Опубліковано: 11.04.2023
Зіграймо з келихом у руках! UWINES Амбасадори – настільна гра про українське вино
Світ побачила винна карткова гра, яку розробив та випустив усім нам на радість Сергій Клімов – український винний експерт, амбасадор вин України. Гра UWINES Амбасадори – саме про українське вино і, насолоджуючись нею, дізнаєтеся, що Україна – справді виноробна держава, з тривалою історією цієї справи, чудовими виноробнями, особливими сортами та безліччю цікавинок. Настільна гра є захопливим курсом про українське вино, гарним способом провести час, також це – бажаний подарунок винолюбу.
Провідниками українським вином в інтерактивній грі для вас стануть персонажі, чи то Амбасадори:
🍷 Дарина досліджує історію українського виноробства
🍷 Настя вивчає сорти та регіони
🍷 Орест дізнається про українські вина
🍷 Сергій відкриває виноробні та виноробство.
Гра Uwines Game має 150 карток, із запитаннями з варіантами відповідей, три рівні складності: «ординарний», «марочний» і «колекційний». Грати цікаво як двом людям, так і компанії.
Ідея гри в автора з’явилася ще кілька років тому, але реалізація почалась у грудні 2022-го, а вийшла гра наприкінці лютого 2023 року.
Сергій Клімов розповів нам про створення гри:
“Я 9 років займаюсь популяризацією українських вин і винної культури в Україні, тому створення гри саме по собі було надихаючим процесом, адже це відкриття нової сторінки в історії українського виноробства, перший винний курс про українське вино.
Що ж до самої ідеї карткової гри, то кілька років тому я вивчав іспанську за спеціальними картками та мені дуже сподобався цей підхід. Тож я його переосмислив, додав нових елементів, категорій, вигадав правила і запакував у гру про українське вино.
Чому це важливо? Чим більше українці знатимуть історію та цікаві факти про українське вино, тим швидше українські вина змиють імідж радянщини і отримають нову хвилю зацікавленості“.
«При створенні нових продуктів завжди є багато цікавого. Спершу було цікаво уявляти та перемотувати в думках знову і знову ситуації, при яких люди гратимуть в цю гру, умови навколо них, їхні реакції, запити. До цього у винному барі Like a Local’s я проводив багато дегустацій і розумів, що подобалось людям у історіях, тому і при візуалізації гри я уявляв собі людей на дегустації, які дізнавалися б від мене щось нове та унікальне. Відкритість у знаннях – це важливо і завжди надихає.
Також цікаво було дивитися, як те, що ти придумав, трансформується у реальність, за що я дуже вдячний дизайнерці Поліні, яка розуміла мене з пів слова і у нас вдався чудовий тандем.
Найскладніше, певне, було вмістити у 150 запитань 9 років знань з українського вина. А ще складнощі виявились на етапі фізичного виробництва карток».
Амбасадор українського вина так говорить про мету, яку ставить у цьому своєму проєкті:
«Хочу, щоб гра була у кожного українця, який любить українське вино. А ще – щоб іноземці знайомились з українськими винами через гру. Я вже презентував її кільком імпортерам на ProWein і наступного дня вони приходили і з захопленням розповідали, скільки всього нового дізналися про українські вина. Це важливо для української винної дипломатії. Хочу, щоб граючи в гру люди надихалися, більше досліджували свою історію, придивлялись до сортів винограду у своїй місцевості, більше пили українських вин і ставали справжніми амбасадорами українського.
Все це принесе покращення економіки нашої країни (люди почнуть переключатись з італійських та французьких вин на місцеві) та перспективи у вигляді появи нових виноробень, збільшення інтересу до виноробства у нових регіонах, дослідження сортів та багато іншого».
Також Сергій повідомив: у друці англомовна версія гри, також планує випускати і нові серії питань для тих, хто вже засвоїть перший випуск.
Він ділиться емоціями, які отримує через відгуки тих, хто вже встиг зіграти та анонсує новий проєкт:
«Радує, що люди бачать цінність у грі, досліджують Україну з нової сторони, невідомої, адже наразі жодної літератури про українське вино немає. Скоро я випущу книгу про українське вино, яку ми готуємо разом з Ukraïner, де я розповім захоплюючі факти про історію та сьогодення українського виноробства».
Звісно, супроводжувати гру рекомендується українським вином. Це навіть є в правилах! Чудова гра, правда? 🥂
Сергій Клімов зізнався, що під час розробки гри часом насолоджувався келихом ігристого Carpathian Sekt сорту Chersegi, який дуже радить скуштувати всім, хто полюбляє просеко. Ми ж, як варіант, пропонуємо відкоркувати наш витриманий Піно Нуар, який нещодавно отримав Срібну медаль світового змагання вина Mundus Vini та “золото” конкурсу Wine & Spirits Awards, що у березні пройшов у Києві.
Грайте, вивчайте вино та куштуйте українське, бо воно того варте! 💛💙
Замовляйте цю особливу українську гру ТУТ та майте радість!