news-img

Опубліковано: 13.02.2022

Які вина Шато Чизай найбільше до вподоби іноземцям? Розповідаємо про наш експорт

Щоби завойовувати популярність в Україні, треба вибороти визнання закордоном. Так нерідко стається з провідними вітчизняними виробниками. Й подібний шлях має виноробня Шато Чизай. Перебуваючи в жорсткій конкуренції з імпортом у рідній країні, виноробня здобуває любов цінителів вин і закордоном. В які держави ми постачаємо вина? Які саме українські вина обирають іноземці? Як розвиваємо експорт Шато Чизай? У яких країнах мріємо бути представленими?

 

Шато Чизай – компанія, яка має вже 25-річну історію. Від заснування виноробня працює не тільки на внутрішній ринок України, але й на експорт.

Якщо на початку починали з країн пост-СРСР, то сьогодні це портфоліо, в яке входять США, Канада, Велика Британія, Японія, Ізраїль, Данія, Польща, Угорщина, Нігерія, Австралія, Литва. Ведемо переговори із іншими країнами Євросоюзу, Латинської Америки та Китаєм.

У 2006-му році виноробня заклала виноградники на Закарпатті, це масиви на найкращих історичних мікротеруарах загальною площею 272 гектари. Посадивши власні виноградники, компанія обрала стратегію на створення вин найвищої якості.

bottle

Cuvée (Кюве)

Витримані сухі вина

497 Грн

КУПИТИ
news-img

 

 

Розповідає Ігор Радомисельський, віце-президент виноробної компанії Шато Чизай, який курує й напрямок експорту:

«У певний момент кількісні показники виробництва перестали бути пріоритетом. Поступово ми перейшли на виготовлення вина тільки з власного винограду. А коли ти маєш повний цикл у виноградарстві і виноробстві – береш участь у всьому процесі від лози і до пляшки – це цілком інша історія якісного розвитку. У 2017-му ми вперше випустили лінійку витриманих в дубових бочках сухих вин преміальної якості, які теж тепер належать до популярних позицій експорту.

У 2018-му Шато Чизай збирає найкращий врожай за всю історію, і вина цього сезону «вибухнули», підкоривши спеціалістів та поціновувачів, й інтерес до нашої продукції зріс також закордоном. Тоді ж у компанії відбувся ребрендинг, який ствердив напрям на виготовлення вин високої якості, котрі мають власний характер і можуть представляти Україну на достойному рівні на винній карті світу.

Найчастіше наші партнери в експорті обирають сухі вина європейської класики – Каберне, Мерло, Піно Нуар, Ґевюрцтрамінер. Також часто відправляємо за кордон наш улюблений і унікальний Черсегі і Розе Піно Нуар, яке отримало нагороду Wine & Spirits Ukraine як найкраще рожеве вино, виготовлене в Україні».

news-img

Практично у всіх відправках є «Троянда Карпат» (десертне з сорту Трамінер Рожевий за рецептом 1959 року), а вина Ice Wine, який виготовляємо з сорту Рислінг Рейнський, взагалі не вистачає, щоб задовільнити весь попит. Окремий попит є на вина Фруктової колекції – Піно Гріджио з лаймом і м’ятою дуже швидко набирає обертів закордоном і є найшвидшим у реалізації. До вподоби іноземцям і Cuvée (Кюве, витримане червоне сухе вино, створене з трьох світових сортів винограду).

Експортна історія Шато Чизай засвідчує, що в світі розпочався новий етап: винами з України цікавляться. Якщо перші поставки за кордон починалися в сегменті “comfort food”, щоби продаватися в національних магазинах українських продуктів для діаспори, то сьогодні наші вина переважно стоять у винних магазинах, бутиках і ресторанах.

Ігор каже: «Іноземцям загалом цікаво відкривати Україну як велику і перспективну державу з особливою історією, у тому числі багатовіковою історією виноробства. І чому б не відкривати Україну також через вино?

Великий інтерес до кошерного вина, адже вина цього напрямку і такого рівня в нашій ціновій категорії обмаль у світі. Минулого року вся лінійка кошерних вин пройшла сертифікацію у Великій Британії від Vegan Society  і отримала статус Vegan-friendly вин, і, до речі, це перші веганські вина України, чим ми пишаємося.

Співпраця з Японією – про варто розповісти окремо. Це розвинена країна, де  панує культ якості, а японці люблять куштувати щось нове і цікаве. Навіть сама підготовка до постачання пробної партії вина була дуже цікавою: японські партнери попросили значно більше інформації, ніж будь-хто раніше, включно з матеріалами про ґрунти, способи обрізки лози, мікроклімат, тощо. Вони приділяють увагу всім деталям, і видно, що шукають найцікавіших сильних і чесних партнерів.

Для початку партнерства з Японією ми провели велику роботу з документацією, й от можемо пишатися, що вже зробили кілька поставок і розширюємо співпрацю. Нещодавно пан Юкі Ішиї, власник та керуючий директор компанії, котра, варто відзначити, займається поставками в Японію вин тільки з України, з командою відвідав Закарпаття, і гості залишилися в захваті від нашої природи, а особливо полюбили закарпатську кухню. До слова, гостинність Шато Чизай, шарм нашого краю теж є перевагою у експортній роботі – партнери люблять до нас приїжджати, тим паче враховуючи близкість до кордонів, а під час візиту закохуються у Закарпаття.

Сподіваємося, далі буде. Працюємо над тим, щоби вина Шато Чизай представляли закарпатське та загалом українське виноробство у все більшій кількості цікавих держав світу».