news-img

Опубліковано: 05.07.2019

Здоровий виноград – якісне вино. На плантаціях Шато Чизай провели форум із захисту рослин і відкрили дослідну ділянку «Сингента Україна»

Найкращі виноградники України! Так фахівці провідної європейської компанії, яка спеціалізується на захисті рослин, охарактеризували плантації Шато Чизай.

Найкраща виноробня Закарпаття приймала форум виноградарів, організований компанією «Сингента Україна». Як захищати рослини від хвороб і шкідників та отримувати найякісніший і, що ключове, цілком здоровий врожай – про це спілкувалися спеціалісти. Так, виноград не потребує нічого зайвого, окрім даного теруаром. Але щоби гарантовано отримати найкращий врожай, необхідні професійні агротехнології, зокрема, система захисту.

Володимир Воєводін, кандидат сільськогосподарських наук, експерт компанії «Сингента Україна», характеризує сезон-2019 як непростий для аграріїв: через рясні опади і спеку активізувалися хвороби і шкідники рослин. «Цьому можна зарадити фаховим підходом і якісними препаратами. Але наголошу: виграють ті, хто працюють системно, весь рік», – каже спеціаліст.

Саме про системну роботу і професійні підходи йшлося на плантаціях Шато Чизай. Виноградарі компанії познайомили гостей з методами захисту рослин, які застосовуються на виноградниках. Це окремий регламент для різних сортів і ділянок, з використанням безпечних препаратів, і комплекс аграрних дій, наприклад, зелених операцій.

bottle

CHERSEGI

Chateau Chizay

106 грн

КУПИТИ ВИНО
news-img

 

 

 

Головний агроном Шато Чизай Атілла Товт розповідає: через погоду лози пішли в інтенсивний ріст, іде стрімкий набір зеленої маси. Отже роботи, якої на виноградниках завжди немало, ще додалося.

Майстри прибирають зайві пагони, щоби кожен кущ отримав вдосталь повітря і сонця, а також проводять так звану «чеканку» лоз.

Компанія «Сингента Україна» спільно з Шато Чизай відкрила дослідну ділянку.

Це два гектари локального білого сорту Черсегі, близько 8 тисяч лоз на виноградниках урочища Мала Гора. Тут фахівці вивчатимуть схеми захисту рослин за допомоги препаратів «Сингента», котрі виробляються і сертифіковані в Європі.

Порівнюватимуть різні схеми обробки, щоби обрати оптимальну саме для цього теруару. Мета – найбільш дбайлива робота з лозою і найякісніший врожай для найкращого вина.

news-img

Володимир Воєводін наголошує:

«Задача форуму для виноградарів – не тільки розповісти про можливості ефективного і безпечного захисту рослин. Головна ціль – якісне професійне спілкування колег і однодумців. Нам слід об’єднувати зусилля для відродження й розвитку виноградарства і виноробства. Дуже доречно це робити на Закарпатті, яке має величезні перспективи».

У компанії «Сингента Україна», яка працює з провідними виноградарськими і виноробними підприємствами держави, наголошують: вибір місця для форуму невипадковий.

Шато Чизай – не винзавод, це виноробне містечко, центр благородного ремесла, а виноградники – рукотворне диво Закарпаття.

Пляшка вина народжується саме на винограднику, і коли лоза доглянута й здорова – вино поєднує якість і радість.

Подібні новини

news-archive Зібрати сонце. Провідна виноробня Закарпаття розпочала роботу з врожаєм-2019

12 місяців і 7 днів на тиждень. Саме у такому режимі триває робота виноградарів і виноробів. А є час, коли хочеться, щоб у добі було не 24, а хоча б 48 годин. Це – період збору винограду та його подальшої переробки. Цього тижня Шато Чизай розпочав збір врожаю 2019-го року. Завдання – зробити ідеальне вино!

Детальніше
news-archive Вино – вибір розумних і здорових. Доведено наукою

Культура, мистецтво, спорт, туризм, розваги, просвітництво й наука: усе це входить в коло інтересів компанії Шато Чизай.

Детальніше
news-archive Любов, помножена на знання, або Кілька причин обрати вино ліцензованої виноробні

Кожен закарпатець рано чи пізно починає вважати себе виноробом! Цей вислів належить до тих, про які кажуть: у кожному жарті є доля правди.

Детальніше
news-archive Сир + вино = смак Закарпаття

Відбулася презентація локальних продуктів із серії «Смаки Закарпаття».

Детальніше