news-img

Опубліковано: 05.07.2019

Порошкове вино. Міфи і правда

Можливо, будете здивовані. Але “вино із порошка” – це всього лише ще одна “страшилка” про вино. Розберемося?

Насправді вин з порошку ви просто не знайдете в наших магазинах. Навіть якби у когось з’явилося таке бажання тае виготовляти, технологічний процес виробництва вина не дозволить.

Є недорогі і натуральні; є дешеві – з виноматеріалу другого, або й третього віджиму; трапляється (на жаль!) ​​винний фальсифікат на спирті та ароматизаторах (будьте особливо пильні, купуючи «вина» на розкладках уздовж доріг та на базарах), але порошкових вин немає. Принаймні, українського виробництва.

Цей міф, що вітчизняні вина, мовляв, «порошкові» – досить старий. Час відправити його на смітник історії, де таким казкам і місце. Деміфологізація – актуальний тренд у всьому світі, бо люди бажають знати правду.

Спочатку пару слів – правдивих, звичайно ж – про технологію виготовлення вина.

Вино готується віджиманням виноградної мезги (мезга – це ягоди без гребенів – їх відділяють в спеціальних центрифугах). Вже другий віджим не годиться для виготовлення якісного вина.

bottle

Трамінер сухе

Limited Edition

95 грн

КУПИТИ ВИНО
news-img

 

 

На жаль, на ринку трапляються винні напої низької якості, які виробляють з наступних віджимів (попросту кажучи, з макухи). Оскільки виготовити повноцінне вино з такої «сировини» неможливо, використовують різноманітні хитрощі – стабілізатори, ароматизатори та ін., і виходить сумнівний продукт, який по суті є фальсифікатом. Але навіть це все ж таки не порошкове вино.

Виноробні компанії, які продають свої вина по всій Україні та на експорт, такого роду махінаціями не займаються, тому що виноробний бізнес та виробництво вина – це не разова операція. Виноградарство і виноробство – кропітка праця на багато десятків років (лоза дає врожай і в 30, й навіть в 40 років). І в цій сфері немає нічого важливішого, ніж репутація та лояльність покупців.

Проте, варто зауважити, що в Європі можна купити пакети з порошком, в якому міститься винний екстракт: просто додай води (краще гарячої) – і напій а-ля глінтвейн готовий! Дуже зручно, припустимо, в довгому поході. Просто там ніхто не називає ЦЕ вином, і тим більше – натуральним. Ось склад цього «дива»: мальтодекстрин, спирт, ароматизатор, цукор, екстракт червоного вина (2,9%), антиокислювач аскорбінова кислота, барвник E163, харчовий барвник «буряковий порошок», підкислювач Е330, спеції. Як думаєте, знайдеться хоч одна людина, яка ось ЦЕ сплутає з натуральним вином? Звичайно, ні! Як ніхто і ніколи не сказав би, що популярний колись порошок Юппі – це справжній сік.

На здоров’ї не заощаджують. До того ж, напій з такого пакетика бідний у смаку: ні післясмаку тобі, ні задоволення від букету. Та й соціальний статус страждає. А вже з приводу «користі» для організму й говорити не доводиться.

news-img

Інша справа – автентичне вино, зроблене з любов’ю із винограду зі своїх виноградників!

Вино Шато Чизай виготовлено за традиційними рецептами з відбірного винограду, вирощеного у нас, в Україні, та відрізняється ароматом і смаком, характерним тільки для Закарпаття.

Цьому є 272 докази. Чи то навіть 1 мільйон і 88 тисяч. Саме стільки гектарів і кущів винограду відповідно ми плекаємо, і переконані: плантації Шато Чизай є гордістю України.

І наприкінці нашого деміфологізаційного допису порада: хочете бути на 100% впевнені, що купуєте натуральне – сміливо беріть сухе вино. Шанувальникам Шато Чизай пощастило: вони мають багатий вибір сухих вин вищої якості: Піно Нуар, Мерло, Каберне, Трамінер, Черсегі та інші. Перелік можна продовжувати та, звісно ж, дегустувати.

Між іншим, наш Трамінер може бути не тільки сухим, але й десертним. Останнє теж вельми цікаве, зі своїм характером, і характер цей народжується на сонячних схилах рідних Карпат.

Подібні новини

news-archive Смачний й елегантний рух до Європи. Вина Шато Чизай готуються отримати захищене географічне зазначення: перша презентація відбулася!

Україна уже зовсім скоро отримає захищені географічні зазначення (ЗГЗ). Це світова практика, і надання продуктам такого статусу сприяє збереженню високої якості та промоції держави і регіону.

Детальніше
news-archive Як відкоркувати вино без штопора?

Ви вирішили принести в гості улюбленого вина, а, як прийшли, прикрість: у господарів немає штопора? Або виїхали з друзями на природу, а штопор забули – тут і до сусідів не підеш, і магазину за рогом немає? Щоб не позбавляти себе смачного вина, варто спробувати один із способів, як відкрити вино без штопора за допомогою кмітливості […]

Детальніше
news-archive Свіже рішення. Яке вино обрати влітку?

У теплу пору року підходити до вибору алкоголю потрібно ретельно. Міцні напої занадто п’янять в спеку і навіть можуть зашкодити здоров’ю. Вино ж є кращим рішенням. Келих легкого освіжаючого напою прекрасно доповнить літню вечерю. Охолоджене вино не паморочить голову, чудово втамовує спрагу і сприяє гарному апетиту. Яким саме винам віддати перевагу влітку?

Детальніше
news-archive Зірка народилася! Витриманий Піно Нуар – нове вино сузір’я Шато Чизай

Зустрічайте! Після 18 місяців у французькому дубі витриманий Піно Нуар уже в пляшках, щоби радувати і дивувати.

Детальніше