news-img

Опубліковано: 05.07.2019

Чи така страшна сірка для вина?

Актуальна тема серед любителів вина – сірка в складі класичного напою. Та й багато хто помічає на етикетці вина слова “містить сульфіти”. Діоксид сірки – яке його значення для виноробства та його вплив на організм людини.

 

 

Діоксид сірки (SO2) багато століть супроводжує вино на всіх етапах його виробництва та перетворення в кінцевий продукт. При цьому важливо знати, що SO2 не має ніякого стосунку до штучних додатків – це натуральний консервант природного походження.

Важливо розуміти, що вина без діоксиду сірки не буває, адже SO2 – натуральний побічний продукт бродіння.

У процесі виробництва вина винні дріжджі виробляють близько 10 міліграмів діоксиду сірки на один літр. Таким чином сульфіти є у всіх винах без винятку. Причому в червоному вині сульфітів більше, ніж в білому, а в солодкому – більше, ніж у сухому.

bottle

Muskotály

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ
news-img

У сучасному виноробстві діоксид сірки може використовуватися на таких етапах виробництва вина:

при зборі врожаю та при пресуванні ягід (втім, Шато Чизай не використовує цей метод);

при бродінні (ферментації);

при розливі по пляшках.

Залежно від конкретної ситуації, додавання сірки в вино зупиняє бродіння, перешкоджає утворенню оцтової кислоти, стабілізує смак і колір, збільшує термін зберігання.

Адекватної та нешкідливої заміною цієї речовини з часів стародавніх римлян (саме вони виявили користь від обкурювання діжок сіркою) й до сьогодні не знайдено.

Як же впливає діоксид сірки на організм людини?

Для більшості він абсолютно нешкідливий.

Треба зауважити, що лише дуже невелика частина населення нашої планети (0,1%) не здатна (в будь-яких дозах) переносити сульфіти через відсутність в їх організмі сульфіту оксидаза, який відповідає за їх переробку. Але такі люди, як правило, відмовляють собі не тільки у вині. Наприклад, в консервованих фруктах, приправах, кетчупах, в кондитерських виробах сульфітів міститься в рази більше. Зокрема, в сухофруктах вміст діоксиду сірки перевищує вино в десять разів.