news-img

Опубліковано: 08.09.2023

У Шато Чизай розпочали збір урожаю. Яким обіцяє бути сезон-2023?

4 вересня виноградарі Шато Чизай розпочали те, що називається «сезон»: стартував збір урожаю, з якого народяться вина вінтажу-2023-го. Перший виноград – сорту Черсегі для створення ігристого Carpathian Sekt. На спеціалістів чекають непрості, але цікаві та відповідальні  тижні: збір винограду та його відправка на переробку і, власне, перші етапи створення вина. В такий час має значення кожне рішення та кожна хвилина. Адже завдання чітке – найякісніше українське вино! Цього сезону, окрім всіх кроків для гарного врожаю, посилену увагу виноробня приділяє і якнайшвидшій доставці зібраного винограду на переробку. Які сподівання на сезон – розповідає Золтан Шлезак, міжнародний консультант Шато Чизай, провідний експерт з виноробства і вина, президент Європейської асоціації сомельє.

 

– Як оцінюєте цей виноградарський сезон? Чи був він складним? Які перспективи?

– З точки зору погоди та захисту рослин 2023 рік поки що був складним.

Цього року через дощову погоду грибок був великою загрозою в усій Європі, що вимагало додаткової уваги та енергії для захисту виноградників.

Проте колектив дуже завзятий, вдалося захистити виноград, який наразі у прекрасному стані.

Основою якісного виноробства є саме відмінна сировина – якісний виноград. І зараз ми готові до збору врожаю.

bottle

Carpathian Sekt Chersegi

Carpathian Sekt

199 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

 

– Як готувалися до збору винограду?

– Ми з командою Шато Чизай постійно контролюємо процес дозрівання винограду. Також запровадили нову процедуру, за допомогою якої можемо зменшити окислення винограду природним шляхом вже під час збору врожаю.

Приділяємо більше уваги тому, щоб виноград надходив до переробника в належній якості та найкращому стані, щоб спричинити якомога менше розривів ягід та уникнути окислення.

– Першим збирають виноград для ігристого вина. Тут теж посилена увага?

– Перевіряємо динаміку дозрівання, і в останні тижні це буквально щоденні аналізи, щоби визначити оптимальний час збору, коли виноград подарує нам те, що очікуємо тримати в ігристому вині. Окрім того, також намагаємося охолоджувати зібраний виноград, щоб мінімізувати окислення. Також важливо, щоб виноград пройшов максимально швидку обробку за допомогою преса. Адже тільки з якісного винограду можна виготовити відмінне вино.

– Що цьогоріч показують сорти? Яких результатів очікуємо?

– Збір почали зі столового винограду, якість якого також відмінна на міжнародному рівні. Усе – завдяки професійній роботі команди Шато Чизай. Щодо технічних, то рекомендуємо збирати першими легкі ранньостиглі ароматні сорти як-от Muskotály, Sauvignon Blanc, Chersegi, Traminer, які прекрасно створюють квіткові і фруктові свіжі аромати та смаки.

Серед червоних сортів радіємо перспективам сорту Аліберне, чудова  якість. І можемо говорити про те, що очікуємо відмінні результати сортів Каберне Фран, Мерло і Піно Нуар. Вже маємо виняткові результати на кількох міжнародних конкурсах, де отримали нагороди з цими червоними винами.

Команда не любить робити прогнози, але поки що 2023 рік здається сповненим обіцянок видатного урожаю. Утім, ми ж тільки почали… Багато залежить і від погоди, і від технології збору врожаю, яка також вимагає серйозної підготовки. Ми впевнені, що цьогоріч, як і в минулі роки, знову зможемо створити якісні вина.

news-img

 

– Минулоріч вдалося зробити Furmint Late Harvest. Чи бачите, чи рекомендуєте нові експерименти, нові рішення у 2023 році?

–  Так, торік вдалося створити особливе натуральне солодке вино пізнього збору, якого раніше на Закарпатті не виробляли. Зараз чекаємо, що Фурмінт покаже в сезоні-2023.

Цього року плануємо запровадити нову технологію – стабуляцію. Завдяки цьому новому процесу ми можемо отримати ще краще, повніше та ароматніше вино.

Також є на меті створити цілком нове особливе солодке вино, але про це згодом.

– Як оцінюєте виноградники Шато Чизай?

– Це такі ж хороші виноградники, як у найкращих винних регіонах світу! У них дуже гарна експозиція, немає тіні, і виноград може добре розвиватися. Умови ґрунту також чудові для вирощування якісного винограду. Отже, є всі природні ресурси, щоб вирощувати високоякісний виноград, подібний до країн із великими міжнародними винними традиціями, а потім робити прекрасне вино.

– Якими бачите перспективи виноградників та вина від Шато Чизай?

– Уже кілька років ми зосереджені на професійному вирощуванні. Застосовуючи нові методи обрізки лоз, можемо ліпше контролювати врожайність і, як наслідок, покращити якість винограду.

Кілька разів на рік проводимо чистку виноградних кущів, що також покращує якість винограду. Підживлення здійснюється тільки органічними добривами, біогумусом.

Свідомо зосереджуємося на екологічно чистому захисті рослин і корисних комах. Мислимо ширше і працюємо складніше – для кращих перспектив!

Висловлюю велику повагу команді Шато Чизай! Знаю, як багато праці щодня вкладається у цю справу і щоразу, коли бачу виноградники, хочу сказати «Браво!». Тож – працюємо і очікуємо найкраще вино!