news-img

Опубліковано: 26.01.2022

Доки лоза спить… Зимову обрізку винограду в Шато Чизай виконали на 43%

Цьогоріч зимова обрізка винограду в Шато Чизай почалася одразу після зимових свят. Перші – улюбленці виноробні, сорти Трамінер Рожевий і Черсегі Фюсереш, що зростають в урочищі Мала Гора, поблизу Берегова. Сьогодні ці ділянки вже готові, й виноградарі працюють з сортами Каберне Совіньйон, Мерло та іншими, наближаючись до ділянок Піно Нуар. Виноградники Шато Чизай у Завидові та в Мідяниці теж в роботі: взялися за червоних «європейців» і Фурмінт.

 

Уже на 43% площ виноградників Шато Чизай зимова обрізка виконана.

Традиційно «холодну», або ж зимову обрізку винограду проводять тоді, коли рух соку в рослинах припинився, кажуть: «доки лоза спить». А цьогоріч ця процедура от вже справді холодна .

Директор з виноградарства Шато Чизай Геннадій Вачиля каже:

«Так, морози відчутні, але більше для людей. Виноград почувається чудово, йому не шкодить. Особливістю цього сезону є значні холоди, в низовині температура опускалася і до -15 градусів за Цельсієм, що буває не кожної зими».

bottle

Chersegi

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

«Останні роки зо три не було таких холодів, а в цей сезон отримаємо і позитив: оздоровлення ґрунтів, вимерзнуть шкідники.

Через морози ми трошки змінили систему обрізки: залишаємо більшу відстань від зрізу до вічка, щоби уникнути ризику розтріскування лози.

А за рекомендаціями іноземних консультантів і під час обговорення на нараді власника Шато Чизай Геннадія Гутмана з виноградарським підрозділом вирішили застосувати нову схему. Це система, яка дозволяє уникнути «капсулювання» на лозі (що можна порівняти з тромбом у кровоносній судині), якщо просто – це схема для покращеного сокообігу в пагонах винограду.

Разом із з зимовою обрізкою частково оновлюємо лози (не плутати з оновленням кущів!). Виноградар, працюючи з кущем, оцінює його і на свій розсуд може змінити так зване «плече» (ми формуємо виноград за схемою двоплечового кордону), «випустивши» для зростання новий пагін.

Зимова обрізка в Шато Чизай триває за графіком, встигаємо приділити лозі максимум уваги до того, коли виноград прокинеться. На початку березня завершимо цей етап річного циклу робіт і будемо братися за наступні задачі», – говорить виноградар.

Як наголошує засновник Шато Чизай Геннадій Гутман, зимова обрізка винограду –  один з дуже важливих етапів догляду за лозою. Ця робота відкриває рік, і від грамотної обрізки залежить подальший вдалий розвиток кожного куща.

«Уже кілька років ми в Шато Чизай експериментуємо зі схемами обрізки винограду. Виноград – це істота, він живе, розвивається, і ми стежимо, які наші дії дають найкращий результат. Запроваджуємо нові успішні схеми та перспективні інновації. Наприклад, практика, яка вже дала дуже хороші плоди – обмеження врожайності.

На окремих ділянках ми спеціально обтинаємо певні пагони на кущах, щоби лоза дала менше грон, але відмінної якості. Це майбутній врожай на не просто найвищий бал, а «з зірочкою», для преміального вина. Так працюємо, наприклад, з Каберне Совіньйон, який росте на вершині пагорбів урочища Мала Гора.

Загалом же роботи багато кожного місяця, адже насправді сезон у виноградарів триває цілий рік», – розповідає Геннадій Йосипович.

news-img

 

Паралельно з проведенням зимової «стрижки» виноградарі Шато Чизай готуються до мульчування обрізків лози, які умисно лишають між рядами. В холодну погоду якраз добре подрібнити ці залишки в міжрядді.

Мульчування лози, що стає природним добривом для винограду – одна з традиційних дружніх до довкілля практик у Шато Чизай.

***

Виноробня вирощує 272 гектари виноградників, або ж 1 мільйон і 88 тисяч лоз, у трьох масивах на Закарпатті.

Плантації заклали у 2006 році.

Сьогодні компанія створює свою продукцію – вина, міцний напій Grape White Blend і виноградний сік – тільки з власного врожаю.