news-img

Опубліковано: 09.11.2021

Геннадій Гутман: «Збір винограду в Шато Чизай завершили й у новому сезоні порадуємо сюрпризами!»

Про підсумки сезону-2021 – з перших рук! Збір винограду в Шато Чизай завершився наприкінці жовтня. Естафету від виноградарів перебрали винороби, які зараз працюють з вином врожаю 2021 року. Засновник виноробні Шато Чизай Геннадій Гутман розповів про те, що обіцяє новий врожай. Отже, ігристе вино Carpathian Sekt, Ice Wine та «Троянда Карпат»: які перспективи цих вин дав врожай-2021?

 

“Цей сезон видався загалом дуже непоганим. Погода переважно нас радувала.

Однак, у травні стався серйозний градобій, що завдав досить значного збитку на одній ділянці. І я щиро вдячний нашим агрономам, які зуміли впоратися і захистити травмований виноград.

В іншому ж все дуже добре, я задоволений і радію злагодженій роботі команди», – говорить Геннадій Гутман.

bottle

Троянда Карпат

Золота колекція

677 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

Виноградарський сезон-2021 є кращим за торішній – підтверджує Геннадій Вачиля, директор з виноградарства Шато Чизай. Особливо добре набрав кондиції виноград білих сортів, з яких створюють такі характерні для Закарпаття ароматні сухі вина.

«Навряд можна говорити про такий само чудовий врожай, як у 2018 році і 2019 роках, які стали кращими за понад десятиліття, але цей сезон дав гарний виноград, і врожай точно ліпший за минулорічний.

Щоправда, з більшістю червоних ми довго були в очікуванні – через похолодання не так стрімко достигав виноград. Так, на окремих ділянках насаджень Мерло – на вершині пагорба урочища Мала Гора, який є найбільш сонячним – збирали лише в 10-х числах жовтня.

А завершив сезон збору Каберне Совіньйон, за який взялися вже наприкінці жовтня», – розповідає Геннадій Вачиля у коментарі для агенції Укрінформ.

Стартували ж у середині вересня – з винограду Черсегі (сорт угорського походження, який в Україні вирощує тільки Шато Чизай) для ігристого вина. Для вина цього стилю проводять ранній збір, коли виноград вже має достатній вміст кислот та інших елементів, але ще невисоку цукристість, аби ігристе вино було максимально делікатним.

Продовжили сезон збором сортів Совіньйон Блан і Мускат Оттонель, який має дуже хороші кондиції. Далі – збір Рислінгу Рейнського та Рислінгу Італійського, локального сорту Фурмінт, одного з найкращих у 2021-му році винограду Трамінер Рожевий, та червоних.

Геннадій Вачиля наводить кілька фактів:

«Щодня кондиції ягід різних сортів з різних ділянок виноградників перевіряли у лабораторії виноробні, і так приймали рішення про збір урожаю.

Максимальна кількість винограду, яку в Шато Чизай збирають з 1 гектара – 8 тонн, з яких створять до 8 тисяч пляшок вина.

Але в останні роки штучно обмежуємо врожайність – це коли на меті стоїть зібрати винограду менше, але відмінної якості».

news-img

«Деякі виногради мають прекрасні показники. Мерло, Каберне Совіньйон і Фран, Піно Нуар, Блауфранкіш, інші – очікуємо з них чудові вина. Відомий закарпатський виноград Ізабелла, з якого ми робимо сік, мав ідеальний вигляд, тож і такий само продукт створюємо. А найпершим у роботі виноробів наше ігристе Carpathian Sekt.

Порадував Трамінер. Цього року відмінна цукристість: 25,4%, яка дає змогу створити десертне вино “Троянда Карпат”. Його робимо не щороку, востаннє створили 2017-го. Для цього легендарного вина потрібно щонайменше 24% цукру. 2020-го року цукристість Трамінеру не дозволила зробити десертне вино, виноград повністю використали для сухого та ігристого легкого напівсолодкого вина Карпатський Сект. А от тепер буде «Троянда Карпат» врожаю-2021!

І ще: вночі температура вже опускалася до -2 градусів, тому зможемо порадувати нашим Ice Wine! Ми переживали, що цього року не вдасться виготовити льодове вино, як це було торік, але маємо надію створити унікальний напій 2021-го року врожаю.

Сезон збору завершився. І вже можу сказати, що у новому виноробному сезоні порадуємо наших поціновувачів сюрпризами: буде кілька новинок, плануємо здивувати, але оголосимо про них свого часу.

Найперше – молоде – вино врожаю-2021 року представимо вже 20 листопада на Святі молодого вина! Запрошую в Шато Чизай!“, – каже Геннадій Гутман.

Відкриймо першу бочку молодого вина в Шато Чизай разом! Реєструйтеся на Свято ТУТ.

***

Виноробна компанія Шато Чизай вирощує 272 гектари виноградників на Закарпатті. Це більш ніж півтора десятки сортів винограду, європейських і локальних.

Плантації розташовані в трьох масивах у районах області, які традиційно є виноградарськими: урочище Мала Гора і село Мідяниця на Берегівщині, виноградник поблизу села Завидово Мукачівського району.