fbpx
news-img

Опубліковано: 05.07.2019

Чи такий страшний діоксид сірки?

Актуальна тема серед любителів вина – наявність сульфітів в складі класичного напою. Тож поговорімо про значення діоксиду сірки для виноробства та його вплив на організм людини.

 

 

Діоксид сірки (SO2) багато століть супроводжує вино на всіх етапах його виробництва та перетворення в кінцевий продукт. При цьому важливо знати, що SO2 не має ніякого стосунку до штучних додатків – це натуральний консервант природного походження.

Важливо розуміти, що вина без діоксиду сірки не буває, адже SO2 – натуральний побічний продукт бродіння.

У процесі виробництва вина винні дріжджі виробляють близько 10 міліграмів діоксиду сірки на один літр. Таким чином сульфіти є у всіх винах без винятку. Причому в червоному вині сульфітів більше, ніж в білому, а в солодкому – більше, ніж у сухому.

bottle

MUSKOTÁLY

Chateau Chizay

127 грн

КУПИТИ ВИНО
news-img

У сучасному виноробстві діоксид сірки може використовуватися на таких етапах виробництва вина:

при зборі врожаю та при пресуванні ягід (втім, Шато Чизай не використовує цей метод);

при бродінні (ферментації);

при розливі по пляшках.

Залежно від конкретної ситуації, додавання сірки в вино зупиняє бродіння, перешкоджає утворенню оцтової кислоти, стабілізує смак і колір, збільшує термін зберігання.

Адекватної та нешкідливої заміною цієї речовини з часів стародавніх римлян (саме вони виявили користь від обкурювання діжок сіркою) й до сьогодні не знайдено.

Як же впливає діоксид сірки на організм людини?

Для більшості він абсолютно нешкідливий.

Треба зауважити, що лише дуже невелика частина населення нашої планети (0,1%) не здатна (в будь-яких дозах) переносити сульфіти через відсутність в їх організмі сульфіту оксидаза, який відповідає за їх переробку. Але такі люди, як правило, відмовляють собі не тільки у вині. Наприклад, в консервованих фруктах, приправах, кетчупах, в кондитерських виробах сульфітів міститься в рази більше. Зокрема, в сухофруктах вміст діоксиду сірки перевищує вино в десять разів.

 

Подібні новини

news-archive Зібрати сонце. Провідна виноробня Закарпаття розпочала роботу з врожаєм-2019

12 місяців і 7 днів на тиждень. Саме у такому режимі триває робота виноградарів і виноробів. А є час, коли хочеться, щоб у добі було не 24, а хоча б 48 годин. Це – період збору винограду та його подальшої переробки. Цього тижня Шато Чизай розпочав збір врожаю 2019-го року. Завдання – зробити ідеальне вино!

Детальніше
news-archive Вино – вибір розумних і здорових. Доведено наукою

Культура, мистецтво, спорт, туризм, розваги, просвітництво й наука: усе це входить в коло інтересів компанії Шато Чизай.

Детальніше
news-archive Любов, помножена на знання, або Кілька причин обрати вино ліцензованої виноробні

Кожен закарпатець рано чи пізно починає вважати себе виноробом! Цей вислів належить до тих, про які кажуть: у кожному жарті є доля правди.

Детальніше
news-archive Сир + вино = смак Закарпаття

Відбулася презентація локальних продуктів із серії «Смаки Закарпаття».

Детальніше