news-img

Опубліковано: 02.07.2024

Креманка, флюте, тюльпан або … Як вибрати келих для ігристого вина

У вині дуже важливі деталі. Недарма виноробство вважають не більше і не менше, ніж різновидом мистецтва. А ще цей благородний напій полюбляє шанобливе ставлення й естетику. Ми повністю погоджуємося: куштувати вино слід так, щоби отримати якнайбільше задоволення.  Звісно, це все і про таке свіже й елегантне ігристе вино, як Carpathian Sekt і Sekt Selection, що їх виноробня Шато Чизай створила з усією майстерністю, максимальною увагою до деталей та щирою любов’ю. Тож обираємо найкращий келих для ігристого! Варіанти: креманка, флюте, тюльпан і + 1.

 

Професіонали кажуть: вибирати келих для вина слід уважно, адже форма посуду впливає на те, як розкриватимуться аромат і смак вина.

А куштуючи ігристе, ми велику увагу звертаємо на перляж – гру бульбашок.

Протягом довгих років, навіть століть, виробники скла та винороби шукали оптимальний келих для ігристого.

Склалися певні звичаї, втім, сучасні сомельє не завжди погоджуються із тим, що традиційні келихи – найкращі.

Розберімось у причинах!

bottle

Carpathian Sekt Chersegi

Carpathian Sekt

199 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

Креманка

Колись, і навіть значно раніше ніж сто років тому, ігристе подавали у келихах-креманках. Таку форму також називають «кубком» для шампанського (англ. champagne coupe, фр. coupe à champagne), або ж «купе», це неглибокий широкий бокал на ніжці.

Щодо цієї форми побутує пікантна легенда: мовляв, перші креманки створили за формою грудей Марії Антуанетти, яка вельми полюбляла саме Шампанське – напій, який став одним із символів Франції. Втім, це не більше ніж фантазія. Креманки розробили в Англії у 1663 році, а назва походить від іншого виду ігристого вина – Креман (від фр. Crémant). У саму ж батьківщину напою – у Францію – такі келихи прийшли на початку XVIII ст.. Пік популярності креманок там минув у 1970-х роках. А от у США це були улюблені келихи для ігристого аж 1920-х і до 1980-х років. Саме їх найчастіше використовували на прийомах і вечірках для нарядних пірамід із келихів ігристого.

Погоджуємося: келих виглядає ефектно. Але ми не радимо його для ігристих вин. Чому? Все просто: у такій неглибокій і надміру відкритій чаші ви майже одразу втратите і аромат, і бульбашки.

Чому ж ці келихи були популярні? Колись в ігристому цінували не тонкий букет, а солодкий смак, і характерну пінку вважали моветоном. Тож краще залишити креманку для морозива.

Флюте

Нумо до класики! Флюте – традиційний келих для ігристого. З ним можна довго милуватися перляжем – грою ніжних бульбашок. І дуже приємно тримати у руках тендітний флюте на радісних подіях. Саме такий келих малює уява, коли думаємо про відзначення Нового року, святкування весілля чи урочисте відкриття, наприклад, виставки.

Флюте – високий келих, що отримав ім’я від флейти – розробили у XVIII ст.. Можливо, коли зрозуміли, що популярні креманки не додають блиску аромату та смаку ігристого. А ось такий стрункий келих і бульбашки зберігає, і аромат допомагає належно оцінити, а тонка довга ніжка не дає вину нагрітися від руки. І, так, це справді витончено.

Гарний варіант! Та чи є кращий?..

Тюльпан

Так! Це келих-тюльпан! Сьогодні сомельє радять саме в ньому подавати ігристе.

Такий келих збере всі найкрасивіші відтінки аромату. А ще дозволить насолодитися і тривалою грою бульбашок, і тонким смаком вина. У тюльпані (звісно, отримав назву від квітки, що найчастіше має форму, яка звужується доверху) вино не видихається. Тобто, це і функціонально і, знову ж таки, красиво! Погляньте, як чарівно виглядає в такому келиху наше рожеве ігристе брют Carpathian Sekt.

news-img

+ бонус із порадою сомельє

Що робити з найбільш цінним ігристим вином – класичного методу, тим, що було витримане на осаді?

Тут експерти радять: краще наливати у класичний келих для білого вина. Він має більшу чашу, ніж інші келихи для ігристого. І саме вона завдяки контакту вина із киснем допоможе відкрити складні ноти аромату та смаку й отримати справжнє задоволення від особливого вина.

Наше витримане на осаді більше 24 місяців ігристе вино Sekt Selection, створене за традиційним методом шампанізації, найкраще куштувати саме так, досліджуючи багаті комплексні аромат і смак із відтінками фруктів і прянощів.

Загалом сомельє у порадах щодо келихів для вина безкомпромісні: тільки прозоре тонке скло на ніжці! А от кольоровий, фігурний посуд, з візерунками та всілякими вихилясами краще лишити у бабусиному серванті.

Знайте про вино більше, щоби мати більше задоволення. Нехай вам буде смачно і радісно із Шато Чизай!