news-img

Опубліковано: 02.08.2019

Сир + вино = смак Закарпаття

Відбулася презентація локальних продуктів із серії «Смаки Закарпаття».

Напівтвердий сир типу сулугуні – до Черсегі, ніжний сир з коров’ячого молока – до елегантного розе, витриманий авторський овечий – до розкішного Піно Нуар, а камамбер – до десертної «Троянди Карпат». Саме так для найбільш вдалого розкриття аромату і смаку «подружили» між собою найкращі закарпатські продукти, представлені на вечорі-дегустації у винному барі «Сировина», що в Ужгороді.

Сир і вино можна вважати смачними символами Закарпаття. Свої чудові взірці, серед яких і новинки, гостям презентували відомі виробники: сироварня «Бараново» та володар найвищих нагород міжнародних винних конкурсів компанія Шато Чизай.

Власник сироварні Юрій Лепей розповів, що камамбер – творчий експеримент компанії і перший сир такого типу на Закарпатті.

«Уперше його представляємо. Ця новинка тиждень визрівала у спеціальній камері при певній температурі і вологості. Камамбер уже має гарну правильну благородну плісняву, але можна витримати ще кілька днів. Та вирішив, що сьогодні ми продегустуємо новинку на цьому етапі, щоби скласти враження про розвиток сиру», – каже сировар.

bottle

PINOT NOIR

Витримані сухі вина

270 грн

КУПИТИ ВИНО
news-img

 

Керівник відділу дистрибуції виноробні Шато Чизай Олеся Спіцина розповіла про особливі пропозиції компанії. Головний герой вечора – Піно Нуар врожаю 2017-го року.

«Це вино з виплеканого нашими виноградарями французького сорту. Має 18 місяців витримки у бариках із французького дуба. Партія ексклюзивна, ми випустили всього 2400 пляшок витриманого Піно Нуар. Це вино перемогло на всеукраїнській професійній дегустації, яка недавно пройшла в Одесі», – каже пані Олеся.

Водночас представниця компанії радить звертати увагу і на інші позиції виноробні, наприклад, унікальне Черсегі. Воно теж цілком у дусі концепції «Смаки Закарпаття»: в Україні вино із локального сорту угорської селекції виготовляє тільки Шато Чизай. Сухе розе з Піно Нуар врожаю 2018-го року визнане найкращим в Україні. А «Троянда Карпат» – легенда й ідеальний сувенір з нашого краю.

Засновник виноробної компанії Шато Чизай Геннадій Гутман розповів: «Було прийняте рішення частину партії витриманого Піно Нуар не віддавати в торгову мережу. Компанія дослухалася порад провідних винних експертів, як-от викладача виноробства з французького Бордо пана Стефана Баде, який брав участь у семінарі на нашій виноробні. Фахівець позитивно вражений цим вином, і порадив залишити партію для витримки й у пляшці. Експерт вважає: тоді наш Піно Нуар стане ще кращим. Так, ми раді відгукам про це вино й уже навіть перемозі в національному конкурсі. Але очікуємо більшого, сподіваємося, наш витриманий Піно Нуар гідно презентує виноробню в світі».

news-img

Як розповідає організаторка вечорів-дегустацій, винний експерт Ольга Тоічкіна, мета зустрічей, присвячених смакам Закарпаття – показати і розказати краянам й гостям про найкращі продукти, про те, чим край може пишатися.

«Очікуємо, щоби до цих приємних подій приєднувалися також й екскурсоводи, ті, хто займається туристичним бізнесом.

Адже хто, як не ми, закарпатці, має розповідати про якісні місцеві продукти?», – говорить пані Ольга, обіцяючи продовжувати смачні презентації Закарпаття.

А чи були вина і сири, або ж і пари продуктів, які найбільше сподобалися гостям вечора?

Учасники дегустації розділилися в думках щодо фаворитів.

Це не дивно, адже вподобання щодо сиру і вина – індивідуальна історія, й насолоджуватися треба тим, що смакує саме вам.

Подібні новини

news-archive Любов, помножена на знання, або Кілька причин обрати вино ліцензованої виноробні

Кожен закарпатець рано чи пізно починає вважати себе виноробом! Цей вислів належить до тих, про які кажуть: у кожному жарті є доля правди.

Детальніше
news-archive Як відкоркувати вино без штопора?

Ви вирішили принести в гості улюбленого вина, а, як прийшли, прикрість: у господарів немає штопора? Або виїхали з друзями на природу, а штопор забули – тут і до сусідів не підеш, і магазину за рогом немає? Щоб не позбавляти себе смачного вина, варто спробувати один із способів, як відкрити вино без штопора за допомогою кмітливості […]

Детальніше
news-archive Свіже рішення. Яке вино обрати влітку?

У теплу пору року підходити до вибору алкоголю потрібно ретельно. Міцні напої занадто п’янять в спеку і навіть можуть зашкодити здоров’ю. Вино ж є кращим рішенням. Келих легкого освіжаючого напою прекрасно доповнить літню вечерю. Охолоджене вино не паморочить голову, чудово втамовує спрагу і сприяє гарному апетиту. Яким саме винам віддати перевагу влітку?

Детальніше
news-archive Зірка народилася! Витриманий Піно Нуар – нове вино сузір’я Шато Чизай

Зустрічайте! Після 18 місяців у французькому дубі витриманий Піно Нуар уже в пляшках, щоби радувати і дивувати.

Детальніше