news-img

Опубліковано: 05.07.2019

Чи такий страшний діоксид сірки?

Актуальна тема серед любителів вина – наявність сульфітів в складі класичного напою. Тож поговорімо про значення діоксиду сірки для виноробства та його вплив на організм людини.

 

 

Діоксид сірки (SO2) багато століть супроводжує вино на всіх етапах його виробництва та перетворення в кінцевий продукт. При цьому важливо знати, що SO2 не має ніякого стосунку до штучних додатків – це натуральний консервант природного походження.

Важливо розуміти, що вина без діоксиду сірки не буває, адже SO2 – натуральний побічний продукт бродіння.

У процесі виробництва вина винні дріжджі виробляють близько 10 міліграмів діоксиду сірки на один літр. Таким чином сульфіти є у всіх винах без винятку. Причому в червоному вині сульфітів більше, ніж в білому, а в солодкому – більше, ніж у сухому.

bottle

MUSKOTÁLY

Chateau Chizay

127 грн

КУПИТИ ВИНО
news-img

У сучасному виноробстві діоксид сірки може використовуватися на таких етапах виробництва вина:

при зборі врожаю та при пресуванні ягід (втім, Шато Чизай не використовує цей метод);

при бродінні (ферментації);

при розливі по пляшках.

Залежно від конкретної ситуації, додавання сірки в вино зупиняє бродіння, перешкоджає утворенню оцтової кислоти, стабілізує смак і колір, збільшує термін зберігання.

Адекватної та нешкідливої заміною цієї речовини з часів стародавніх римлян (саме вони виявили користь від обкурювання діжок сіркою) й до сьогодні не знайдено.

Як же впливає діоксид сірки на організм людини?

Для більшості він абсолютно нешкідливий.

Треба зауважити, що лише дуже невелика частина населення нашої планети (0,1%) не здатна (в будь-яких дозах) переносити сульфіти через відсутність в їх організмі сульфіту оксидаза, який відповідає за їх переробку. Але такі люди, як правило, відмовляють собі не тільки у вині. Наприклад, в консервованих фруктах, приправах, кетчупах, в кондитерських виробах сульфітів міститься в рази більше. Зокрема, в сухофруктах вміст діоксиду сірки перевищує вино в десять разів.

 

Подібні новини

news-archive Смачний й елегантний рух до Європи. Вина Шато Чизай готуються отримати захищене географічне зазначення: перша презентація відбулася!

Україна уже зовсім скоро отримає захищені географічні зазначення (ЗГЗ). Це світова практика, і надання продуктам такого статусу сприяє збереженню високої якості та промоції держави і регіону.

Детальніше
news-archive Як відкоркувати вино без штопора?

Ви вирішили принести в гості улюбленого вина, а, як прийшли, прикрість: у господарів немає штопора? Або виїхали з друзями на природу, а штопор забули – тут і до сусідів не підеш, і магазину за рогом немає? Щоб не позбавляти себе смачного вина, варто спробувати один із способів, як відкрити вино без штопора за допомогою кмітливості […]

Детальніше
news-archive Порошкове вино. Міфи і правда

Можливо, будете здивовані. Але “вино із порошка” – це всього лише ще одна “страшилка” про вино. Розберемося?

Детальніше
news-archive Свіже рішення. Яке вино обрати влітку?

У теплу пору року підходити до вибору алкоголю потрібно ретельно. Міцні напої занадто п’янять в спеку і навіть можуть зашкодити здоров’ю. Вино ж є кращим рішенням. Келих легкого освіжаючого напою прекрасно доповнить літню вечерю. Охолоджене вино не паморочить голову, чудово втамовує спрагу і сприяє гарному апетиту. Яким саме винам віддати перевагу влітку?

Детальніше