news-img

Опубліковано: 30.08.2021

Червоний король. Каберне Совіньйон: відомий, але щоразу цікавий

Правда ж, червоне вино найчастіше асоціюєте саме з Cabernet Sauvignon? Це найвідоміший сорт у світі, який називають «королем вин». 30 серпня – Міжнародний День Каберне Совіньйон. Тож, що цікавого можна знайти під корком пляшки з улюбленцем багатьох? А ще нумо про смачне – як найкраще створити пару: вино Каберне Совіньйон і їжа. Підказка: тут стане в нагоді закарпатська кухня!

Чому ж усі знають Cabernet Sauvignon? Це просто: Каберне є виноградом, який зростає майже по всій планеті, а вино цінують за власний характер, виразні аромат і смак.

Тони смородини, чорносливу, вишні, мигдалю, перцю, фіалки та навіть сап’яну, тютюну і шоколаду – палітра Каберне Совіньйон багата і впізнавана.

Високий вміст танінів, що відповідають за терпкість, доволі значна алкогольність та відчутна кислотність – через це Каберне Совіньйон вважають «чоловічим» вином, на відміну від більш тендітного Мерло.

Запрошуємо познайомитися ближче з «вином №1»!

Виноград походить із XVII століття, це «дитина» сортів Каберне Фран і Совіньйон Блан. Уперше став відомим у Бордо та досі там основний, зокрема, є основою Бордо-бленду.

bottle

Cabernet Sauvignon

Витримані сухі вина

Грн

КУПИТИ
news-img

 

У світі саме Каберне Совіньйон вирощують найбільше: близько 300 тисяч гектарів на різних континентах.

Має великий вміст антиоксидантів, через що корисний для судин, і навіть здатен виводити радіонукліди. У радянські часи Каберне із Закарпаття відправляли космонавтам і ліквідаторам аварії ЧАЕС.

Каберне Совіньйон – гастрономічне вино. Відмінно смакує до смаженого м’яса, стейків, печені, котлет і ковбас, навіть грибів і бургерів і, звісно, сиру. Замовили піцу – теж обирайте це насичене червоне.

Каберне від Шато Чизай відмінно відповідає тренду уваги до локальних продуктів – радимо його до улюблених страв закарпатської кухні, як-от бограч, пікниця, паприкаш, та місцевих сирів: дуже смачно!

Із Каберне Совіньйон, як і більшості сортів у світі, можна створити вино з різним настроєм: легше і більш міцне, витончене і потужне…

Ми створили для вас такі моносортові вина Cabernet Sauvignon:

Яскраве із колекції Limited Edition

Елегантне з лінійки Chateau Chizay

Розкішне з витримкою 9 місяців

Особливе з Кошерної колекції для цінителів

Також наші відомі купажі – Cuvée (Кюве) і Red Blend – не обійшлися без легендарного Каберне Совіньйон, а влітку цього року ми представили новинку – вино із «батька» сорту Cabernet Franc.

Спробуйте Каберне Совіньйон від Шато Чизай і оберіть, яке вам смакує найбільше!

news-img

Cаме це вино обрала для свого столу наша Надія Семенець, керівниця напрямку Туризм виноробної компанії Шато Чизай, сомельє. Це улюблене червоне вино – освідчується Надія Каберне Совіньйон:

«Як багато видатних сортів, народився у Франції, від «батьків» Каберне Фран і Совіньйон Блан. Насичене, благородне і цікаве вино. Ціную багатство його аромату і смаку. Це квіткові, ягідні і фруктові ноти, особливі відтінки. До речі, за статистикою, лише 2% людей здатні відчути у вині аромат фіалки, і я бажаю вам його знайти!

Палітра вина багатогранна, а з витримкою у бариках стає ще інтелігентнішим, отримує більш приємний округлий смак. Це вино має доведену користь. Каберне Совіньйон – відмінний антистресовий засіб, чинить добрий вплив на серцево-судинну систему та кров, виводить радіонукліди.

До чого ж рекомендують Каберне Совіньйон? Чудово поєднується з насиченими м’ясними стравами, це європейська кухня. Але особисто я раджу своє до свого: наше локальне вино і смачні страви закарпатської кухні. Поєднайте з бограчем, баношем, пікницею, паприкашем та іншими м’ясними делікатесами: буде гармонійно. Смакуйте своє, рідне, локальне, українське! І приїжджайте у Шато Чизай!».