news-img

Опубліковано: 24.06.2024

Міфи та правда про рожеве вино

Рожеве вино – не лише елегантний напій для жінок, а й універсальне вино для всіх. Розвіймо найпопулярніші міфи про вино та дізнаймося правду про таке смачне й освіжаюче розе! Тим паче, це так актуально, бо рожеве – ідеальне вино для літа. Випещені нашими виноградарями сорти Піно Нуар і Блауфранкіш, з яких наш винороб створює розе в п’ятьох різних стилях: тихе й ігристе рожеве, і навіть вино у стилі коктейлю… Так, виноробня Шато Чизай подбала, щоби ви могли обрати саме своє рожеве вино із Закарпаття.

 

Рожеве вино стає все більш популярним серед винолюбів по всьому світу.

Особливо популярне влітку, бо це вино зачаровує своєю освіжаючою та ароматною природою.

Ігристе рожеве вино додає нотку розкоші до будь-якої події, будучи відмінним аперитивом, тоді як тихе розе чудово підходить також і до різноманітних страв.

Розглянемо:

🍇 міфи про рожеве вино

🍇 цікаві факти про розе

🍇 способи створення цього вина.

Та дізнаймося більше про 5 таких різних, але однаково цікавих рожевих!

bottle

Rosé Pinot Noir

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ
news-img

 

Міфи про рожеве вино

Міф 1. Рожеве вино створюють, змішуючи червоне та біле.

Правда. Насправді рожеве вино створюють методом короткочасного контакту червоних виноградних шкірочок з соком, що надає йому характерний колір. Адже саме у шкірочках містяться пігменти, які дають темному винограду його забарвлення. При нагоді зверніть увагу: м’якоть, а відтак і сік червоних сортів –  біла (з нечисленними винятками, як-от сортом Сапераві, який називають ще «чорним»).

Міф 2. Рожеве вино – напій тільки для жінок.

Правда. Рожеве вино універсальне та підходить для всіх, завдяки своїм освіжаючим та ароматним властивостям. До речі, голлівудський актор Бред Пітт обирає саме рожеве, як і деякі інші чоловіки-«зірки»…

Міф 3. Рожеве вино – вино «не першого ґатунку».

Правда. Як й інші вина, розе також бувають різних рівнів. Але аж ніяк це вино не можна вважати «компромісом» між білим і червоним, що буцімто програє обом. Навпаки – розе цінують за те, що воно поєднує легкість білого і цікаві відтінки букету червоного, щедрого на ягідні ноти. І, наприклад, прованські розе – одні з найбільше бажаних вин світу. А тренд на ігристі та легкі й питкі рожеві вина у світі тільки зростає. Просто обирайте якісне – як-от вино від Шато Чизай.

Правда про рожеве вино

Рожеве вино дуже гастрономічне – ідеально поєднується з різною їжею, від морепродуктів до м’яких сирів, а також чудове як аперитив.

Рожеві вина мають цілу палітру кольорів, яка залежить і від методу створення, і від особливостей сорту та завжди – від побажань винороба.

Рожеве вино – про свіжість! Як правило, рожеве вино вже готове до вживання, ба більше – його краще випити якомога скоріше, бажано не пізніше ніж за два роки після розливу. Увага: це не стосується складних стилів на кшталт витриманого ігристого, як наше Sekt Selection за класичним методом.

Саме щоби зберегти свіжість, закорковуємо розе screw cap: зручною закруткою, яка зберігає вміст пляшки від потрапляння кисню.

Ігристе рожеве вино стає все більш популярним завдяки своєму тендітному букету та витонченим бульбашкам. Воно ідеально смакує в сезон ягід і фруктів.

news-img

Способи створення рожевого вина

У винному світі кажуть так: це вино із червоних сортів винограду, яке зроблене так, як із білих, «за білим методом». Тобто, зовсім без настоювання на шкірочках ягід або з мінімальним контактом.

Як же створюють рожеві вина? Є три технології.

Короткочасна мацерація. Червоні виноградні шкірочки короткий час залишаються в контакті з соком, зазвичай від кількох годин до кількох днів.

Метод «кровопускання». Відбір частини соку з червоного виноградного сусла, щоб зробити решту вина більш концентрованим.

Метод пресування. Легке пресування червоного винограду, що дає мінімальний контакт із шкірочками, надаючи вину ніжний рожевий колір.

Як бачите, купажування червоного та білого серед них нема (якщо не говорити про ігристі, де це дозволено за певних умов).

Смачне розе: є з чого вибрати!

Куштувати у спекотну келих прохолодного ніжного розе соло – це справжня радість! Утім, в інші пори року воно також прикрасить ваш вечір і супроводить смачну вечерю.

До речі, наша переконлива рекомендація: обов’язково добре охолоджуйте рожеве вино. Ось наші поради щодо температури подачі різних вин.

В асортименті Chateau Chizay представлені такі рожеві вина, створені з двох європейських сортів Піно Нуар і Блауфранкіш:

🍇 Rosé Pinot Noir (сухе з колекції Chateau Chizay)

🍇 Carpathian Sekt Blaufrankisch (ігристе брют), яке стало «зіркою» під час цвітіння сакур на Закарпатті 🌸

🍇 Авторське вино Олега Скрипки «Країна Мрій» Rosé Pinot Noir (сухе)

🍇 Sekt Selection Blaufrankisch (ігристе брют натюр за Традиційним методом шампанізації)

🍇 Розе з грейпфрутом (напівсолодке в стилі винного коктейлю).

Віднаходьте саме своє рожеве вино: нам усім потрібні приємні емоції. А келих вишуканого розе – саме про це!