fbpx
news-img

Опубліковано: 21.06.2024

Закарпатський Бограч

Бограч – традиційна страва, якою пишається закарпатська кухня. Запозичили ми її з національної угорської кухні. В Угорщині його звуть bogrács leves (суп із казанка) або ж бограч-гуляш (bogrács gulyás), гуляш із казанка. Насправді в Угорщині цю страву найчастіше називають просто Гуляш, а в світовій кухні – Угорський гуляш. Якщо Гуляш приготувати в казані, то страва називається Бограч-гуляш. Чому? Тому що Бограч в перекладі і є – казанок. На Закарпатті закріпилася коротка назва, просто Бограч, а також східноугорський стиль приготування цієї страви. Бограч Закарпаття – це густий наваристий пікантний суп, який готуємо на відкритому вогні із різних видів м‘яса, овочів та зелені.

 

Рецептів бограча є чимало, але у всіх є спільні риси:

🌶 кілька видів м’яса в основі

🌶 пікантна ерош пішта (гостра приправа з перцю)

🌶 тривале приготування на вогнищі в казанку

🌶 традиційні додатки

🌶 секрети кухаря 👌

Усіх цих пунктів ми дотримуємося.

Більше того, нам вдалося відтворити автентичний рецепт, що робить наш бограч одним із найсмачніших у регіоні.

avatar

Віктор Михайлов

Відомий ресторатор

Кухня – дуже важлива складова в туризмі. Впевнений у цьому. Навіть більше – місцеві продукти, локальні страви можуть (і мають!) бути в основі туристичної привабливості регіону. Тут десятки національностей, які зберігають свої традиції, а ще тривалий час живучи поруч у взаємодії, створили особливу колоритну кухню Закарпаття. Закарпатська кухня увібрала рецепти та кулінарні звичаї угорців, чехів, словаків, румунів, євреїв, поляків, німців, ромів, навіть італійців та інших народів. А ще таких субетносів, як гуцулів (тут за приклад знаменитий банош), бойків, лемків… На мою думку, закарпатська кухня – цікавіша й крутіша за ту ж саму угорську, бо, скажімо, утворюючи сім’ї з етнічними швабами (німцями), люди обмінювалися традиціями. Можна сказати, що всі народи Закарпаття змішували свої смаки і так створювали нові. Тож закарпатська кухня – найбільш унікальна з регіональних в Україні, дуже різноманітна. Це краще і глибше, ніж просто мода пропонувати локальну їжу. Це – туристичний магніт. Як-от в Італії піца, у Грузії неймовірно смачна їхня кухня… Кожен закарпатець може пишатися своєю регіональною кухнею! А ще, звісно, мега-важлива частина смачного Закарпаття – чудове вино.
bottle

GRAPE WHITE BLEND

Міцні напої

239 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

Щоби отримати традиційний насичений смак бограча, готуємо його у великому казані 6-8 годин на відкритому вогні зі свинини та телятини, овочів (картопля, морква, корінь селери, корінь петрушки, цибуля, часник) і спецій.

Окрім овочів, м’яса, червоної паприки та кмину, із цікавих інгредієнтів ви відчуєте маленькі галушки – чіпетке, це традиційні мучні кльоцки, які в Угорщині вважають невід’ємною частиною правильного бограч-гуляша.

До речі, також вважається, що справжній бограч можна зготувати тільки на вогнищі, і в жодному разі – на, до прикладу, газовій плиті.

І ця страва є найкращою для відпочинку на природі – доки ароматний бограч томиться кілька годин, можна насолодитися спілкуванням, а потім – так смачно поїсти разом.

Сьогоднішній бограч можна зустріти практично в кожному ресторані та кафе Закарпаття. Мода на цю страву перейшла в інші великі міста України.

Запрошуємо на наш справжній Бограч у ресторан «Chizay. Мала Гора» і рекомендуємо до цієї колоритної страви міцний виноградний напій Grape White Blend! Завдяки чистому та м’якому смаку він вдало відтінить смак наваристого бограча. Буде дуже смачно!