fbpx
news-img

Опубліковано: 29.09.2019

Надія Семенець: «Зроблено з любов’ю – це про Шато Чизай!»

Відчути не тільки аромат і смак вина, але і його магію можна там, де вино створене. Так кажуть ті, хто знається. У місці свого народження вино показує особливість теруару, сорту, працю винороба, а ще й любов, вкладену у кожну краплю.

Тому такий популярний винний туризм, який у світі є трендом. Ти їдеш по відпочинок, по враження, по нові відчуття. Саме емоції й варто колекціонувати, чи не так? Ми до цього запрошуємо!

Найкраща виноробня Закарпаття, чиї виноградники – гордість України, а вина перемагають у міжнародних конкурсах, створила для вас можливість з головою зануритися у неймовірний світ вина.

Шато Чизай, запрошуючи у тур, ділиться любов’ю, яка вкладена у вина. Сам вигляд виноробного комплексу – вже приємний подив і емоція. Додамо розкішні виноградники та неповторність подачі кожного вина від людей, які беруть участь у його народженні й закохані у свою справу, знакову для Закарпаття. Схоже на рецепт ідеального часу? Так, згідні! Винний туризм – поговоримо про цей відпочинок?

Надія Семенець, заступниця директора Шато Чизай з туризму, зустрічає гостей Закарпаття. Вона ж і зізнається: велика радість – знайомити з тим, чим пишаєшся.

– Що треба, аби гість якісно познайомився з вином і, може, закохався?

– Переступити поріг Шато Чизай. Далі все станеться. Одна справа взяти вино з полички в магазині. Коли ж приходиш у Шато, атмосфера сприяє: можеш закохатися у вино, яке ще навіть не спробував. До любові лише один крок: до нас на виноробню. У винному, гастрономічному туризмі важливо відвідати локальне виробництво, скуштувати те, що є окрасою місцевості.

Виноградарство і виноробство – душа нашого краю, це традиції, це те, що люблять, що плекають, що вміють… Виноград – це життя, і коли ти знаєш про нього, любиш, бачиш, як він росте, як дає плоди, як вони стають вином в умілих руках – представляти гостям велика радість. Гості відчувають нашу любов, тому не дивно, що і самі закохуються.

Туриста треба закохати у вино. Скуштувати – найголовніше. Побачити, де вино твориться – обов’язково. Думаю, сума цих вражень і забезпечить появу найякіснішого закарпатського вина на столі гостей. Ми доводимо, що вино – це якісно, ароматно, смачно, корисно… І це точно чудова емоція.

avatar

Федір Шандор

Професор, Президент регіональної туристичної асоціації Закарпаття

Закарпаття – осередок винного туризму в Україні. Наш регіон може показати туристу все, що цікаво: окрім дегустацій, це еко-прогулянка виноградниками, знайомство з виробництвом і місцева гастрономія. Йдеться ж не тільки про звичну екскурсію на виноробню. Вино – важлива частина культури Закарпаття. У нас є знамениті «сюреті-бали» на честь збору врожаю винограду за угорською традицією, 8 традиційних винних фестивалів протягом року, й от у вересні 2019-го відбувся Chizay Wine Run, перший через 150 років забіг виноградниками. Є семінари, освітні заходи, майстер-класи, курси дегустаторів, тобто, це щось більше, ніж пригостити туриста вином. Закарпатське вино? Так, воно має славу, часом різну. Але зараз – це не тільки класичні, але й унікальні локальні сорти, наприклад, Черсегі, Бакатор, Золодьоньдь. Це позиції, що чесно перемагають у міжнародних конкурсах. Ми очікуємо на «вибух» від закарпатського виноробства вже цього року. Перспективи чудові. Важливо всім виробникам досягати безсумнівної якості та разом працювати над брендом «Закарпатське Вино». Винний туризм – це те, що дане Закарпаттю не нами. Наша справа – це розвивати. А найкрасивіші виноградники України точно маєте побачити. Ви ж знаєте, де вони?
bottle

Furmint

Витримані сухі вина

327 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

– І, по-перше, це красиво…

– Так, наші виноградники прекрасні. Навіть ми, хоч і бачимо їх щодня, не перестаємо дивуватися і милуватися. Коли ж гості вперше опиняються серед плантацій Шато Чизай, то отримують позитивний шок і насолоду. Десь і подив про те, що ця краса не десь в Італії чи Франції, а в Україні, на Закарпатті. Наступне «wow» звучить уже на дегустації.

– Чи показуєте туристам виробництво?

