news-img

Опубліковано: 05.07.2019

Порошкові вина. Міфи і правда

Можливо, будете здивовані. Але “порошкове вино” – це всього лише ще одна “страшилка”, міф про вино. Розберемося?

Насправді вин з порошку ви просто не знайдете в наших магазинах. Навіть якби у когось з’явилося таке бажання тае виготовляти, технологічний процес виробництва вина не дозволить.

Є недорогі і натуральні; є дешеві – з виноматеріалу другого, або й третього віджиму; трапляється (на жаль!) ​​винний фальсифікат на спирті та ароматизаторах (будьте особливо пильні, купуючи «вина» на розкладках уздовж доріг та на базарах), але порошкових вин немає. Принаймні, українського виробництва.

Цей міф, що вітчизняні вина, мовляв, «порошкові» – досить старий. Час відправити його на смітник історії, де таким казкам і місце. Деміфологізація – актуальний тренд у всьому світі, бо люди бажають знати правду.

Спочатку пару слів – правдивих, звичайно ж – про технологію виготовлення вина.

Вино готується віджиманням виноградної мезги (мезга – це ягоди без гребенів – їх відділяють в спеціальних центрифугах). Вже другий віджим не годиться для виготовлення якісного вина.

bottle

Трамінер сухе

Limited Edition

Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

На жаль, на ринку трапляються винні напої низької якості, які виробляють з наступних віджимів (попросту кажучи, з макухи). Оскільки виготовити повноцінне вино з такої «сировини» неможливо, використовують різноманітні хитрощі – стабілізатори, ароматизатори та ін., і виходить сумнівний продукт, який по суті є фальсифікатом. Але навіть це все ж таки не порошкове вино.

Виноробні компанії, які продають свої вина по всій Україні та на експорт, такого роду махінаціями не займаються, тому що виноробний бізнес та виробництво вина – це не разова операція. Виноградарство і виноробство – кропітка праця на багато десятків років (лоза дає врожай і в 30, й навіть в 40 років). І в цій сфері немає нічого важливішого, ніж репутація та лояльність покупців.

Проте, варто зауважити, що в Європі можна купити пакети з порошком, в якому міститься винний екстракт: просто додай води (краще гарячої) – і напій а-ля глінтвейн готовий! Дуже зручно, припустимо, в довгому поході. Просто там ніхто не називає ЦЕ вином, і тим більше – натуральним. Ось склад цього «дива»: мальтодекстрин, спирт, ароматизатор, цукор, екстракт червоного вина (2,9%), антиокислювач аскорбінова кислота, барвник E163, харчовий барвник «буряковий порошок», підкислювач Е330, спеції. Як думаєте, знайдеться хоч одна людина, яка ось ЦЕ сплутає з натуральним вином? Звичайно, ні! Як ніхто і ніколи не сказав би, що популярний колись порошок Юппі – це справжній сік.

На здоров’ї не заощаджують. До того ж, напій з такого пакетика бідний у смаку: ні післясмаку тобі, ні задоволення від букету. Та й соціальний статус страждає. А вже з приводу «користі» для організму й говорити не доводиться.

news-img

Інша справа – автентичне вино, зроблене з любов’ю із винограду зі своїх виноградників!

Вино Шато Чизай виготовлено за традиційними рецептами з відбірного винограду, вирощеного у нас, в Україні, та відрізняється ароматом і смаком, характерним тільки для Закарпаття.

Цьому є 272 докази. Чи то навіть 1 мільйон і 88 тисяч. Саме стільки гектарів і кущів винограду відповідно ми плекаємо, і переконані: плантації Шато Чизай є гордістю України.

І наприкінці нашого деміфологізаційного допису порада: хочете бути на 100% впевнені, що купуєте натуральне – сміливо беріть сухе вино. Шанувальникам Шато Чизай пощастило: вони мають багатий вибір сухих вин вищої якості: Піно Нуар, Мерло, Каберне, Трамінер, Черсегі та інші. Перелік можна продовжувати та, звісно ж, дегустувати.

Між іншим, наш Трамінер може бути не тільки сухим, але й десертним. Останнє теж вельми цікаве, зі своїм характером, і характер цей народжується на сонячних схилах рідних Карпат.