fbpx
news-img

Опубліковано: 04.08.2022

Спалювання сухої трави та стерні: чому це злочин проти людей, природи і Закарпаття

Якби лелеки могли говорити …  вони б закликали людей: «Не паліть суху траву та стерню!». Страждає довкілля, травмуються і гинуть люди, зазнає втрат природа. Причина – не тільки зміни клімату. Тож чому спалювання сухої трави та стерні – і дурниця, і злочин проти Закарпаття? Шато Чизай сповідує дбайливі до довкілля практики та є учасником ініціативи екологічно свідомих виноробень світу Porto Protocol. Й оскільки лелеки не розмовляють, то замість них говоримо ми.

 

Хоч найбільше любимо спілкуватися з вами про виноградарство і виноробство, про вино, любов до своєї справи та про радість, не можемо оминути цю проблему.

В Україні люта війна, та сьогодні палає й у тилу: горять поля та узбіччя – не через клятих ворогів та не бо посуха і спека, а й «завдяки» бездумним діям людей.

bottle

Chersegi

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

Ось кілька причин, чому не можна спалювати суху і «зайву» рослинність:

🔥 Недоцільно. Краще прибрати рештки, закомпостувати їх і в перспективі отримати безкоштовне натуральне добриво. Компостер або просто яма для рослинних залишків – обов’язковий елемент кожного господарства

🔥 Шкідливо. Випалювання знищує ґрунт, вбиває все живе, у тому числі мікрофлору, котра забезпечує родючість землі. Плюс дуже шкідливі викиди в атмосферу!

🔥 Небезпечно. Тільки в березні 2022 року на Закарпатті від пожеж в екосистемах, викликаних підпалами торішньої рослинності, загинули семеро! Чи не щотижня люди отримують сильні опіки

🔥 Страшно. 4 серпня повідомили про спричинену палієм пожежу в Мукачівському районі, що перекинулася на кладовище. Це лише одне з 15 загорань сухої трави, чагарників і сміття за день

🔥 Кримінально. В Україні посилили відповідальність за підпали трави, опалого листя і стерні: правопорушникам окрім адміністративного покарання «світить» позбавлення волі, й терміни мали б змусити задуматися – йдеться про строк від 5 років.

Рятувальники Закарпаття цьогоріч зафіксували понад 2 тисячі загорянь саме в екосистемах (у 4 рази більше, ніж торік). Влітку виїжджають гасити зо три десятки пожеж сухої рослинності щодоби. Шана вам за працю, наші герої без зброї!

«28 липня – черговий підпал. Цього разу площа горіння від Мужієво до Великої Бакти, і знову впритул до житлових будинків.

Більше ніж півмільйона квадратних метрів спаленої екосистеми внаслідок польової пожежі біля села Велика Бакта неподалік від міста Берегове», – розповідає Анатолій Полосков, екс-директор виноробні Шато Чизай, колишній голова Закарпатської ОДА, тепер штаб-сержант 73-го батальйону 101-ї окремої бригади територіальної оборони, який був свідком пожежі.

На фото дим від масштабного загоряння видно з верхівки виноградника Шато Чизай в урочищі Мала Гора та на що перетворилося поле.

«Згуртованість мешканців села і рятівників врятувала від біди людей і їх будинки. Але скільки живого згоріло живцем в цьому вогні – неможливо уявити!», – говорить Анатолій Олександрович.

У коментарях берегівчани кажуть, що бачили лелек, які злітали з полів, і дитинча косулі, що втікало нажахане…

news-img

Варто пошкодувати і землю, і майно, і тваринок, які гинуть від безглуздих дій!

Під час страшної війни додавати роботи рятувальникам, створювати проблеми природі, собі та іншим – злочин!

Поширюйте, пояснюйте сусідам! Най усі забудуть про сірники як спосіб «прибирання» обійстя. Говоріть у громадах, закликайте вчасно викошувати суху траву на узбіччях, не кидати недопалків, не палити сміття. І нехай наша земля ніколи більше не горить!

Бути добру! Бути Перемозі!

ОФІЦІЙНО. «Цьогоріч на Закарпатті зафіксували понад 2200 загорань в екосистемах. Кількість таких пожеж у порівнянні з минулим роком зросла майже в 4 рази, і тенденція невтішна.

Окрім займань сухої трави, нашим вогнеборцям щодня доводиться гасити пожежі, які виникли через необачність чи навіть свідомі дії недобросовісних людей. Закарпатські правоохоронці, рятувальники й лісівники посилюють роботу з їх пошуку та виявлення», – повідомляє влада Закарпаття.

В умовах воєнного стану навмисне спалювання сухої рослинності в Україні прирівнюють до диверсії!

Фото: Сергій Гудак, Анатолій Полосков