично серед виноградників. Група була строкатою географічно – студенти з 8 міст України, і за віком – від 19 і до 63 років. Цікава компанія: навчалися і ті, хто працює з вином, і люди, кому хочеться розкрити тему для себе.

На жодній іншій Школі я так не експериментував з дегустаціями наосліп. Шато Чизай надихає, і ми провели кілька цікавих дегустацій, де підмінював пляшки. І разом зі студентами доходили висновку, що вітчизняне вино не просто не гірше, а може й перевищувати імпортні вина за ґатунком. Хотілося максимально підкреслити якість українських напоїв і викликати виправдану патріотичну повагу до виробника. Якість вин Шато Чизай дозволяє це робити на 100%!

Це була найбільш віддалена від Києва Школа, і тому ми мали особливий графік: інтенсив у вихідні дні. Зізнаюся: мені, кураторці Школи Ірині, лектору тем міцних напоїв Тимуру Раджабову було непросто долати більше 800 кілометрів щотижня. Але наша справа, група, її віддача, емоції – того варті.

Сподіваюся, навчання було не тільки пізнавальним і корисним, а й приємним. Знаю, шо після проходження курсу сомельє люди стають щасливіші, і бажаю цього кожному випускнику, як і успіхів у справах. Вже сумую за студентами і чекаю зустрічі на другому рівні Школи сомельє на Закарпатті!», – говорить Віталій Ковач.

news-img

 

«Провести Школу сомельє на нашій базі – рішення в стилі Шато Чизай. Бо нелогічно і несправедливо, що у краї, який асоціюється з вином і виноробством, має давні традиції й нові успіхи у цій справі, досі не було таких спеціалістів.

Ми спостерігаємо брак культури вина, знань про вино, недостатню культуру споживання. Усі заходи, які відбуваються під егідою Chateau Chizay Academy – семінари, майстер-класи, проєкти міжнародної співпраці – покликані це виправити.

Є надія, що випуск курсу Школи сомельє Віталія Ковача на Закарпатті посприяє виведенню винної культури на якісно новий рівень. Далі буде!», – каже віце-президент компанії Шато Чизай Ігор Радомисельський, куратор Chateau Chizay Academy.

Як наголошує засновник виноробні Шато Чизай Геннадій Гутман, просвітництво – одна з місій компанії. «Звісно ж, ми не просто підтримали ідею провести Школу сомельє на Закарпатті. Ми прийняли її, і, сподіваюся, всім було комфортно. Також компанія компенсувала студентам 30% вартості курсу. Це наш внесок у розвиток винної культури області і держави.

Віримо в те, що відродимо славу українського вина, зокрема, вина із Закарпаття. А робити це треба всім разом і професійно.

Дякую нашому другу Віталію Ковачу за його важливу працю! Вітаю усіх студентів з проходженням цікавого навчання та бажаю успішно скласти іспит!», – зазначає Геннадій Гутман.

Попри те, що карантин вніс деякі корективи в навчальний процес, групі навіть пощастило: є більше часу на самостійну підготовку, бо іспит трохи відтермінували. Перший випуск дипломованих сомельє на Закарпатті відбудеться у квітні.