news-img

Опубліковано: 15.02.2021

Зимові НЕканікули. На плантаціях Шато Чизай завершують обрізку винограду

Зимові холоди – не час, коли виноградарі Шато Чизай відпочивають. Виноградарський сезон стартує не навесні, а на початку календарного року. Всі операції з лозою важливі, але саме те, як взимку обріжуть виноград, визначає його розвиток протягом сезону. І на трьох плантаціях Шато Чизай триває зимова обрізка винограду, котра зазвичай стартує після перших серйозних морозів.

 

Це дуже важлива операція із догляду за лозою. Правильна обрізка формує кущ винограду так, аби він гарно зростав і водночас провітрювався та отримував вдосталь сонця, – розповідає директор з виноградарства компанії Шато Чизай Геннадій Вачиля.

Зараз Геннадій опікується лозами Малої Гори, це плантація площею 70 гектарів поблизу Берегова. Цей мікротеруар називають найкрасивішими виноградниками України.

Тут зростають сорти Черсегі Фюсереш, Трамінер Рожевий, Ґевюрцтрамінер, Мускат Оттонель, Рислінг Рейнський, Совіньйон Блан, Каберне Фран, Каберне Совіньйон, Піно Нуар та інші.

Майстри працюють на всіх масивах власних виноградників Шато Чизай на Закарпатті: на Малій Горі, у Завидові (Мукачівщина) та в Мідяниці (Іршавський район).

bottle

Carpathian Sekt Traminer

Carpathian Sekt

199 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

Бригадир виноградарів Іван Погоріляк каже:

«Сьогодні я маю справу з Трамінером Рожевим. Він доволі легкий у обрізці. Але не тому один із наших «любимчиків». Саме з цього винограду, який має італійське походження, окрім ароматного сухого вина, народжується легендарна «Троянда Карпат».

Робимо її не щороку, адже для виготовлення цього марочного десертного вина потрібна максимальна цукристість ягід. А після збору винограду і створення вина майбутня «Троянда» ще не менше 24 місяців проведе у дубових бариках у нашому виносховищі, щоби стати ідеальною.

Робота з лозою – непроста і відповідальна. Ми однаково ретельно та з любов’ю працюємо з кожним сортом».

Іван показує цікавий нюанс: пагони лози, які обрізають з куща, майстри-виноградарі складають посеред ряду. Згодом тут проїде трактор, оснащений спеціальним пристроєм, який подрібнить обрізки і перетворить їх на мульчу, масу, що стане природним добривом для ґрунту. Це одна з багатьох екологічних практик виноробні Шато Чизай, яка сповідує уважне ставлення до природи.

news-img

«На всіх виноградниках ми використовуємо одну систему обрізки. Це так званий двоплечовий кордон, коли формуємо дві основні гілки лози, що йдуть від одного стовбура. У підсумку цей спосіб дозволяє кущу формуватися так, аби бути захищеним від хвороб і шкідників. Значить, потребуватиме менше втручань і обробки. І саме зимовою обрізкою ми починаємо впливати на врожайність кожного куща», – пояснює виноградар Геннадій Вачиля.

Технологія зимової обрізки винограду відповідає стратегії обмеження врожайності, котру впроваджує виноробня. Так, виноградарі Шато Чизай свідомо зменшують кількість грон, яку даватиме кожен кущ лози.

«Наш пріоритет – не кількість винограду, а його найвищий ґатунок. Стоїть завдання досягти максимальної якості та найкращого насичення корисними речовинами кожної ягоди. Усе – для чудового майбутнього вина, яке порадує поціновувачів в Україні і закордоном. До речі, технологію, темпи обрізки, роботи з кожним сортом контролюємо на щоденних онлайн-нарадах за участі наших консультантів з регіону Токай (Угорщина). Наш виноградарський підрозділ постійно покращує свої знання і застосовує провідні методики роботи з лозами», – говорить засновник Шато Чизай Геннадій Гутман.

Компанія вирощує 272 гектари виноградів європейських і локальних сортів, створює вина тільки з власного врожаю та відповідає за якість кожної краплі вин Шато Чизай.