– Показуємо основні моменти. Цікавить багатьох. Люди мають розуміти, як народжується вино, як багато тонкощів і скільки праці вкладено. Ми відкриті, і залюбки ділимося знаннями і досвідом.

– Дегустація: важливий етап знайомства, так?

– Тут ми вчимо, як відкрити для себе вино і як отримати від нього те, що воно готове дати. Важливо правильно куштувати вино. Велике значення мають деталі: температура подачі, бокал, як його тримати, як оцінювати: на око, на аромат, і врешті на смак… Наша дегустація не є лекцією, це найприємніший час, присвячений культурі споживання вина і ці навички точно принесуть у житті багато радості. Вином треба насолоджуватися!

– Це є відкриттям?

– І позитивною емоцією. Дегустація є навчанням винній культурі. Важливо правильно куштувати вино і розуміти його особливості. Є ж різні сорти винограду, це все цікава історія. Рожеве вино – це особлива тематика і наша гордість, бо навіть французи визнають його унікальність. Дуже приємно бачити реакцію людей, яким не просто смачно, а котрі пізнали щось нове і цікаве. Це не тільки про те, як тримати келих, а що ж таке особливе у тому келиху. Для тих, хто вже знається на вині, ми пропонуємо Елітну дегустацію: це вина, якими пишаємося найбільше.

– Як реагують гості на місцеві сорти?

– Черсегі і Фурмінт зацікавлюють всіх, для гостей це екзотика. В Україні вино з цих сортів робимо лише ми. Розказуємо гостям, що не варто в цих винах шукати щось звичне і знайоме. Навпаки, слід оцінити особливість, бо ці вина мають неповторний характер, який відповідає світовим трендам. Глобалізований світ шукає і цінує те, що не схоже на інше: крафтові продукти, як-от сири, вина з локальних сортів. І наші Черсегі, Фурмінт, і, звісно, «Троянда Карпат» гідні бути справжнім подарунком із Закарпаття. Шануймо своє, рідне!

– Хто такий винний турист?

– Це дуже різні люди. Є хтось, хто просто завітав до нас, бо мав нагоду, відпочивав у термальних басейнах. Це чудово: маючи радість там, є змога і побачити, де виробляють знаковий закарпатський продукт. Є ті, хто їде з ціллю пізнати, дізнатися щось нове, їх цікавлять уже і виноградники, і сорти. А є любителі вина, які досі не знали, що є якісне українське вино, тому хочуть побачити місце народження такого продукту. І після знайомства із Шато Чизай їхній висновок такий: на Закарпатті є вино світового рівня. Для нас це ще один привід пишатися!

– Є екскурсія із дегустацією, але є і винний тур…

– Звісно, відвідати Шато Чизай і дегустувати вина – це прекрасні враження. Але вважаю: винний тур, який включає до себе окрім екскурсії і дегустації ще поїздку на виноградники й обід в альтанці посеред плантацій – це повнота емоцій, яку варто собі дозволити. Коли, познайомившись з Шато і виробництвом, посеред виноградників куштуєш вино, підкреслене стравами – це незабутньо. Атмосфера, яка закохує.

news-img

– Плантації Шато Чизай називають дивом України…

– Може, нескромно, але ми пишаємося виноградниками Шато Чизай, і погоджуємось з тими колегами і гостями, хто так каже про наші насадження. Враження від плантацій Шато Чизай тішать. Ідеально доглянуті виноградники на мальовничих пагорбах – те, що варто побачити. Рекомендую тур «Долина Чизай», це можливість прогулятися серед цієї краси і зробити чудові фото. Прекрасно для часу з близькими і чудова ідея незабутньої події для компанії. Слова тут зайві: варто побачити і відчути.

– Винний туризм – це те, що є знаковим для Закарпаття …

– Так, нами ця традиція «взята на прапори», і зараз ми активно працюємо разом із експертами єврокомісії над програмою «Дороги вина та смаків Закарпаття». Закарпаття ідеальне для гастрономічного і винного туризму. Треба додати ще системної роботи. Гастрономічний туризм завжди пов’язаний з автентичними локальними продуктами і винами, тому ми – закарпатці – зобов’язані зосередити свою увагу саме на місцевих виробниках. Якщо у Закарпатті пригощають не закарпатським, то гість не пізнає наш край, не відчує його унікальність, залишиться незадоволеним.

– Надіє, Ви ж маєте рецепт, як закохати гостя в Закарпаття?

– Вином! І до вина, звісно. Але вино на столі має бути. Червоне, рожеве або біле, сухе чи солодше, ординарне або марочне – гість вибере на свій смак. Важливо, щоби тільки натуральне, якісне, і виключно закарпатське. Шато Чизай цьому гарантія.