news-img

Опубліковано: 01.04.2021

Відповідальність і повага до довкілля. Шато Чизай – перша виноробня України, яка приєдналася до Протоколу Порто

Протокол Порто – міжнародна організація, котра об’єднує компанії виноробної галузі, які здійснюють і пропагують належні екологічні практики. Спілку створили у відповідь на зміни клімату, мета – охорона довкілля, згуртувати відповідальних виробників для збереження і покращення стану природного середовища. Першою в Україні до Протоколу Порто приєдналася виноробна компанія Шато Чизай. Лист принципів Протоколу Порто підписав її засновник Геннадій Гутман.

Комісія Порто Протоколу за експертного супроводу Олени Мотузенко, кандидатки географічних наук, доцентки географічного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка, експертки проєктів Єврокомісії та Національної туристичної організації України ретельно вивчила екологічну політику виноробні, оцінила втілені та заплановані проєкти, провела співбесіди й офіційно прийняла рішення про вхід Шато Чизай в організацію.

 

Шато Чизай – компанія, що є спадкоємцем традицій виноробства Закарпаття, флагманом галузі в області й однією з провідних виноробень України.

«Створювати якісне вино з власним характером і робити це у гармонії з довкіллям – філософія Шато Чизай. Виноградники – наш основний актив та гордість. І водночас велика відповідальність. Виноград потребує сонця та чистих повітря, ґрунту і води. І лише комплексний підхід до довкілля дозволяє нам робити преміальні вина і постійно підвищувати планку.

Ми – відповідальний виробник і для нас надзвичайно важливий екологічний стан та взагалі розвиток Закарпаття. І це аж ніяк не просто декларація. Сприяти дбайливому ставленню до довкілля на Закарпатті – наша місія. Екологічних загроз в краї багато. Це також і засмічення пластиком, і шкідлива практика спалювання сільськогосподарських решток. Ми повинні спільно боротися з цими явищами.

Приєдналися до Порто Протоколу, щоби разом втілювати еко-ініціативи. Маємо в цьому непогані напрацювання», – розповів Геннадій Гутман.

bottle

Сік 0,5 л х 6 пляшок

Виноградний сік

642 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

Компанія втілює багато ідей для збереження і покращення стану довкілля регіону. Ось деякі з них:

– Розпочався проєкт часткового переходу на електричний транспорт.

– На стадії розробки перехід на використання сонячної енергії у цеху розливу, складах і офісах.

– Діють провідні світові протоколи обробки винограду.

– Не спалюються обрізки лози. Зрізану лозу подрібнюють, перетворюють на мульчу, повертають в ґрунт як органічне добриво.

Сортування сміття, використання відходів як вторинної сировини – звична справа, як і пропозиція для покупців використовувати багаторазові сумки-шопери.

Скорочення паперового документообігу. Використання переробленого паперу (наприклад, для друку дегустаційних карток).

– Компанія популяризує екологічні ідеї серед туристів. Діє піший маршрут виноградниками, де гості милуються краєвидами та проймаються повагою і любов’ю до природи.

news-img

Шато Чизай пропагує дружні до довкілля практики у своїй інформаційній діяльності. Просуває ідею повної заборони спалювання сухої трави та стерня у сільських господарствах і боротьбу з пластиковим засміченням.

До слова, виноградники Шато Чизай є здоровою екосистемою і домом для фауни: на плантаціях безпечно мешкають фазани, зайці, лисиці, козулі та інші тварини.

Ще одна цікава ідея, яка знайшла відгук у Порто-Клубі – розвивати природні системи на противагу штучним сільськогосподарським інструментам. Кілька років тому на винограднику урочища Мала Гора почали підгодовувати соколів, щоби вони відлякували зграї шпаків, які скльовують виноградні ягоди. Виявилося, різні виноробні в світі також приваблюють до життя на виноградниках хижих птахів, які «працюють» замість піротехніки або відстрілу птахів-шкідників.

Шато Чизай має намір активно працювати у рамках Порто Протоколу з учасниками організації  та планує розширення екологічних ініціатив.

Це стосується і щоденної роботі на виноградниках, виробництві, в офісі, і діяльності як лобістів, що поширюють еко-ідеї серед бізнесів, агропідприємств і жителів Закарпаття.