fbpx
news-img

Опубліковано: 20.11.2024

Як створюють виноградні міцні напої. Chateau Chizay Academy провела семінар для Української Академії дистиляції

Спільний освітній проєкт – у рамках Chateau Chizay Academy команда Шато Чизай провела навчальний семінар для студентів Української Академії Дистиляції. Гостей цікавило, як створюємо виноградні міцні напої: технології та всі нюанси. Наші спеціалісти докладно розказали та показали все і навіть поділилися секретами. І, звісно, виноградарство та виноробство стали теж важливою темою візиту – занурили в нашу справу повністю.

Спершу ми провели докладну екскурсію Музеєм винороба Чиза та всім виноробним містечком Шато Чизай.

Керівник відділу туризму Ярослав Русанюк познайомив з історією нашої компанії та «серцем» виноробні – виносховищем.

Про розвиток Шато Чизай і те, що робить компанією особливою, розповіла Олеся Спіцина, комерційна директорка.

Вона відзначила, що освітній візит у Шато Чизай цікавий ще й тому, що компанія здійснює повний цикл виробництва – від виноградного куща і до келиха споживача. Та має в своєму портфелі весь спектр виноробної продукції: від виноградного соку і до марочного коньяку.

Оскільки одна з переваг виноробні – ексклюзивні для України сорти винограду, то й дегустація почала особливо – з вина Carpathian Sekt із сорту Блауфранкіш (яке до Шато Чизай не використовували для ігристого).

bottle

Коньяк Закарпаття «Мала Гора» 7*

Коньяк Закарпаття

377 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

Затим представники Академії Дистиляції мали змогу отримати унікальний досвід – продегустувати три вина із сорту Фурмінт в абсолютно різних стилях – витримане сухе, Orange Wine і солодке пізнього збору. Така лінійка демонструє, як різноманітно умілий винороб може розкрити потенціал одного сорту.

Гості відзначили працю головного винороба Шато Чизай Золтана Удваргельї, його професійний підхід у поєднанні із творчими експериментами. До речі, наприкінці жовтня наш Furmint Late Harvest був визнаний найкращим вином Ukraine Wine & Spirits Awards – 2024.

Відтак слово мав провідний спеціаліст зі створення міцних виноградних напоїв – Олександр Василик, коньячний майстер Шато Чизай, викладач, кандидат технологічних наук, доцент кафедри технології вина та сенсорного аналізу ОНУХТ.

Він познайомив із колекцією Grape Blend: технологією та специфікою створення цих виноградних дистилятів, а також тим, як витримуються виноградні спирти для отримання особливих ароматів і смаків у напоях Gold Grape Blend і Red Grape Blend. Зокрема, унікальної палітри їм додає витримка дистилятів у бочках з-під вин Шато Чизай.

Далі – до новинок: менше року тому компанія випустила свій перший Коньяк України. Сьогодні представляємо вже два: Коньяк Закарпаття VSOP (5*) і «Мала Гора» (7*), на часі ще один преміальний продукт.

Студенти Академії відзначили м’який і багатий ароматично-смаковий профіль коньяків Шато Чизай, їхню оригінальність. Ставили багато питань про коньячні спирти, купажі та витримку в дубі.

І цього ж дня змогли не тільки отримати відповіді на всі питання, а й познайомитися з усіма етапами процесу, побачивши виробництво на власні очі. Адже для Української Академії дегустації влаштували ексклюзивний візит на виробництво, де саме й тривало створення виноградного спирту та інші робочі процеси.

Студентів УАД вразив «арсенал» дубових бочок. Ба більше – гості мали можливість продегустувати спирт власного виробництва Шато Чизай просто із бочки! Акцентували увагу на характерному профілі продукту, що транслює теруар.

news-img

 

«Коньяк – це є продукт місцевості. І є чітке розділення за зонами: де вирощений виноград, де виготовлений спирт, і кожне місце має власний стиль.

Й у коньяків Закарпаття, звісно, своє обличчя, зокрема, це потужні ноти сухофруктів і в ароматі, і в смаку. І ця складна гама різноманітних сушених, уварених фруктів –чорносливу, смородини, айви, груші й інших – характерна нашим міцним напоям.

Сьогодні було дуже багато різних питань, у тому числі й специфічно-професійних, яких і нема в підручниках, зокрема, й деталі про бочки та витримку. Потрібні справжні знання, щоби відповісти на все. Сподіваємося, гостям було дуже корисно. А нас такі проєкти тримають у тонусі», – каже Олександр Василик.

 

Катерина Камишева, засновниця Української академії Дистиляції, голова Асоціації крафтових дистилерів України, говорить:

«У нас навчаються люди, які прагнуть створити свої дистилерії, свої великі напої, і не тільки виноградні, а широкого спектру. Ми маємо курси «Майстер дистиляції» і в його рамках обов’язковий навчальний тур на виробництво, щоби вивчити, як це працює. І нарешті ми приїхали в Шато Чизай.

Для студентів, які стоять на дорозі до своїх дистилерій – це шикарний досвід, й емоційний та мотиваційний захід. А надто коли бачиш такі бочки, куштуєш настільки чудові напої! Дистиляція, як і виноробство – це творчість, мистецтво. Це магія!

Дякуємо за теплий прийом, змістовну, практично-наукову дискусію, заглиблення у тему.

Відчуваю велику гордість за те, що виробництво такого рівня є в Україні і ми тут побували!».

 

Власник Шато Чизай Геннадій Гутман, який гостинно запросив УАД відвідати компанію, розповідає:

«Chateau Chizay Academy ми створили у 2018 році. Відчули, що маємо знання та неповторний досвід і зрозуміли, що готові цим ділитися.

Навіщо? Щоби розвивати винну культуру, загалом культуру нашої справи –  виноградарства і виноробства, туризму та сфери гостинності.

Вважаємо, що підтримувати розвиток нашої галузі в Україні – місія Шато Чизай. Так, ми за найвищі стандарти у справі, яку робимо. Кажуть, що ми задаємо тренди. І щоразу вони та вся наша праця – це про безкомпромісну якість, оригінальність, а ще чесність.

Цього листопада нарешті відбувся новий захід у рамках Chateau Chizay Academy: навчальний семінар для Української Академії Дистиляції. Ми скучили за такими подіями й раді були зустріти колег – теперішніх і майбутніх.

Це навчання для нас було особливо цікавим, адже відкрили для гостей не тільки виробництво вина, але й нову нашу справу – створення виноградних спиртів і напоїв на їхній основі.

Команда вкотре довела – досвіду досить не тільки для виробництва, а й вистачає, щоби дати нові знання, та, мабуть, й імпульс тим, хто зацікавлений навчатися, щоби створювати власне крафтове виробництво.

Ми за якість, за відповідальність і завжди відкриті для того, хто хоче стати кращим. Завжди раді у Шато людям, які спраглі до нових знань.

І дякую своїй команді за віддану підтримку ідей і цінностей Chateau Chizay Academy!».

Команда Шато Чизай радіє, що Chateau Chizay Academy після вимушеної паузи нарешті знову в дії.

Чекаємо на нові цікаві проєкти та гостей. Будьмо кращими разом!