fbpx
news-img

Опубліковано: 20.11.2023

Чому деякі пляшки з вином зберігають горизонтально?

Пляшки у кам’яних нішах акуратними стосами… Таке ми бачимо у фільмах, наприклад, про Францію, про старі винарні, замки… Чи то – у погребі Шато Чизай. Тож чому деякі пляшки з вином зберігають горизонтально? І чи треба так робити для всіх вин? Що дає пляшкова витримка вина у пляшці та як впливає корок на зберігання вина? Винний погріб, виносховище – скарбниця, в якій виноробня зберігає найкращі вина.

 

 

Про нюанси, які впливають на якість вина, подальший його розвиток, аромат і смак, розповідає комерційна директорка компанії Олеся Спіцина, дипломована сомельє.

«Так, деякі пляшки зберігають лежачи, це давня практика, особливо важлива для тих вин, які залишають на тривалий час.

І це не примха виноробів – будувати спеціальні ніші у погребах, бо це красиво. Все дуже логічно.

 

bottle

Furmint

Витримані сухі вина

327 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

По-перше, горизонтально варто зберігати ті вина, що з натуральним корком. Завдяки корку вино дихає та живе, бо через пори пропускає мікро дози кисню.

Горизонтальне положення пляшки забезпечує контакт корку з вином. Так він не пересохне і не пропустить забагато повітря. Парадокс, але факт: повітря, кисень – добрий друг вина, бо забезпечує його розвиток, життя напою, але водночас і лютий ворог, бо вбиває вино. Все питання у кількості.

По-друге, тільки так ми зберігаємо вина, що розвиваються. Вина, що продовжують розвиватися і після витримки в бочці, зберігаємо саме так за сталих умов і клімат-контролю у погребі. Професіонали називають це витримка у пляшці, або – довитримка. Це – про ті вина, які вже провели час у дубовій бочці.

Як от наше прекрасне Каберне Фран, якого ще навіть нема в продажі, бо воно… Правильно, відпочиває у пляшці.

По-третє, обов’язкове зберігання лежачи і для колекційних вин. Це особливо якісні вина, що мають, як кажуть професіонали, потенціал для витримки та через (залежно від конкретного вина) 5, 7 або 10 років можуть стати ще кращими, цікавішими або принаймні зберегти свій високий рівень.

І про міф: аж ніяк не кожне вино з віком кращає! Понад 95% вин у світі створені для того, аби бути випитими протягом року-трьох після розливу. Довго зберігати слід тільки вина, кондиції та потенціал яких це дозволяють.

А от ординарні свіжі білі, рожеві та навіть червоні, які вже готові до вживання – зберігайте як вам зручно. Тільки бережіть від яскравого світла і перегріву!

Температура критично важлива як для зберігання вина (оптимально 12-14 градусів за Цельсієм), так і для подачі, раджу дослухатися до рекомендацій виробника на етикетці.

Най вам буде смачно! Бути добру!»