Молоде вино прибуло! Перше вино сезону: святкування у Берегові
news-img

Опубліковано: 28.11.2019

Молоде вино і багато радості: у Берегові відродили традиційне святкування відкриття першої бочки

Молоде вино прибуло! Чотири бочки молодого вина на кінних упряжках урочисто провезли містом, щоби відсвяткувати появу першого вина сезону.

 

 

 

Шана родючій землі і щедрій лозі та виноградарям і виноробам – суть дійства, натхнення для якого брали в історії Закарпаття.

Під час Свята молодого вина 24 листопада провідна виноробня Закарпаття відтворила звичай виноробів Берегівщини везти перші бочки на конях та дякувати за врожай і вино, яке вдалося на радість людям.

Кінні повозки супроводжують музиканти і красуні-барабанниці. В урочищі Чизай першу бочку урочисто відкорковують, і вино куштують майстри виноробства, щоби впевнитися – якісне і смачне. Звісно, так і є, на часі пригощання всіх гостей свята.

bottle

Молоде Вино CHERSEGI 2019

Молоде Вино 2020

Грн

Купити вино
news-img

 

 

 

 

Засновник виноробної компанії Шато Чизай Геннадій Гутман, голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко і Берегівський міський голова Золтан Бабяк вітають присутніх – і вино готове литися рікою.

Це відбувається за допомоги старовинного інструменту. Скляним пристроєм, який називають «лоповка» або «крадач», вправляється виноградар Геннадій Вачиля.

Гості куштують унікальне біле сухе вино Черсегі: цей виноград угорської селекції в Україні зростає тільки на плантаціях Шато Чизай. Та спершу директор виноробні Анатолій Полосков запрошує скласти подяку землі.

Геннадій Гутман і головний агроном виноробні Аттіла Товт символічно поливають виноградну лозу молодим вином. Так здавна роблять винороби Європи з подякою за врожай цього сезону й сподіванням на гарний наступний.

news-img

 

 

 

В очікуванні концерту – не лише смакування вином, а й ексклюзивне дійство.

Уродженець Закарпаття, член Асоціації сомельє Італії, засновник першої школи сомельє України Віталій Ковач робить сабраж: відкоркування пляшки ігристого шаблею.

Віталій переконує: Закарпаття має всі підстави бути визнаним виноробним регіоном Європи, адже вина чудові й не поступаються закордонним.

«Шануймо своє!» – це ідея Свята молодого вина у Берегові.

Серед гостей туристи з різних куточків Закарпаття й України, колеги-винороби, фахівці винної і гастрономічної справи, туризму, візитери з-за кордону.

У Шато Чизай підтверджують, що вино гідне поваги: тривають дегустації, які закохують гостей у якісне закарпатське. Така ж місія в екскурсій виноробнею, виносховищем та Музеєм винороба Чиза.

В Шато залюбки відчиняють двері і серця для гостей.

Вечір запалюють Оркестр радості «Ватага» і гурт «Rock-H». Схоже, сумних гостей нема.

Над вечірнім Шато спалахують вогні святкового феєрверку…

Команда Шато Чизай дякує всім, хто розділив з нами Свято молодого вина!

Творимо і вино, і події на радість і з любов’ю!

Більше фотографій з яскравого дійства – на сторінці Шато Чизай у facebook.