news-img

Опубліковано: 30.03.2024

Плач лози: чому виноград «ллє сльози» і чи шкодить це?

Краплі на весняних пагонах виноградарі називають «плач лози». Найчастіше вони з’являються після того, як проведена обрізка винограду. Й саме зараз спостерігаємо це явище на виноградниках Шато Чизай, де активно тривають весняні роботи.

 

Першими «заплакали» виногради мальовничих південних схилів масиву Мала Гора, а гості Шато, відвідуючи екскурсію, відзначають і «сльози», які з’являються на кущах, що зростають біля офісу та Будинку дегустацій.

Чи свідчить плач лози про якісь проблеми рослини?

За роз’ясненням ми звернулися до директора  з виноградарства Шато Чизай Геннадія Вачилі.

Він розповідає: плач лози, попри романтичну назву – стандартний процес, що відбувається навесні та є абсолютно нормальним.

bottle

Chersegi

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

«Плач лози – перша ознака того, що виноград прокидається після зими – почався сокорух. Рясний плач винограду свідчить про те, що лоза має розгалужене коріння, яке пролягає глибоко, і каже нам, що рослина отримує вдосталь води.

Теруар Закарпаття славиться саме тим, що винограду не бракує ані тепла, ані вологи, і наші виноградники зростають без штучного поливу.

Також на якість врожаю позитивно впливають як особливості ґрунтів тих масивів, де вирощуємо виноград, та перепади денних і нічних температур – у подальшому це забезпечує комплексність ароматів і смаків вин Шато Чизай», – розповідає виноградар.

А ще природні «сльози» винограду є безпечними для рослин на наших виноградниках завдяки тому, що обрізка лоз здійснюється високопрофесійно та дбайливо й це унеможливлює негативні наслідки для лози.

Доки ж лоза оживає та «ллє сльози», виноградарі ллють піт, адже весна – пора багатьох важливих робіт, а частка саме ручної праці  величезна. Сезонна обрізка, формування кущів, підв’язування, обробка ґрунту, мульчування зрізаних пагонів… Це лише частина великого списку.

Працюють за будь-якої погоди, так, щоби всі процеси забезпечити вчасно, відповідно до певного етапу розвитку лози – це робота над майбутнім врожаєм. А що весна цьогоріч стрімка, то і зусилля у виноградарів напружені.

Тож, милуючись природою, яка прокидається і розквітає, подякуймо за велику роботу виноградарям. Саме завдяки їм є змога насолоджуватися найкращими українськими винами!