news-img

Опубліковано: 09.06.2024

Виноградні тераси. Чому ми посадили Мускат Оттонель на масиві Мала Гора саме так?

Кажуть: вино народжується на винограднику. Наші вина з-поміж трьох масивів Шато Чизай «народжує» і виноградник Мала Гора, що поблизу Берегова. До слова, його вважають одним із символів Закарпаття та виноградарства України. Там не тільки зростає чудовий виноград, а й краса краєвидів зачаровує. І одним із гарних місць урочища масиву є виноградні тераси, де вирощуємо сорт Мускат Оттонель. З нього ми створюємо багатьма улюблені мускатні вина: Мушкотай і Moscato. Для вибору місця і способу посадки є певні причини.

 

Такий метод посадки – тераси зі спеціально прорахованим розташуванням на схилі пагорба – ми спеціально вибрали для винограду Мускат Оттонель за рекомендаціями європейських фахівців-виноградарів.

Представники Шато Чизай возили проби ґрунту до Австрії й учені аналізували та давали висновки, чи підходить конкретна ділянка для того чи іншого сорту, для яких саме типів прищеп, як підживлювати землю тощо.

А ще рішення закласти для Мускату тераси прийняли тому, що сорт дуже любить сонце, і це дозволяє винограду отримувати максимум тепла.

bottle

Muskotály

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

Навіть саме гроно цього винограду ніби світиться зсередини: ягоди так насичені сонцем. Сорт, що має французьке походження, чудово почувається на теруарі Закарпаття, даючи гарний врожай для смачних вин: наших Moscato та Muskotály.

«Особливість цієї ділянки мікрозони Мала Гора не тільки в інсоляції (активному зігріванні сонцем), яка тут просто відмінна. Виноградник удень дуже гарно прогрівається, але більше того – після заходу сонця вже ґрунт, сам пагорб продовжують віддавати лозам тепло, акумульоване за день.

На цих терасах навіть узимку зростає зелена трава, що свідчить про те, що там утворився власний мікроклімат, гарно зберігається тепло.

До речі, саме тому тераси, де зростає сорт Мускат Оттонель, є улюбленим місцем осінньо-зимових прогулянок прекрасних мешканців наших виноградників – козуль, родина яких живе на масиві Мала Гора.

Вони ласують там свіжою травою. І, передбачаючи питання, одразу скажу: ні, винограду вони не шкодять. Це полохливі тварини і, на жаль, ми наразі не маємо фото їх на терасах. Але багато разів наші виноградарі мали радість бачити не тільки сліди, як спершу, але і самих козуль між рядами лоз, і навіть із малечею», – розповідає директор з виноградарства Шато Чизай Геннадій Вачиля.

Виноградники Шато Чизай – справді особливі місця, знакові для Закарпаття. І саме вони дозволяють нам створювати для вас чудове українське вино. Куштуйте та майте радість!