news-img

Опубліковано: 02.10.2022

Вина України представили на світовому конкурсі «героїчних вин» Mondial des Vins Extrêmes – concorso enologico в Італії

Героїчні вина! Так, бувають і такі. І  серед них – вина України! В Італії в місті Аоста пройшов дегустаційний конкурс «Mondial des Vins Extrêmes – concorso enologico». Це світовий форум вин, які створюються в екстремальних умовах: на островах, коли виноград зростає у горах з великими перепадами висот, на схилах вулканів… Уперше там представили й Україну (поза конкурсом): члени журі дегустували 4 українські вина. Адже зараз й українське виноробство перебуває в надскладних умовах. Участь у події є також черговою змогою нагадати: триває війна в Україні, яку розв’язала росія проти нашої держави.

 

Представляла вина та загалом виноробство України Вікторія Агромакова, CEO «Wine & Spirits Ukraine». Більшість учасників куштували українські вина вперше, усі були в захваті!

Журі – 45 експертів винної сфери: винороби, енологи, винні журналісти, які є дипломованими сомельє, імпортери вина, що представляють не тільки Італію, а й інші виноробні країни: США, Францію, Іспанію, Угорщину, Сербію…

Вони були вражені якістю та особливим характером добірних українських вин, серед яких і наша легендарна «Троянда Карпат». Дякували за таку можливість, запитували більше деталей про вирощування винограду в Україні та виноробів, які створюють такі вина.

bottle

Троянда Карпат

Золота колекція

677 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

Вікторія Агромакова розповідає: «Велика честь для мене представити тут Україну та її вина. Дякую за цю неймовірну нагоду Роберто Гаудіо, почесному президенту асоціації Cervim – Viticoltura Eroica!

Це особливий конкурс, на якому представлені «героїчні вина», виноград для яких вирощують в екстремальних умовах.

Але що може бути більш екстремальне та героїчне зараз, ніж виноробство в Україні, коли кожен день, незважаючи на щоденні обстріли, наші сміливі виноградарі та винороби продовжують збір винограду, щоб уже наступного року представити переможний вінтаж-2022?

Україна – Terra incognita для більшості винних експертів, тому я безмежно рада, що українські вина вразили суддів!

Вони відмітили дуже високу якість, елегантність та неповторний характер вин. А також цікавились кліматичними умовами, ґрунтами, сортами, регіонами та історією виноробства України.

Україна – винна країна! Мені дуже приємно, що все більше фахівців винного світу мають можливість у цьому переконатись!».

news-img

Ми вдячні всім, хто зацікавився виноробством України, велике спасибі кажемо пані Вікторії за розкішну презентацію та Роберто Гаудіо – організатору конкурсу, на чиє запрошення представили Україну. Пан Роберто є великим шанувальником України та українського виноробства й щороку долучається до журі масштабного заходу «Wine & Spirits Ukraine». Цінуємо дружню підтримку!

Радіємо, що ініціатива «винної дипломатії» Wines of Ukraine, котру втілюють українські винні спеціалісти (як кажуть у світі вина, «винні євангелісти»), продовжує крокувати Європою та вписує Україну на мапу винних держав.

Далі буде!

ДОВІДКОВО:

«Mondial des Vins Extrêmes – concorso enologico» відбувся вже втридцяте, на конкурсі були представлені 832 вина з 24 країн.

Основною ідеєю є пропагувати біорізноманіття, якість й унікальність винограду та вин.

Заснував конкурс Роберто Гаудіо, почесний президент CERVIM – Центру досліджень, охорони, координації та розвитку гірського виноробства.

Подія відбувається в місті Аоста в італійських Альпах, це столиця області Валле-д’Аоста, що й сама належить до «героїчних» виноробних регіонів.