fbpx
news-img

Опубліковано: 11.09.2019

Зібрати сонце. Провідна виноробня Закарпаття розпочала роботу з врожаєм-2019

12 місяців і 7 днів на тиждень. Саме у такому режимі триває робота виноградарів і виноробів. А є час, коли хочеться, щоб у добі було не 24, а хоча б 48 годин. Це – період збору винограду та його подальшої переробки. Цього тижня Шато Чизай розпочав збір врожаю 2019-го року. Завдання – зробити ідеальне вино!

З 2010 року компанія виготовляє вино виключного з власного винограду, який зростає на 272 гектарах виноградників Шато Чизай. Першими взялися за збір білих сортів: Мускат Оттонель і Черсегі Фюсереш, які стануть винами – візитками виноробні, і також підходять для виробництва ігристого.

Збір, який проводять вручну, розпочинають на світанку, триває він до обіду, і в середині дня щойно зібраний виноград відправляють на завод первинної переробки, що в селі Оросієво. Важливо, що виноград потрапляє до виноробів якнайшвидше, від цього залежить якість вина.

Ягоди винограду одразу ж відділяють від гребнів і пресують на обладнанні, виготовленому в Німеччині. Чавлення відбувається у закритому пресі, це запобігає зайвому окисленню виноматеріалу, убезпечуючи від потрапляння повітря. Виноградну масу охолоджують до 12-ти градусів за Цельсієм та поміщають у ємності із нейтрального металу. Там свіжий сік бродитиме, перетворюючись на вино.

bottle

Private: ROSÉ PINOT NOIR

Chateau Chizay

137 Грн

Купити вино
news-img

 

 

 

Винороби Шато Чизай на чолі з головним технологом компанії Золтаном Удваргелі перебувають на виробництві, за потреби, цілодобово. Слід контролювати весь процес і вчасно його регулювати. Адже йдеться про початок народження вина не тільки бездоганної якості, але й із власним характером. Цьому сприяє постійний лабораторний моніторинг характеристик ягід винограду, свіжого соку, вина на всіх етапах виробництва.

Проведені у лабораторії Шато Чизай дослідження перших партій винограду порадували фахівців компанії. Щедре сонце і достатня кількість вологи подарували ягодам хороші кондиції, виноград має добру цукристість і збалансовану кислотність, котра, до слова, є дуже важливим показником.

У найближчі дні триватиме збір саме білих, здебільшого мускатних, сортів винограду. На черзі – Совіньйон Блан. А от Фурмінт, з якого робитимуть також і витримане вино, і Рислінги Рейнський та Італійський ще почекають найкращого часу для збору. Найвдаліший момент різний для кожного сорту і навіть ділянки виноградника, його допомагає визначити консультант компанії, винороб і Голова асоціації сомельє Угорщини Золтан Шлезак.

news-img

 

Із червоних виноградів першим збиратимуть легендарний Піно Нуар. Саме з нього своє авторське вино разом з фахівцями компанії виготовляє Олег Скрипка.

А нова позиція Шато Чизай – витриманий 18 місяців у дубових бариках червоний Піно Нуар врожаю 2017 року – уже став «зіркою» винних конкурсів.

Щодо рожевого Піно Нуар врожаю 2018 року, то навіть викладач виноробства професор із Бордо Стефан Баде вважає його кращим в Україні, й у 2019 році є всі шанси отримати новий унікальний розе Піно Нуар.

Інший благородний «француз» Мерло пробуде на лозі ще кільканадцять днів, щоби всотати максимум сонячного тепла і всієї користі унікального закарпатського теруару. Шато Чизай завершить збір врожаю в жовтні й, звісно, радо запросить шанувальників на свято молодого вина.

Подібні новини

news-archive «Троянда Карпат». Найромантичніше вино України

Цій зірці уже 61 рік! Її народили сонце Закарпаття, особливий сорт винограду та майстерність виноробів.

Детальніше
news-archive Просто додай тепла! Глінтвейн від Шато Чизай: смак затишку і радості

Гаряче вино зі спеціями здавна люблять у холодну пору в Європі. У різних країнах цей смачний напій, який відмінно зігріває, можна знайти під назвами glühwein (glühender wein), glögg, vin chaud, bischopswijn, glintwejn, grzaniec…

Детальніше
news-archive Винороб Чиз рекомендує: ТОП-7 святкових вин від Шато Чизай

Обрати вино до свят! Відповідальна справа, чи не так? Ми допоможемо і додамо настрою. Адже працюємо, щоби ви мали радість! Тільки, просимо, покваптеся замовити улюблені вина до святкового столу. У передсвятковому ажіотажі обробка замовлень може тривати трохи довше, і часом перевізник витрачає на доставку більше часу, ніж планувалося.

Детальніше
news-archive Українське вино підкорило Африку!

Золоту медаль міжнародного винного конкурсу здобув Авторський Кагор виноробної компанії Шато Чизай із Закарпаття.

Детальніше