news-img

Опубліковано: 16.02.2021

Відкоркуймо! Цікаво про винні корки

Ми у Шато Чизай вважаємо, що у виноробстві немає дрібниць. У вині дуже важливі деталі. Усі елементи, як-от і пляшка, і спосіб закоркування вина – мають велике значення. По-перше, вони повинні якнайкраще дбати про вино. По-друге, відповідати його стилю і розвитку вина. По-третє, бути приємними для того, хто обере пляшку. Продовжуємо цікаво спілкуватися про виноробство та вино, і винороб Чиз розповідає про класичний корок для вина!

 

Спершу з’ясуймо: для чого, власне, потрібен корок?

Просто закрити пляшку? Так, передусім. Ще у давніх греків експерименти зі звичайним шматком деревини були невдалі: зсихалося чи розмокало і руйнувало посудину. Та потім хтось спостережливий помітив, що кора коркового дубу унікальна! ⠀

Чим саме? Не тільки, що неймовірно легка та пружна. Корок має «пам’ять об’єму»: приймає форму посудини, але легко вертається до початкової. ⠀

І коли нарешті винайшли скляну пляшку, це стало в нагоді: корок щільно прилягає до горлечка і герметично його закупорює. Ну, майже герметично… І саме в цьому «майже» головний секрет важливості корку для нас, виноробів і для вас, винолюбів.⠀

 

bottle

Штопор (ніж сомельє)

Аксесуари

224 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

Так, корок не пропускає нічого зайвого, але він «дихає»!

І це та якість, яка дозволяє найкращим винам далі жити у пляшці, отримуючи мікродози кисню і дозрівати, стаючи ще більш цікавими і благородними.

Що варто знати про корки?

🌟 З найбільшою імовірністю корок, який ви витягаєте зі своєї пляшки вина, походженням з Португалії: там зростає найбільша кількість коркових дубів світу.

🌟 Для того, аби отримати матеріал для корків, дуб не зрубують. Товстий шар кори знімають спеціальним чином, не шкодячи дереву. Роблять це не частіше, ніж раз на 9 років.

🌟 Кору дубу, з якої роблять корки для вина, використовують для різних цілей, зокрема, з неї роблять зовнішню обшивку для капсул, в яких космонавти повертаються з орбіти на Землю.

🌟 Для різних вин варто обирати різні види корків, і це теж важливо.

news-img

Шато Чизай використовує корки кількох типів і тільки від провідних виробників Європи. Для всіх витриманих вин і фірмового Ice Wine використовуємо преміальний подовжений (45 мм) корок виробництва португальської компанії  Amorim під назвою Twin Top Evo. Це агломерований корок з корпусом із мікрогрануляту та високоякісними натуральними дисками на обох кінцях.

Складність використання довгого преміум-корку в тому, що йому має пасувати горлечко пляшки – бути достатньо видовженим і мати рівний внутрішній об’єм на потрібну висоту. Таку пляшку непросто знайти, замовляємо в Європі.

Добірний корок захищає вино і водночас дає йому дозрівати у пляшці. Він підходить для вин, яким передбачають подальше тривале зберігання, котрі складають у колекцію.

Якісний корок – знак поваги виноробні до споживача і пошани до вина.

Водночас, класичний корок – не єдиний вдалий спосіб закупорки вина сьогодні. Використовуємо цікаві альтернативи. Але про це наступним разом, згода?

З любов’ю, ваш винороб Чиз