fbpx
news-img

Опубліковано: 05.07.2019

Чи такий страшний діоксид сірки?

Актуальна тема серед любителів вина – наявність сульфітів в складі класичного напою. Тож поговорімо про значення діоксиду сірки для виноробства та його вплив на організм людини.

 

 

Діоксид сірки (SO2) багато століть супроводжує вино на всіх етапах його виробництва та перетворення в кінцевий продукт. При цьому важливо знати, що SO2 не має ніякого стосунку до штучних додатків – це натуральний консервант природного походження.

Важливо розуміти, що вина без діоксиду сірки не буває, адже SO2 – натуральний побічний продукт бродіння.

У процесі виробництва вина винні дріжджі виробляють близько 10 міліграмів діоксиду сірки на один літр. Таким чином сульфіти є у всіх винах без винятку. Причому в червоному вині сульфітів більше, ніж в білому, а в солодкому – більше, ніж у сухому.

bottle

MUSKOTÁLY

Chateau Chizay

127 Грн

Купити вино
news-img

У сучасному виноробстві діоксид сірки може використовуватися на таких етапах виробництва вина:

при зборі врожаю та при пресуванні ягід (втім, Шато Чизай не використовує цей метод);

при бродінні (ферментації);

при розливі по пляшках.

Залежно від конкретної ситуації, додавання сірки в вино зупиняє бродіння, перешкоджає утворенню оцтової кислоти, стабілізує смак і колір, збільшує термін зберігання.

Адекватної та нешкідливої заміною цієї речовини з часів стародавніх римлян (саме вони виявили користь від обкурювання діжок сіркою) й до сьогодні не знайдено.

Як же впливає діоксид сірки на організм людини?

Для більшості він абсолютно нешкідливий.

Треба зауважити, що лише дуже невелика частина населення нашої планети (0,1%) не здатна (в будь-яких дозах) переносити сульфіти через відсутність в їх організмі сульфіту оксидаза, який відповідає за їх переробку. Але такі люди, як правило, відмовляють собі не тільки у вині. Наприклад, в консервованих фруктах, приправах, кетчупах, в кондитерських виробах сульфітів міститься в рази більше. Зокрема, в сухофруктах вміст діоксиду сірки перевищує вино в десять разів.

 

Подібні новини

news-archive «Троянда Карпат». Найромантичніше вино України

Цій зірці уже 61 рік! Її народили сонце Закарпаття, особливий сорт винограду та майстерність виноробів.

Детальніше
news-archive Просто додай тепла! Глінтвейн від Шато Чизай: смак затишку і радості

Гаряче вино зі спеціями здавна люблять у холодну пору в Європі. У різних країнах цей смачний напій, який відмінно зігріває, можна знайти під назвами glühwein (glühender wein), glögg, vin chaud, bischopswijn, glintwejn, grzaniec…

Детальніше
news-archive Винороб Чиз рекомендує: ТОП-7 святкових вин від Шато Чизай

Обрати вино до свят! Відповідальна справа, чи не так? Ми допоможемо і додамо настрою. Адже працюємо, щоби ви мали радість! Тільки, просимо, покваптеся замовити улюблені вина до святкового столу. У передсвятковому ажіотажі обробка замовлень може тривати трохи довше, і часом перевізник витрачає на доставку більше часу, ніж планувалося.

Детальніше
news-archive Українське вино підкорило Африку!

Золоту медаль міжнародного винного конкурсу здобув Авторський Кагор виноробної компанії Шато Чизай із Закарпаття.

Детальніше