news-img

Опубліковано: 15.05.2023

Нове вино – новий стиль! Помаранчеве вино Furmint Orange – яскрава новинка від Шато Чизай!

Технологія, якій тисячі років! І цілком новий стиль вина від Шато Чизай – помаранчеве вино, яке також називають бурштиновим, Amber або Orange Wine. Наша новинка – Furmint Orange – особливе сухе вино з сорту Фурмінт, створене за методом skin-contact. Фурмінт Оранж – теруарне вино з яскравим характером. І з 15 травня 2023 року це вино можна замовити онлайн.

 

Історія технології створення помаранчевих (або ж бурштинових, мідних чи навіть рудих) вин сягає тисячоліть – перших експериментів людей із вином.

Прийнято вважати, що батьківщиною стилю є Грузія: мовляв, саме там, у Кахетії, вирішили складати в глиняні амфори цілі грона білого винограду.

У XX столітті відомість винам стилю оранж також надали Словенія та Італія.

Одразу скажемо – помаранчі та жодні інші цитруси, чи то бурштин або мідь, тут ні до чого!

avatar

Віталій Ковач

Відомий український сомельє

Велика подяка Шато Чизай за те, що в скрутний час радуєте новинками і в такий спосіб даруєте нові емоції!!! Я пишаюся, що в моєму рідному Закарпатті є Оранж Вайн європейського стилю! Ароматний, концентрований і при цьому витончений, як ювелірний виріб… Навіть цей напис на етикетці помаранчевим кольором несе в собі натяк на його ексклюзивність. Браво!!! З гордістю презентую такий подарунок друзям, європейським виноробам та сомельє.
bottle

Furmint Orange

Furmint Orange

497 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

Як народжується помаранчеве вино?

Секрет у тому, що вино з білого винограду створюють за тим способом, як із червоного, не відділяючи сік від м’якоті. У різних країнах ці вина спеціального типу мають назву Amber або Orange Wine: бурштинове чи помаранчеве вино.

Після бродіння наш Furmint Orange витримується 3 місяці на м’яззі (шкірка та кісточки винограду), а далі відпочиває в бариках з угорського дуба.

Вино набуває золотавого кольору й отримує оригінальний ароматично-смаковий профіль, а також елегантну терпкість. Має яскраву кислотність, повнотіле, з багатим букетом і гарним тривалим посмаком.

Furmint Orange від Шато Чизай врожаю-2022 одразу після появи отримав Срібну медаль Wine & Spirits Ukraine Awards 2023.

А вино врожаю-2023 має Золоту медаль Wine & Spirits Ukraine Awards 2024.

Чому варто обрати помаранчеве вино?

Комерційна директорка Шато Чизай Олеся Спіцина наводить три додаткові причини звернути увагу на Orange:

Смачне. Бродіння на шкірці стиглих виноградних ягід дає майбутньому вину повний і соковитий смак з цікавими пікантними нюансами. Це вино чудово поєднується з різноманітною їжею.

Корисне. Skin-contact, настоювання на м’яззі збагачує вино цінними речовинами, як-от вітамінами, мінералами, поліфенолами, антиоксидантами. Вино Orange є еліксиром здоров’я та молодості, має потужний antiaging ефект.

Трендове. Увага на особливі, виняткові та локальні продукти – тенденція, що панує і в сфері вина. Мода на «помаранчеве» розпочалася більше 10 років тому і дедалі сильніше шириться світом.

Додамо ще аргументи: унікальність і локальність. Фурмінт є ексклюзивним сортом виноробного Закарпаття. Знаний у Європі, наразі в Україні він здобуває відомість, показуючи, яким буває цікавим і різноманітним завдяки теруару та майстерності наших виноробів.

news-img

Засновник виноробні Шато Чизай Геннадій Гутман розповідає:

«Ми в Шато Чизай любимо робити не просто вина безкомпромісної якості. Нам цікаво створювати особливе, унікальне вино, вино з власним характером. Новинка Furmint Orange – теруарне вино, результат творчих пошуків, експериментів Шато Чизай, так, робота над помаранчевим вином тривала три сезони, доки нас задовольнив результат.

А ще маємо цікавий сортовий склад на виноградниках. Сорт Фурмінт – серед наших улюбленців. Витримане вино Furmint називають одним з найкращих білих в Україні. Ексклюзивно – єдині в Україні – ми представляємо Furmint Orange.

Новинка від Шато Чизай відповідає запиту на особливе теруарне вино, яке не варто порівнювати з іншими. Його найкраще оцінять ті, хто спраглий нових смакових вражень і емоцій, шукає неповторний яскравий характер у вині».

Оранж від Шато Чизай можна куштувати як аперитив, і до найбільш різноманітних страв, навіть пікантних і екзотичних.

Радимо подавати за температури 10-12 градусів.

Рекомендуємо неодмінно приділити вину належну увагу, тим паче, що наш Furmint Orange так цікаво відкривати, «розгадувати» в келиху!