fbpx
news-img

Опубліковано: 11.09.2019

Зібрати сонце. Провідна виноробня Закарпаття розпочала роботу з врожаєм-2019

12 місяців і 7 днів на тиждень. Саме у такому режимі триває робота виноградарів і виноробів. А є час, коли хочеться, щоб у добі було не 24, а хоча б 48 годин. Це – період збору винограду та його подальшої переробки. Цього тижня Шато Чизай розпочав збір врожаю 2019-го року. Завдання – зробити ідеальне вино!

З 2010 року компанія виготовляє вино виключного з власного винограду, який зростає на 272 гектарах виноградників Шато Чизай. Першими взялися за збір білих сортів: Мускат Оттонель і Черсегі Фюсереш, які стануть винами – візитками виноробні, і також підходять для виробництва ігристого.

Збір, який проводять вручну, розпочинають на світанку, триває він до обіду, і в середині дня щойно зібраний виноград відправляють на завод первинної переробки, що в селі Оросієво. Важливо, що виноград потрапляє до виноробів якнайшвидше, від цього залежить якість вина.

Ягоди винограду одразу ж відділяють від гребнів і пресують на обладнанні, виготовленому в Німеччині. Чавлення відбувається у закритому пресі, це запобігає зайвому окисленню виноматеріалу, убезпечуючи від потрапляння повітря. Виноградну масу охолоджують до 12-ти градусів за Цельсієм та поміщають у ємності із нейтрального металу. Там свіжий сік бродитиме, перетворюючись на вино.

bottle

ROSÉ PINOT NOIR

Chateau Chizay

137 грн

КУПИТИ ВИНО
news-img

 

 

 

Винороби Шато Чизай на чолі з головним технологом компанії Золтаном Удваргелі перебувають на виробництві, за потреби, цілодобово. Слід контролювати весь процес і вчасно його регулювати. Адже йдеться про початок народження вина не тільки бездоганної якості, але й із власним характером. Цьому сприяє постійний лабораторний моніторинг характеристик ягід винограду, свіжого соку, вина на всіх етапах виробництва.

Проведені у лабораторії Шато Чизай дослідження перших партій винограду порадували фахівців компанії. Щедре сонце і достатня кількість вологи подарували ягодам хороші кондиції, виноград має добру цукристість і збалансовану кислотність, котра, до слова, є дуже важливим показником.

У найближчі дні триватиме збір саме білих, здебільшого мускатних, сортів винограду. На черзі – Совіньйон Блан. А от Фурмінт, з якого робитимуть також і витримане вино, і Рислінги Рейнський та Італійський ще почекають найкращого часу для збору. Найвдаліший момент різний для кожного сорту і навіть ділянки виноградника, його допомагає визначити консультант компанії, винороб і Голова асоціації сомельє Угорщини Золтан Шлезак.

news-img

 

Із червоних виноградів першим збиратимуть легендарний Піно Нуар. Саме з нього своє авторське вино разом з фахівцями компанії виготовляє Олег Скрипка.

А нова позиція Шато Чизай – витриманий 18 місяців у дубових бариках червоний Піно Нуар врожаю 2017 року – уже став «зіркою» винних конкурсів.

Щодо рожевого Піно Нуар врожаю 2018 року, то навіть викладач виноробства професор із Бордо Стефан Баде вважає його кращим в Україні, й у 2019 році є всі шанси отримати новий унікальний розе Піно Нуар.

Інший благородний «француз» Мерло пробуде на лозі ще кільканадцять днів, щоби всотати максимум сонячного тепла і всієї користі унікального закарпатського теруару. Шато Чизай завершить збір врожаю в жовтні й, звісно, радо запросить шанувальників на свято молодого вина.

Подібні новини

news-archive Любов, помножена на знання, або Кілька причин обрати вино ліцензованої виноробні

Кожен закарпатець рано чи пізно починає вважати себе виноробом! Цей вислів належить до тих, про які кажуть: у кожному жарті є доля правди.

Детальніше
news-archive Сир + вино = смак Закарпаття

Відбулася презентація локальних продуктів із серії «Смаки Закарпаття».

Детальніше
news-archive Як відкоркувати вино без штопора?

Ви вирішили принести в гості улюбленого вина, а, як прийшли, прикрість: у господарів немає штопора? Або виїхали з друзями на природу, а штопор забули – тут і до сусідів не підеш, і магазину за рогом немає? Щоб не позбавляти себе смачного вина, варто спробувати один із способів, як відкрити вино без штопора за допомогою кмітливості […]

Детальніше
news-archive Свіже рішення. Яке вино обрати влітку?

У теплу пору року підходити до вибору алкоголю потрібно ретельно. Міцні напої занадто п’янять в спеку і навіть можуть зашкодити здоров’ю. Вино ж є кращим рішенням. Келих легкого освіжаючого напою прекрасно доповнить літню вечерю. Охолоджене вино не паморочить голову, чудово втамовує спрагу і сприяє гарному апетиту. Яким саме винам віддати перевагу влітку?

Детальніше