news-img

Опубліковано: 10.05.2021

Компліменти для розе. Про виробництво і маркетинг трендового вина – на французько-українському семінарі

У рамках програми міжнародної співпраці «Бордо – Закарпаття» Chateau Chizay Academy, Торгово-промислова палати України за участі посольства України у Франції провела семінар про рожеве вино. Виноробство і маркетинг вина: у відкритому заході в онлайн-форматі для всіх зацікавлених у цих темах взяли участь експерти регіону Бордо та представники компанії Шато Чизай.

Вино у стилі «розе» є трендовим у світі та зберігає тенденцію зростання популярності, яку демонструє з 2008-го року, – це підтвердили французькі експерти. До речі, саме Франція є основоположником моди на розе, найпопулярніші з рожевих вин світу створюють у регіоні Прованс. Сьогодні тенденція обирати це вино є спільною для багатьох країн світу.

Є теорія, що перші вина, відомі у світовій історії, були саме рожевими. Адже античні зображення, віднайдені археологами, свідчать про технологію, притаманну саме для створення рожевого вина. Його виготовляють із червоного винограду, але обмежуючи час настоювання соку на меззі (масі з ягід зі шкірочками).

Виготовлення рожевого вина ще називають «червоне по-білому»: створюване за технологією виробництва білого вина, розе роблять із червоних сортів (м’якоть ягід червоного винограду за невеликими винятками є світлою, всі барвники містяться у шкірці). Врегулювати час контакту зі шкіркою, яка і дасть колір – це справа майстерності винороба. Технологія виготовлення розе має кілька варіантів: від «кровопускання» і до мацерації.

bottle

Rosé Pinot Noir

Chateau Chizay

179 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

Під час онлайн-зустрічі «Рожеве вино – технології, маркетинг, тенденції ринку» у рамках Chateau Chizay Academy учасники спілкувалися про найважливіші процеси і тонкощі, пов’язані з рожевим вином.

Гільєрме Мартінз, енолог, PhD з мікробіології та біотехнології, Вища агрономічна школа Бордо, розповів про вініфікацію рожевих вин, технологію виготовлення і вплив сорту для різних типів і стилів вина. Він у деталях торкнувся тем сортів винограду, з яких у Франції і світі загалом створюють розе, про виробничі процеси, зокрема, про використання діоксиду сірки та інші нюанси.

Стефан Баде, професор економіки і маркетингу виноробства ліцею Бордо, Бланкфор, вів мову про ринок рожевих вин у світі.

Так, розе лишається світовим трендом і випуск саме рожевого вина зростає щороку. Пан Стефан торкнувся теми різних стилів розе, виділив тенденції маркетингу та споживання, фактори успіху. До прикладу, професор докладно проілюстрував відмінності оформлення пляшок розе, які суттєво відрізняються від дизайну, скажімо, класичних червоних вин.

Золтан Удваргельї, головний винороб Шато Чизай, поділився досвідом створення розе Chateau Chizay. Серед передумов його якості – те, що для рожевого вина ретельно вибирають як виноград, так і час його збору, дуже швидко транспортують до первинного виробництва, щоби зберегти максимальну свіжість, що відбивається на тонкій палітрі ароматів і смаків.

news-img

Розе Піно Нуар від Шато Чизай володіє елегантним помірно яскравим  рожевим відтінком, а гармонія аромату і смаку асоціюється з розсипом ягід, має легкі цитрусові нотки та освіжаючу кислинку.

Рожеве вино від Шато Чизай є на рівні з вдалими розе Європи, – зауважили французькі спеціалісти.

Експерти наголошують: рожеве вино від української виноробні Шато Чизай має чудову якість та повністю відповідає світовому тренду на рожеві вина, що й засвідчує його успіх у споживачів та на міжнародних конкурсах вина.

До слова, окрім вже відомого розе із знаменитого світового сорту Піно Нуар (котре вже стало одним із бестселерів виноробні), торік виноробня Шато Чизай уперше виготовила рожеве вино з популярного в Центральній Європі сорту Блауфранкіш. Восени 2020-го це був реліз молодого вина, а навесні 2021-го розе Blaufrankisch прикрасило лімітовану лінійку «Сакура Закарпаття». Вино виразно свіже, володіє оригінальним відтінком і тонкими ароматом і смаком.

Шато Чизай бажає всім знайти нагоду насолодитися якісним українським розе.

Chateau Chizay Academy готується до нових етапів програми «Бордо – Закарпаття» і сподівається, що вже незабаром вдасться втілити заходи не тільки в онлайн-форматі.