fbpx
news-img

Опубліковано: 30.08.2021

Не турбувати – відбувається магія! Скарбниця з п’янким ароматом – новий винний погріб Шато Чизай

114 дубових бочок, 5 сортів вина та 33 ніші для пляшок. Це – про наше нове виносховище, що є скарбницею виноробні. Витримане вино – особлива історія у виноробстві. Найцінніші вина Шато Чизай зберігаються у погребі, збудованому наприкінці 2020-го року. Сьогодні тут повна вже кожна бочка, також колекційне вино відпочиває у пляшках у спеціальних заглибленнях кам’яної стіни.

У затишному й ошатному погребі, у контрольованих і завжди сталих температурі та вологості, у повному спокої та за турботи головного винороба Золтана Удваргельї, відбувається магія – вино стає коштовністю.

У бочках вина не просто відпочивають, а розвиваються. Шато Чизай використовує барики відомих виробників із французького, американського й угорського дуба. Відтак є змога створювати оригінальну «симфонію вина», витримуючи різні сорти та партії вина в різних бочках з різним ступенем обпалювання деревини.

У взаємодії з благородним дубом вина стають більш вишуканими, набувають округлості та комплексності аромату і смаку, показують найкращі якості сорту й отримують шляхетні акценти ванілі, шоколаду, тютюну, прянощів…

 

bottle

Pinot Noir

Витримані сухі вина

497 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

Витримані вина – це вже вища ліга виноробства. Створювати такі цінні вина – велика відповідальність і, власне, мистецтво.

Золтан Удваргельї розповідає:

«Важливо: не кожне вино варте витримувати, є вина, які чудові свіжими, молодими! Це більшість білих і рожевих, які ми радимо й не надто довго тримати в пляшці: найкраще їх випивати протягом 12-16 місяців після збору врожаю.

Для витримки вино повинне мати особливу суму якостей, це називаємо «потенціал до витримки». Витримка означає перебування вина в дубовій бочці протягом певного часу. Зазвичай це від півроку.

Більшість наших витриманих вин були в бариках від 9 місяців. Утім, Піно Нуар 2017-го року врожаю ми тримали в дубі 18 місяців, тепер у наявності цей сорт 2018-го року з витримкою 12 місяців. Нещодавно ми представили вино Каберне Фран врожаю-2018 з витримкою півтора року.

До речі, витримуємо не тільки сухі вин, а й десертні. Півроку проводить у дубі Кагор Закарпатський Авторський, а легендарна «Троянда Карпат» не менше двох років. Вони «живуть» у нашому старому виносховищі.

Що ж відбувається під час перебування вина в благородному дубі?

Проходить процес мікрооксидації, вино дихає через природні пори деревини, йде збагачення різними речовинами, які є в дубі, інтенсивність залежить від ступеню обпалювання діжки. Таніни «округлюються», вино збагачується ароматами дубу і специфічними нотами, наприклад, шоколаду і ванілі, стає гармонійним.

Але не можна перетримати вино, аби не отримало зайвих ароматів деревини, щоби дуб не перебив сортовий характер, не зробив вино надто «важким».

Визначити термін витримки і специфіку бочки не те що для певного сорту, а для конкретної партії вина – це врахувати комплекс факторів. Ми використовуємо професійну інтуїцію, будується вона на знаннях і досвіді», – говорить головний винороб Шато Чизай.

Фурмінт, Каберне Совіньйон, Мерло, Піно Нуар і Каберне Фран. Ці сорти проводять у затишку погреба багато тижнів.

А ще – додаткова витримка у пляшках. Відпочинок після розливу для витриманих вин – це також час, коли вино стає ще більш елегантним та «оксамитовим».

news-img

Засновник виноробної компанії Геннадій Гутман каже:

«Створювати сухі витримані вина преміальної якості – пріоритет Шато Чизай. І нове виносховище призначене саме для цих найцінніших вин, яким посилена увага. Ми збільшуємо кількість бариків та спрямовуємо на витримку найвдаліші партії вина з тих сортів і ділянок, які показують себе особливо добре. Певні із цих вин варті стати колекційними. Уже цьогоріч, ще до релізу, Каберне Фран отримав золоту медаль «Odesa Wine & Spirit Awards» на фаховій дегустації наосліп. Сподіваємося радувати цінителів щосезону!».

Усі 6 позицій вин із цього погреба ви знайдете в лінійці «Витримані сухі вина» в Фірмовому магазині безпосередньо в Шато Чизай у Берегові, або в Онлайн-магазині, і, звісно, у винних бутиках і ресторанах всієї України.

Це переважно моносортові вина. Але є виняток: для знаменитого Cuvée (Кюве) у вмілих руках винороба Золтана поєднуються в авторській пропорції окремі партії трьох сортів (Мерло, Каберне Совіньйон і Піно Нуар).

Кожне витримане вино – цікава історія, яку Шато Чизай розповідає через аромат і смак, і щоразу це історія також про любов до своєї землі і своєї справи.

Щасливі створювати вина для вашої насолоди. Куштуйте і майте радість!