news-img

Опубліковано: 10.05.2024

Такий спокусливий Мускат…

Мускатні вина – класика винного світу. Ніжні і насичені ароматом водночас, «теплі», зігріті щедрим сонцем – спокусливі та улюблені багатьма. Із сорту Мускат Оттонель ми створюємо елегантне сухе вино Muskotály та напівсолодке вино Moscato. Також у нашому асортименті є кошерне та веганське мускатне вино цього сорту. 9 травня винна спільно відзначала День Москато, тож розповідаємо про сорт та вина з нього.

 

 

Сорт Мускат Оттонель – родом із Франції.

1852 року його вивів селекціонер Роберт Море.

А зараз цей виноград чудово почувається на теруарі Закарпаття.

Кажуть: вино народжується на винограднику.

І наш Мушкотай починається на терасах виноградника Мала Гора поблизу Берегова.

bottle

Muskotály

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

Такий метод посадки – тераси зі спеціально прорахованим розташуванням – ми вибрали тому, що сорт Мускат Оттонель дуже любить сонце, і це дозволяє винограду отримувати максимум тепла.

Навіть саме гроно мускатного винограду ніби світиться зсередини: ягоди так насичені сонцем.

На терасах навіть узимку зростає свіжа зелена трава, що свідчить про те, що там гарно зберігається тепло.

І саме тому тераси, де зростає сорт Мускат Оттонель, є улюбленим місцем осінньо-зимових прогулянок прекрасних мешканців наших виноградників – граціозних козуль, родина яких живе на масиві Мала Гора.

Яка перша асоціація з мускатом? Правильно, аромат! Яскравий, багатий, з медовими тонами та нотками прянощів.

Часто мускатні вина роблять солодкими. Але ми в Шато Чизай любимо створювати вина із власним характером. І виготовили сухе вино – Мушкотай. За солодкуватими ароматами білих квітів і фруктів – тонкий витончений смак.

До речі, саме ароматні білі сухі вина – візитна картка виноробства Закарпаття та компанії Шато Чизай.

news-img

Вино Мушкотай особливо приємне з легкими стравами, салатами, рибою або просто на аперитив. Радимо обов’язково добре охолодити вино!

А от напівсолодке вино Moscato має інший стиль. Воно інтенсивне в ароматі, я кому ноти винограду, персику та бузини. Має м’який смак, приємний, що дуже точно повторює аромат плодів. Це вино чудово смакує соло, або можна додати трохи фруктів.

Комерційна директорка Шато Чизай Олеся Спіцина так характеризує сорт Мускат Оттонель:

«Що цікаво, це один із небагатьох технічних (винних) сортів винограду, який передає саме аромат виноградної ягоди. Так, звучить парадоксально, але більшість сортів транслюють вину аромати і смаки не винограду, а інших ягід і фруктів – від суниці до вишні, ожини, сливи, і ще різні ароматичні гами.

А ось Мускат «говорить» із нами саме про стиглий виноград, щедро зігрітий сонцем. Також може відкривати у вині і відтінки родзинок. Ще він – про квіткові та медові тони, таке приємне літнє тепло…

Люблю вина з цього сорту за те, що коли відчуваєш їхній аромат, маєш враження, що зараз їстимеш смачний десерт.

Раджу обирати як Moscato – приємне м’яке вино, так і елегантне  Muskotály, яке грає на контрасті солодкого аромату і тонкого сухого смаку».

Ольга Рижко, керівниця відділу Туризму та фірмової торгівлі, стверджує, що мускатні вина – серед фаворитів у гостей Шато.

«Вина із сорту Мускат Оттонель – одні з тих, які найчастіше хвалять на дегустації та обирають у фірмовому магазині.

Сам сорт можна вважати універсальним: Мускат працює не тільки як технічний виноград (для створення вина), але і як столовий сорт, ягідку якого так смачно розкусити та відчути ніжний виноградний смак.

Наше напівсолодке Moscato – без сумніву, у топі для відвідувачів.

А сухе вино Muskotály обирають через тонкий аромат і низький рівень кислотності, що до вподоби багатьом.

Мускатні вина можна вважати безпрограшним варіантом – коли  вагаєтеся, що саме обрати для компанії, сміливо беріть мускатне, воно смакуватиме більшості гостей».

Зручно замовляйте вино у нашому онлайн-магазині в колекції Chateau Chizay або просто 📲 050 430 20 60. Дякуємо, що обираєте українське! 💛💙