news-img

Опубліковано: 09.02.2022

Виноробня Шато Чизай представляє Україну в дослідженні про сталий розвиток і винний туризм від університету Гайзенхайм і WineTourism.com

Виноробство – це не тільки про те, як створювати вино. Класична виноробня – особливе підприємство. Важлива частина праці – виноградарство, а ще винний туризм. Відтак виноробня впливає на розвиток регіону, його економіку, імідж та природу. Шато Чизай – єдина виноробня  України, яка взяла участь у масштабному науковому дослідженні про сталий розвиток і винний туризм. Турбота про довкілля – обов’язкова складова цієї концепції. Розповімо, чому це цікаво і важливо.

 

 

Організатори дослідження повідомляють:

«Винний туризм протягом десятиліть був важливою частиною виноробної промисловості. Це допомагає отримувати дохід, зберігаючи та розвиваючи культурну спадщину виноробного регіону. Таким чином, винний туризм може стати ключовим елементом сталого розвитку виноробних регіонів у всьому світі.

Щоб зібрати достовірну інформацію на цю тему, Hochschule Geisenheim University в листопаді 2021 року провели глобальне онлайн-опитування за участю 1579 виноробних підприємств з більш ніж 40 країн.

 

bottle

Chersegi

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

Результати опитування чітко показують, що засади сталого розвитку прийшли у виноробну індустрію, а також у винний туризм, і, безсумнівно, відіграватимуть важливу роль у майбутньому. А велика кількість учасників відображає глобальний інтерес до цієї теми».

Серед основних підсумків дослідження – те, що світові виноробні демонструють все більшу увагу до екологічних засад роботи та впроваджують дружні до довкілля практики, як-от дбайливе використання енергії, переймаються розробкою довгострокової стратегії та співпрацею з регіональними компаніями щодо екологічних та інших ініціатив.

40% виноробень – учасників опитування – заявили, що довкілля є найважливішою опорою сталого винного туризму, й турбота про природу неодмінна складова стратегії сучасної відповідальної компанії.

Цікавими є дані дослідження в розрізі країн. Так, наприклад, Франція декларує, що в екологічному контексті для них найбільше значення має біорізноманіття,  для Австрії – регіональні особливості, а для США – енергія.

До слова, в Шато Чизай зараз вивчають проєкт з перетворення залишків лози після сезонних обрізок на екопаливо. І, авжеж, для компанії важливий сталий розвиток усього Закарпаття, що має особливу природу та унікальний історично-культурний профіль.

Отже, діяльність Шато Чизай цілком відповідає актуальним тенденціям розвитку виноробної справи в світі. Компанія приділяє увагу винному туризму в контексті розвитку всього регіону та впроваджує екологічні практики. Торік Шато Чизай увійшла до ініціативи The Porto Protocоl, яка об’єднує дбайливі до природи виноробні світу. Навесні 2021-го року Лист принципів Протоколу Порто підписав засновник компанії Геннадій Гутман.

news-img

 

За такими принципами працює і винний туризм у Шато Чизай. Серед туристичних пропозицій не тільки екскурсії виноробнею та дегустації із сомельє, а й знайомство гостей із винною культурою регіону, зокрема, у Музеї винороба Чиза, оригінальні тури на виноградники (також і оздоровчі, як-от йога).

Прогулянки виноградниками – цікавий контакт з природою, з тваринним світом (на плантаціях мешкають фазани, соколи, зайці, лисиці, козулі, тощо), в урочищі Мала Гора розробили екомаршрут. І це щоразу про любов до довкілля. Вона відчутна й у щоденній праці компанії.

Шато Чизай пишається, що представляє Україну на мапі світового винного туризму. Щодня працюємо, щоби бути кращими та повернути Закарпаття у число визнаних виноробних регіонів світу, а країну вписати у список винних держав планети.

Запрошуємо познайомитися з винним туризмом у Шато Чизай – щодня чекаємо на екскурсії і дегустації, а також на наші цікаві події!

Детально про наші туристичні продукти ТУТ, і на всі ваші питання радо дасть відповіді команда Туризму: tourism@chizay.com; +38 67 322 99 10 (також Viber).

 

Довідково:

Сталий (стійкий) розвиток (англ. sustainable development) – концепція необхідності встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб людства і захистом інтересів майбутніх поколінь, включаючи їх потребу в безпечному і здоровому довкіллі.

Гайзенхаймський університет (Німеччина) – провідний виш, який надає освіту в галузі виноградарства і виноробства. Відкритий 19 жовтня 1872 року як  «Königlich Preußische Lehranstalt für Obst- und Weinbau» (Королівський прусський коледж садівництва та виноградарства), з 2013 року – незалежний університет «Гайзенхайм».

WineTourism.com – флагманська організація у галузі винного туризму в світі. У 2021 році виноробня Шато Чизай пройшла сертифікацію цієї впливової організацій і першими маємо честь представляти Україну серед найкращих світових виноробень на WineTourism.com.