Винне рандеву. Вино Франції та вино України – дегустація
news-img

Опубліковано: 17.03.2021

Винне рандеву. Як французькі та українські вина … змагалися

Торгово-промислова палата України, Посольством Франції в Україні разом з французькими партнерами влаштували Винне рандеву – «Wine Rendez-Vous: Ukraine vs Bordeaux». Це дружня порівняльна дегустація у форматі онлайн-зустрічі, де оцінювали вино Франції із регіону Бордо і вино України.

За команду Франції «грали» спеціально відібрані експертами ексклюзивні взірці, Україну представляли релізи провідних виноробень: як великих, так і крафтових.

Подія «Wine Rendez-Vous: Ukraine vs Bordeaux» відбулася вперше, щоби в режимі онлайн продегустувати вина законодавців винної культури України і Франції. І, звісно, обговорити, як розвивати виноробство в Україні. Бордо – винний регіон №1 у світі, тож оцінки та поради французьких колег дуже важливі.

«Навіть криза не в змозі завадити нам зустрітися з нашими французькими колегами, аби поспілкуватися про винну культуру наших країн і поділитися своїми успіхами», – зазначив один з організаторів, голова Комітету підприємців АПК при ТПП України Олег Юхновський.

З української сторони участь у заході взяли президент ТПП України Геннадій Чижиков, радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні Лоран Деньйо, голова Комітету підприємців АПК при ТПП України Олег Юхновський, експерт з питань сільського господарства Людмила Степура, другий секретар економічного відділу Посольства України у Франції Ксенія Дружченко та представники виноробень.

bottle

Furmint

Витримані сухі вина

266 Грн

Купити вино
news-img

 

 

 

Співорганізаторами з французької сторони виступили Вища Національна Школа Агрономії Бордо, ліцей Бордо, Бланкфор – Університет регіону Бордо. Виноробство Франції представляли Почесний консул України та директорка компанії «Інтерко» Крістін Пекастенг, керуючий директор «Château Dauzac» Лоран Фортін, професор економіки і маркетингу виноробства ліцею Бордо (Бланкфор) Стефан Баде, енолог з регіону Бордо Гільєрм Мартінс.

Учасники куштували вина із Франції та України за правилами професійних дегустацій, охопивши різні стилі: від сухих, напівсухих, напівсолодких(білих, рожевих, червоних), десертних до ігристих вин.

Українські винороби представляли свої компанії та вина, а всі разом висловлювали і враження, і пропозиції, як ще покращити вино. Звісно, переможців дегустації не визначали, адже ціль – дізнатися про вина і зробити все, аби якість зростала далі.

news-img

Французькі експерти відзначили оригінальність і високий ґатунок вин України, як держави, котра повинна зайняти гідне місце на винній карті світу.

Виноробня Шато Чизай представила на Винне рандеву витримане біле сухе вино Фурмінт, яке високо оцінили учасники. Колеги з Бордо відзначили, що це вино може бути представлене у винних бутиках Європи, у тому числі Франції, де має коштувати втричі дорожче, ніж є його ціна сьогодні.

Ігор Радомисельський, віцепрезидент Шато Чизай, розповідає:

«Команда Шато Чизай має ще одну причину радіти участі у Винному рандеву. Адже ми зустрілися з друзями! Із французькими фахівцями втілюємо безпрецедентну для України Міжнародну освітню програму «Бордо – Закарпаття». Це ініціатива Шато Чизай і винних спеціалістів регіону Бордо, спрямована на розвиток винної справи, винної культури в Україні. Очікуємо відкриття кордонів, щоби перейти до практичного етапу проєкту».