news-img

Опубліковано: 22.11.2023

Carpathian Sekt і Sekt Selection – що спільного і в чому різниця? Розповідаємо про те, як створюємо ігристі вина Шато Чизай

Sekt Selection – наші перші ігристі, зроблені за традиційним методом. І перші ігристі Закарпаття, створені у класичний спосіб з ексклюзивних для України сортів винограду – Черсегі та Блауфранкіш. Аби втілити цю мрію та започаткувати нову історію та нову легенду, ми вирішили ризикнути та повністю розкрити потенціал сортів і майстерність наших спеціалістів. Чому ж це так непросто і в чому особливість вин Sekt Selection, вин за Традиційним методом шампанізації ? І у чому відмінність між методом Шарма-Мартінотті, за яким ми робимо колекцію Carpathian Sekt?

 

2020 року ми випустили колекцію ігристих вин Carpathian Sekt за методом Шарма-Мартінотті.

У цей спосіб роблять багато ігристих вин у світі, включаючи популярне північно-італійське просеко.

Маючи цей досвід, команда Шато Чизай мала й мрію зробити преміальне ігристе у надскладний традиційний (класичний) метод.

Так його виготовляють у Шампані, Ельзасі, Бургундії та інших поважних винних регіонах.

bottle

Sekt Selection Chersegi

Sekt Selection

970 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

Створюючи ігристе вино у традиційний спосіб – з повторною ферментацією у пляшці – Шато Чизай творить нову історію виноробства Закарпаття та України, і це не перебільшення. Блискучі, неперевершені і найбільш витончені ігристі вина зроблені саме за такою складною методикою, їхнє виробництво суворо регулюють у старовинних винних регіонах і ці вина особливо цінують фанати.

У чому різниця між методами Шарма-Мартінотті та традиційним (класичним)?

За першим способом вино проходить вторинну ферментацію у спеціальних ємностях (акратофорах), де утворює природні бульбашки і вже отаким, ігристим, бутилюється. Спосіб почали розробляти у 1895 році і також його називають італійським або резервуарним (акратофорним).

А за класичним методом вино закладають для другого бродіння у пляшки. Далі вино витримується на осаді, інколи роками. І це дуже схоже на магію… Історія технології сягає Середньовіччя. Саме так роблять найвідоміші ігристі світу, зокрема, захищені за назвою походження. Це французькі шампанське та креман, італійська франчакорта, іспанська кава. Тепер до цього списку доєднується українське ігристе від Шато Чизай.

Метод Шарма-Мартінотті найчастіше – про свіжість, легкість і бадьорий характер вина.

А класичне ігристе – складніше, комплексніше, багатогранніше. Ризикованіше. Але і цікавіше.

news-img

 

Так, ми говоримо про цікаве та навіть надзвичайне, і це вино – про дуже особливу історію. 24 лютого 2022 року (так, саме ця дата!), коли ми прокинулися дуже рано, все було готове, вино чекало закладки, а план стояв на 25 лютого.

Та наша команда вийшла на роботу, вирішила не відкладати подію, яку ми чекали. І ми це зробили. І, повірте, вклали в це вино багато емоцій, багато любові та віри в краще.

Sekt Selection – витримані ігристі вина: Brut nature біле Chersegi та Brut nature рожеве Blaufrankisch.

Для створення цих вин використаний відбірний виноград раннього збору вінтажу 2021 року.

У час, коли ми випускаємо першу міні партію, вина мають 20 місяців витримки. Різні релізи цього вина матимуть різний термін, адже ми зніматимемо вино з осаду поступово, малими партіями. А значить, ароматично-смакова гама змінюватиметься.

Неодмінно про це розповімо!