news-img

Опубліковано: 18.08.2020

Наскільки Олег Скрипка вже винороб, або Чому Піно Нуар – це «Бургундське» із Закарпаття

Закарпатський винороб, також відомий як музикант та громадський діяч – Олег Скрипка! Легендарного артиста, який пропагує українську культуру, вже можна представляти й так. Найкрасивіші виноградники України, плантації Шато Чизай поблизу Берегова в урочищі Мала Гора – зараз там достигає виноград: світ побачить авторське вино Олега Скрипки «Країна Мрій» третього вінтажу. Головний предмет уваги – Піно Нуар.

Олег Скрипка традиційно відвідав виноградники, де народжуються його майбутні вина, у серпні – коли і ягід можна торкнутися, і продегустувати вино торішнього врожаю, що витримується в бочках у виносховищі.

Звісно, обговорив справи з технологами виноробні та засновником компанії Шато Чизай Геннадієм Гутманом, разом з яким гість оглянув виноградники та оцінив витримане вино.

На виноробню Шато Чизай, спільно зі спеціалістами і на базі якої створюється «Країна Мрій», музикант-винороб приїхав напередодні ну майже професійного свята. 18 серпня світ відзначає Міжнародний День Піно Нуар. Саме цей сорт французького походження є улюбленцем «зірки», з нього народжуються два вина лімітованої серії «Країна Мрій».

«Зізнаюся: я вже на 100% відчуваю себе виноробом. Зі мною відбулася дивна трансформація, я злився з цією своєю іпостассю. Виноробна справа збагатила і прикрасила моє життя, привела чудових людей, адже цінителі вина – це особлива каста» , – розповідає Олег Скрипка.

bottle

“Країна Мрій” Pinot Noir Витримане

Країна Мрій

Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

«Я проводжу вечори «Вино і музика», також і онлайн під час карантину. Постійно вчуся розуміти вино і впевнився, що світи вина та мистецтва дуже близькі. Відчуваю себе вже «музичним сомельє»!, – каже пан Олег.

«Творити моносортове вино з такого примхливого сорту, як Піно Нуар – сміливе рішення. Ми пішли особливим шляхом: витримуємо в різних бочках (відмінні дуб і ступінь обпалу деревини), потім поєднуємо, досягаючи оптимального результату. Так ми отримуємо справжнє Бургундське!

Піно Нуар – класичний європейський сорт, який з’явився у Середньовіччі. І коли мушкетери Людовіка XIV вигукували «Бургундського!» – вони жадали саме такого вина, яке зараз народжується тут, на Закарпатті. Нам вдається класичне вино у французькій традиції, і це підтверджують мої друзі-французи».

Що ж до дегустації вина, яке зараз на витримці, то найкращу гаму аромату і смаку показав Піно Нуар, який провів вже рік у барику з американського дубу. Олег Скрипка та Геннадій Гутман зійшлися на думці: рішення обрати для цього вина такий стиль витримки було вдалим, адже бочки дають делікатний вплив і дозволяють фруктовій гамі сорту вповні розкритися, збагативши нотами ванілі. Реліз витриманого червоного вина «Країна Мрій» відбудеться пізньої осені.

news-img

 

«Кілька років тому ідея створювати витримані червоні вина була певним експериментом, навіть викликом. Здавна відома теза: «Закарпаття – край білих вин!». Та клімат змінюється, червоні виногради гарно достигають у нашому краї. І наші благородні сорти, в які вкладаємо багато праці, до яких застосовуємо нові методики догляду, показують чудові результати. Тож лінійка витриманих червоних від Шато Чизай, флагманом якої є Піно Нуар, більш ніж варта уваги вибагливого цінителя», – говорить Геннадій Гутман.

Доки ж витримані вина врожаю-2019 ще зріють у виносховищі, час смакувати свіжими винами. У «Країні Мрій» це біле з сорту Трамінер і рожеве з того ж Піно Нуар, але створене за білим методом, що дозволяє вину мати цікавий характер і водночас бути ніжним. До слова, ці два авторські вина уперше в Україні закупорені скляною пробкою Vinolok, яка в світі є ознакою вин преміальної якості.

Це не всі цікавинки від Шато Чизай і Олега Скрипки, тож радимо стежити за новинами виноробства Закарпаття та, звісно, запрошуємо обирати якісне українське.