fbpx
news-img

Опубліковано: 12.12.2023

Vegan-friendly вино і виноградний сік від Шато Чизай. Розповідаємо, чому деякі вина веганські і чому це важливо

Веганське вино – хіба таке буває? Часом чуємо питання, чи не всі вина апріорі мають бути веганськими за походженням? Коротка відповідь – і так, і ні. Отже, давайте розберемося із деталями. Тим паче, що веганство, вегетаріанство продовжують бути трендом у світі, і виноробство не осторонь. Тож що таке – вино і виноградний сік зі статусом Vegan-friendly?

 

 

Вино та виноградний сік – продукти із винограду, але виноробство – складна справа, в якій велике значення мають деталі.

Для перетворення на вино, яке відкоркуєте одного приємного вечора, виноград проходить багато процесів – від вичавлення соку з ягід, ферментації, і до остаточного очищення перед розливом у пляшки.

bottle

MOSCATO кошерне

Кошерні/Веган вина

199 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

І саме на етапах підготовки вина до бутилювання відбувається очищення, часом освітлення, бо в натуральному вині присутні рештки виноградної шкірки, дріжджовий осад. Для цього на виноробнях як правило використовують білкові продукти – желатин, яєчний білок, казеїн, і це звична міжнародна практика.

І хоча після фільтрації нічого цього в вині не лишається, сам факт дотику навіть на мікро чи нано рівні неприпустимий для веганів, бо суперечить принципам цього життєвого вибору. Тож далеко не всі вина можна назвати веганськими де-юре, хоча де-факто жодного компоненту тваринного походження у вині нема.

Вина та виноградний сік Шато Чизай в 2021 році перші (й, як нам відомо, єдині) в Україні отримали сертифікацію Vegan-friendly однієї із найвпливовіших організацій Vegan Society з Великої Британії. Ми вирішили сертифікувати вина саме із Кошерної колекції, адже кошерні вина також не можуть мати якихось контактів із продуктами тваринного походження і за своєю природою всі кошерні вина є веганськими.

Кошерні вина і сік Шато Чизай сертифіковані світовою організацією «OK Kosher». Для проходження сертифікації інспектори присутні при більшості виноробних процесів від збору та чавлення винограду, та навіть при бутилюванні. Інспектори детально вивчають всі інгредієнти та компоненти, наприклад, походження та виробника винних дріжджів або фільтрів.

Отже, якщо ви самі практикуєте веганство чи такий стиль життя обрали ваші друзі – сміливо замовляйте Кошерні вина і виноградний сік до столу або в подарунок, будучи переконаними: це справді Vegan-friendly продукти. Це стосується всіх вин у світі, що марковані на контретикетці знаком Кошерності.

А для партнерів Шато Чизай – магазинів, ресторанів, готелів і кафе – дружній для веганів статус є ще одним аргументом замовляти продукцію виноробні із Закарпаття. Веганство у світі (і в Україні зокрема) стає популярнішим, відтак запит на Vegan-friendly продукцію актуальний, і це відповідає міжнародним трендам, також і збільшенню уваги до екологічної етики.

news-img

Засновник і власник Шато Чизай Геннадій Гутман пояснює: наявність в асортименті Шато Чизай Vegan-friendly продуктів відповідає філософії компанії:

“Шато Чизай – виноробня, яка однаково сильно шанує традиції та любить новітні підходи, частина яких є трендовими в світі, у міжнародному виноробстві. А також як основну цінність ми сповідуємо повагу до споживача. Це проявляється у:

🍇 безкомпромісних вимогах до якості продукції

🍇 постійних творчих пошуках з метою знаходити унікальні смаки

🍇 естетичності наших виробів, адже вам має бути і смачно, і красиво

🍇 чесності та відповідальності виробництва, бізнесу

🍇 інноваціях у створенні продуктів і проєктів.

Ні, ми не женемося за трендами заради трендів. Але філософія компанії веде нас до нових рішень. Тому Шато Чизай – не тільки відомий український виробник вин, які продаються по всьому світу. Ми також у втілюємо освітні, культурні й екологічні проєкти та сповідуємо соціальну відповідальність. Один з прикладів – участь в ініціативі Porto Protocol, яка об’єднує виноградарські господарства світу, уважні до довкілля.

Шато Чизай – компанія, відкрита до нового, та, головне, ми поважаємо своїх споживачів і створюємо все, що робимо, з любов’ю.

Бути добру!”.